Конспект інтегрованого уроку (Я досліджую світ та Образотворче мистецтво) для 3 класу: "Будова рослини та Червона книга України"
Мета уроку:
-
Поглибити знання учнів про будову рослин та їхнє значення в природі.
-
Ознайомити з поняттям "Червона книга України" та її значенням для збереження рідкісних видів рослин.
-
Виховувати бережливе ставлення до природи та усвідомлення власної відповідальності за її збереження.
Обладнання:
-
Картинки різних рослин, таблиця "Будова рослини", ілюстрації рослин з Червоної книги України.
-
Роздатковий матеріал: малюнки рослин для зафарбування, схеми будови рослини, насіння різних рослин.
-
Мультимедійні засоби: презентація, відео.
Хід уроку:
І. Організаційний момент. Діти, доброго ранку! Сьогодні ми з вами вирушимо у цікаву подорож у світ рослин. Приготуйтеся до відкриття нових таємниць природи.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Ми вже багато знаємо про рослини. Хто мені нагадає, з яких основних частин складається рослина? А яка частина рослини відповідає за живлення? А яка допомагає рослині розмножуватися? Молодці! Ви добре запам’ятали.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Подивіться це відео. (Вмикає відео про зникнення деяких видів рослин). Що ви відчуваєте, коли бачите, як зникають ці прекрасні створіння природи? Чому так відбувається? Сьогодні ми спробуємо знайти відповіді на ці запитання і дізнаємося, як кожен з нас може допомогти зберегти природу.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
-
Червона книга України: Діти, ви чули про Червону книгу? Це такий особливий документ, де записані всі рідкісні та зникаючі рослини і тварини нашої країни. Уявіть собі, що це лікарня для рослин, куди потрапляють ті, хто захворів і потребує особливого догляду. (Демонструє ілюстрації рослин з Червоної книги України.) Подивіться, які красиві і в той же час вразливі ці рослини. Чому ж вони опинилися під загрозою зникнення? (Відповіді учнів: вирубка лісів, забруднення довкілля, збір квітів на букети тощо). А що ми можемо зробити, щоб допомогти зберегти ці рослини? (Відповіді учнів: не зривати квіти, не ламати гілки, розповідати іншим про важливість охорони природи).
-
Будова рослини та її значення: Давайте згадаємо, з яких частин складається рослина. (Повторення за таблицею). Кожна частина рослини виконує свою важливу роботу. Корінь – це ніби ноги, які міцно тримають рослину в землі і живлять її водою. Стебло – це стовбур, по якому вода з поживними речовинами піднімається до листків. Листя – це фабрики, де рослина виробляє собі їжу. А квітка – це найкрасивіша частина рослини, з якої з’являються плоди з насінням, з яких виростають нові рослини.
Фізкультхвилинка "Квіти" (Проводиться фізкультхвилинка, де діти уявляють себе квітами.)
-
Проект "Моя квітка" Зараз кожен з вас обере одну квітку, яка йому найбільше сподобалася. Це може бути квітка з Червоної книги або будь-яка інша рослина. Ваше завдання – створити про неї невеличкий проект. Ви можете намалювати малюнок, зробити аплікацію та підготувати коротку розповідь.
V. Закріплення вивченого матеріалу. Давайте зіграємо в гру "Впізнай рослину". Я буду описувати рослину, а ви повинні відгадати, про яку рослину йде мова. (Проводиться гра.)
VI. Підсумок уроку. Сьогодні ми дізналися багато нового про рослини і про те, як важливо їх охороняти. Пам’ятайте, кожна рослина – це маленьке диво природи. Бережіть її