Конспект індивідуального заняття з корекції фонематичної дисграфії "Звук [е], буква Е,е"

Про матеріал
Учні, які мають фонематичну форму дисграфії, виявляються на початку другого класу. Вони допускають специфічні помилки – заміну опозиційних звуків, пропуски, неправильні закінчення на письмі. В основі подібних помилок лежить несформованість фонематичних процесів. Запропоновані конспекти індивідуальних занять сприяють формуванню фонематичних уявлень, удосконалення навичок звуко-буквеного аналізу та синтезу слів.
Перегляд файлу

Конспект індивідуального заняття

Тема: Звук [е], буква Ее.

Мета: формування фонематичних уявлень, удосконалення навичок звуко-буквеного аналізу та синтезу слів. Розвивати зв’язне мовлення. Збагачувати активний та пасивний словник.

Виховувати самостійність, культуру спілкування, навички співпраці в колективі; створювати умови для стабілізації емоційного стану.

Обладнання: друкована та писана буква Ее, роздаткові матеріали.

Хід заняття

І. Вступна частина:

Повторення домашнього заняття.

ІІ. Основна частина.

1. Вимовляємо перед дзеркалом звук [е], звертаючи увагу на видиму артикуляцію. Звертаємо увагу, що під час вимови звука [е] рот широко відкритий, язик висунутий уперед, перешкод (для проходження повітря) в роті немає, вимовляється дзвінко. Це – голосний звук. Показуємо друковані та рукописні букви Ее.

2. Гра «Послухай та скажи».

а) логопед вимовляє кілька голосних звуків, а дитина має підняти картку, почувши звук [е].

а і о          і а о         и і е            у і е

е о і         и е о         у и а           е у і

е у и        у а і          і о е           и о а

а и у       и а у         у і е           о а и

а у і        і е у         и о а          і е у

е і у        о е и        о и а          а у і

б) логопед вимовляє склади, дитина почувши звук [е] показує картку:

 ар          ас            ел            па           бе            ти

 ур         ус            іл             по           би            те

 ер          ес           ал             пе           ба             та

 ір          ос           ул             пу           бе             ту

 ар         ас            ел            па            бу            те

 ер         ес            ал            пе            ба             та

в) логопед вимовляє слова, пропонує виділити в них перший звук [е], якщо він є, та показати картку з буквою.

осінь             екран              успіх                окунь

етюд             арфа               армія                атомний

аркуш           ігри                ера                    екскурсія

ефір              осуд                обсяг                атлас

урок              азбука            естафета          уряд

азбука           ікло                Африка            енергетика

г) логопед вимовляє слова, треба виділити голосний звук [е] в середині слова, якщо є, та показати картку.

сад                верх              став             зельц            глек

сік                жук               трос            брат               глум

лев               банк              герб             брід              кран

ваш             геть               бланк            авжеж          джем

весь             борщ            блиск            вальс             план

рот               наш              грек               вхід               гном

3. Фізкультхвилинка.

4. Прочитати слова (один із варіантів), а дитина записує слова зі звуком [е].

а) Лак, лев, рак, рев, мак, мед, час, чек, цап, цех, гас, цей, меч, клас, глек.

б) Веде, салат, несе, бере, берег, баба, каса, пече, пава, вата, мета, тема, кафе.

5. Скласти з поданих букв слова, записати їх (перша буква підкреслена).

а) е, е, р, т, б                            е, е, р, ц, с,                             е, е, б, т, щ   

    е, е, р, г, б                            е, е, п, л, т                               е, е, л, нь, з  

    е, е, р, н, т                                                            

б) е, о, р, п                               е, е, с, н                                   н, е, с, я        

    е, е, н, ж                               е, нь, д                                    е, е, д, в

    е, е, д, в, л

6. Перевірний диктант.

– Послухай уважно речення та запиши:

 Елла несе кекс. Марина рве терен. Елла жене теля. 

ІІІ. Заключна частина.

Домашнє завдання: замість крапок вставити букву е, записати через риску перевірне слово.

Зразок: весняний – весна.

Дв..рей, , з..мельний, гр..чана, б..режок, с..лом.

1

 

doc
Пов’язані теми
Логопедія, Інші матеріали
Інкл
Додано
29 березня 2021
Переглядів
712
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку