Конспект індивідуального заняття з корекції фонематичної дисграфії "Звук [и], буква Ии"

Про матеріал
Учні, які мають фонематичну форму дисграфії, виявляються на початку другого класу. Вони допускають специфічні помилки – заміну опозиційних звуків, пропуски, неправильні закінчення на письмі. В основі подібних помилок лежить несформованість фонематичних процесів. Запропоновані конспекти індивідуальних занять сприяють формуванню фонематичних уявлень, удосконалення навичок звуко-буквеного аналізу та синтезу слів.
Перегляд файлу

Конспект індивідуального заняття

Тема: Звук [и], буква Ии.

Мета: формування фонематичних уявлень, удосконалення навичок звуко-буквеного аналізу та синтезу слів. Розвивати зв’язне мовлення. Збагачувати активний та пасивний словник.

Виховувати самостійність, культуру спілкування, навички співпраці в колективі; створювати умови для стабілізації емоційного стану дітей.

Обладнання: друкована та писана буква Ии, роздатковий матеріал.

Хід заняття

І. Вступна частина:

Повторення домашнього заняття.

ІІ. Основна частина.

1. Вимовляємо перед дзеркалом звук [и], звертаючи увагу на видиму артикуляцію. Звертаємо увагу, що під час вимови звука [и] – губи в посмішці, зуби відкриті, язик відтягнутий назад, перешкод (для проходження повітря) у роті немає, вимовляється дзвінко. Вимовляється дзвінко. Це – голосний звук. Показуємо друковані та рукописні букви Ее.

2. Гра «Послухай та скажи».

а) логопед вимовляє кілька голосних звуків, а дитина має підняти картку, почувши звук [и].

и а у          а и е         а у і             і а у 

у о у          о і е          и о и           у а и

і а е           а е у          а у е           о і е

і е а           е и а          о е и           і у а 

и у е          о у е         о  у і           о у е

е а у          е і а          е а у            е а у

б) логопед вимовляє склади, дитина почувши звук [и] показує картку:

 ар          ак            ин            ба            ра            ла

 ір          ик            он             би           ри            ло

 ир         ик            ин             бі            ре             ли

 ір          ук            ан             бе            рі              лі

 ар         ик            ін              би            ри            лу

 ир         ік            ин             бі              рі             ли

в) логопед вимовляє слова, треба виділити голосний звук [и] в середині слова, якщо є, та показати картку.

бик                рис                стіл               бриль             вглиб

віл                 вірш              вдих             гвинт              вглиб

лис                бинт              винт             зміст               кран

вид                ринг              вхід              вниз                ввись

вік                 біг                 блиск            блиск             вхід

3. Фізкультхвилинка.

4. Скласти з поданих букв слова, записати їх (перша буква підкреслена).

а) р, с, и                            р, с, и                             і, и, м, т, у   

    к, т, и                            и, и, м, т, у                     і, а, и, п, т, с  

    д, м, и                           б, к, и                             и, а, и, п, т, с          

    и, о, х, л                       к, нь, и                            і, и, и, л, т, б   

    р, в, и                           и, о, т, с                           і, і, и, л, т, б            

6. Перевірний диктант.

– Послухай уважно та запиши:

 а) Сіли діти коло лісу. Вибіг хитрий рис. За лисом лисиця. Лис у курник. Діти за лисом. Утік лис в ліс.

 б) В Івана хороший син. У сина велика сила. Син возив сіно. З машини складав у скирту. Буде пожива худобі в зимку.

ІІІ. Заключна частина.

Домашнє завдання: замість крапок вставити букву и, де потрібно.

м..р, т..нь, с. н, л..ст, св..т, р..бка, н..тка, легк..й, довг..й.

1

 

doc
Пов’язані теми
Логопедія, Конспекти занять для ЗПО
Інкл
Додано
29 березня 2021
Переглядів
1393
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку