Конспект індивідуального логопедичного заняття «Автоматизація звука С у складах, словах, реченнях»

Про матеріал
- Закріпити навички освіти іменників зі зменшено-пестливими суфіксами; - Формувати вміння утворювати множину іменників; - Закріплювати вміння утворювати присвійні прикметники. - Розвивати фонематичний слух, мовне дихання; - Застосовувати в звуковому аналізі, визначені позиції звуку С в словах; - Розвивати загальну і дрібну моторику; - Розвивати психологічні процеси: увагу, пам'ять, мислення. - Виховувати навички самоконтролю, доброзичливості; - Виховувати позитивне ставлення до заняття.
Перегляд файлу

Конспект індивідуального логопедичного заняття «Автоматизація звука С у складах, словах, реченнях»

 

Мета: правильно і чітко вимовляти звук с у складах, словах, пропозиціях.

Завдання:

Корекційно-освітні:

Автоматизований звук С у складах, словах, пропозиціях.

  • Закріпити навички освіти іменників зі зменшено-пестливими суфіксами;
  • Формувати вміння утворювати множину іменників;
  • Закріплювати вміння утворювати присвійні прикметники.

Корекційно-розвиваючі:

  • Розвивати фонематичний слух, мовне дихання;
  • Застосовувати в звуковому аналізі, визначені позиції звуку С в словах;
  • Розвивати загальну і дрібну моторику;
  • Розвивати психологічні процеси: увагу, пам'ять, мислення.

Корекційно-виховні:

  • Виховувати навички самоконтролю, доброзичливості;
  • Виховувати позитивне ставлення до заняття.

 

Обладнання: пазли «Совонька», скринька з картинками,предметні картинки: лисиця, собака, ваги, оса, кактус, сова, сумка, ананас, м'ясо, миска, фікус, сніговик, шкарпетки; наочний матеріал: ананас, риба, шапка, сумка, сосна, постоли, собака, насос, парта, ваги, коси, будинок, кішка, компас, сова, оса, клоун, автобус,заєць, сік,цукор, цукерка, глобус, жук, маска.

Хід заняття:

  1. Організаційний момент.

 

  • Добрий день, Машо! Сьогодні ми з тобою  вирушимо в гості. А  до кого, здогадайся! Послухай загадку.

«Всіх лікує варенням і чаєм,

Зарядку  для всіх призначає.

Енергійна брехуха,

Здогадайся, хто це?

  • Правильно, це - Совонька. І сьогодні ми з тобою будемо продовжувати роботу зі звуком З. Будемо намагатися вимовляти його правильно.

 

  1. Артикуляційна гімнастика.

 

  • Але спочатку давай покажемо, Совонько, які вправи для язичка ти можеш робити.

 

«Парканчик»

Зубки рівно ми стуляємо,

І парканчик отримуємо.

«Гірка»

Спинка язичка зараз

Стане гіркою для нас.

Давай-но, гірка, підіймайся!

Ми поїдемо з гірки: вниз!

«Гойдалки»

А зараз ми гойдалки вгору

Тягнемо, тягнемо до небес.

Вниз тепер їх політ-

І ніхто не відстає.

«Загнати м’яч у ворота»

Ми в футбол з тобою граємо,

М’яч у ворота заганяємо.

Дми на вату сильніше,

Гол забий скоріше!

«Посмішка»

Наш Дениско – бешкетник,

Тягне губи до вушка.

  • Подивіться, - каже,
  • Я тепер – жабка!

«Годинник»

             Наш  веселий язичок,

             Повернувся на бочок.

Дивіться вліво, дивіться вправо.

«Смачне варення»

Ох,і смачне варення!

Шкода, що залишилось на губі-

Язичок, я підійму,

І, залишки – оближу!

  • Молодець! У тебе все відмінно вийшло.

 

  1. Пальчикова гімнастика.

Раз,два,три, чотири, п’ять-

Вийшли пальці погулять!

Раз,два,три, чотири, п’ять-

У будинок сховатись знову хотять!

(Діти, по черзі розгинають всі пальці, починаючи з мізинця. Потім загинають їх в тому ж порядку. )

  1. Дихальна гімнастика.

«Подуй на метелика»

  • Подивися, як багато квітів росте на галявині у Совоньки. І на них люблять прилітати різнокольорові метелики. Давай, подми на метеликів.

 

  1. Автоматизація звука С у складах.

Самомасаж су-джок кульками.

Промовляємо склади і масажуємо долоні і пальці. Кулькою кругові рухи по долоньці, потім поздовжні рухи кулькою по кожному пальчику (ліва, права рука).

  • Совонька дуже любить співати пісеньки,тому постійно їх наспівує. Давай заспіваємо разом із нею:

Са-со-су-си, ас-ос-ус-ис,

Си-са-су-со, ис-ас-ус-ос,

Су-со-си-са, ус-ос-ис-ас,

Со-су-са-си, ос-ус-ас-ис.

  • Як красиво у тебе вийшло. Совонька дуже задоволена.

 

  1. Автоматизація звука С  у словах.
  • Подивися, яка гарна скринька у Совуні. І там дуже багато картинок. Вибери тільки ті картинки, в назві яких є звук С, і назви їх.

Картинний матеріал: ананас, риба, шапка, сумка, сосна, постоли, собака, насос, парта,ваги, коси, будинок, кішка, компас, сова, оса, клоун, автобус, заєць, сік, цукор, цукерка, глобус, жук, маска.

(Дитина виконує завдання).

 

  1. Гра «Скажи слово». Самомасаж кільцями су-джок.

На кожне слово дитина одягає і знімає кільце з пальчика.

Сад-садок,

Ліс-лісок,

Пояс-поясок,

Син-синочок,

Літак-літачок,

Сумка-сумочка,

Шкарпетка-шкарпеточка,

Скриня-скринька.

 

  1. Гра «Що з чим?»

Лисиця з хвостом

Сходи зі сходами

Сом з вусами

Фарби з пензликом

Цукорниця з піском

Кущ з листям

Автобус з колесами

Совок зі сміттям

Лавка зі спинкою.

Каструля з малюнком.

 

  1. Автоматизація звука С у пропозиціях.
  • Совонька любить складати вірші. А щоб їй було легше, підкажи їй останні слівця:

Дінь-дон, дінь-дон

У провулку ходить …(Слон)

І нишпорять по дорозі

Слони і… (Носороги)

Гей,не стійте занадто близько-

Я тигреня, а не …(Кицька)

На дні річки вусатий сом

Солодко спить і бачить … (Сон)

Щоб ноги відпочили,

Посиди-но ти на…(Стільці).

 

  1. Освіта присвійних прикметників.
  • Совуня дуже любить готувати. І вона вирішила приготувати смачний сік із фруктів

і ягід. А ти скажи, який сік у неї вийшов?

  • Сік із слив? – сливовий,
  • Сік із ананасів? – ананасовий,
  • Сік із абрикосів?- абрикосовий
  • Сік із смородини? – смородиновий.
  •  
  1. Фізкультхвилинка.
  • Давай відпочинемо.  Послухай віршик і повторюй рухи разом із Совунею.

Руки в сторони, в кулачок,

Розтискай і на бочок.

Правою вгору і лівою вгору,

В бік і навхрест.

Тук, тук, тук, тук,

Повернись скоріше навколо.

 

  1. Формування навичок звукового аналізу.

Гра «Де сховався звук С?»

  • Совуня приготувала для тебе ще одне завдання: подивися на картинки, і визнач місце звука С у словах: на початку, в середині або в кінці слова?

(Лисиця, собака, ваги, оса, кактус, сумка, ананас, м'ясо, кицька, миска, фікус, компас, сходинки, санки, сходи.)

 

  1. Гра «Один-багато»
  • Совуня любить грати. Пограй з нею. Вона буде називати один предмет, а ти багато таких предметів.

Смуга – смуги

Ковбаса…

Оса…

Каса…

Салют…

Скриня…

Сова…

Сад…

  1. Розвиток дрібної моторики.
  • Послухай вірш про сову і вивчи його напам’ять.

В саду темно.

Всі сплять давно.

Одна сова не спить,

На гілці сидить.

  • Якщо збереш правильно пазли, то вийде портрет Совуні. Давай зберемо і подаруємо їй.

(Дитина збирає пазли.)

 

  1. Підсумок заняття.
  • Який звук ми сьогодні вчилися правильно вимовляти?
  • Молодець! Ти добре займалася! Не забувай вдома і в групі правильно вимовляти звук С.
  • Совуні дуже сподобалося, як ти виконувала завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Інші матеріали
Інкл
Додано
23 листопада 2021
Переглядів
2239
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку