Конспект інтегрованого уроку з читання та трудового навчання в 1 класі

Про матеріал
Закріплення звукового значення букви «ї». Звуковий аналіз слів. Опрацювання оповідання «Їжачок і світлячок» (за В. Сухомлинським). Робота з пластиліном. Виготовлення з пластиліну плоских зображень фруктів.
Перегляд файлу

Тема. Закріплення звукового значення букви «ї». Звуковий аналіз слів. Опрацювання оповідання «Їжачок і світлячок» (за В. Сухомлинським).

Робота з пластиліном.  Виготовлення з пластиліну плоских зображень фруктів.

Мета: закріпити знання про вивчену букву «ї», її звукове значення; удосконалювати навички звукового аналізу;

закріпити вміння та навички роботи з пластиліном; навчати послідовності дій під час виготовлення виробів з пластиліну;

розвивати в учнів увагу, спостережливість, мовлення; творчу уяву, мислення, вміння фантазувати;

виховувати працьовитість, охайність. 

Обладнання: комп’ютер, опорна схема, склади, фішки для звукового аналізу слів, малюнок їжака, презентація до уроку, портрет В. О. Сухомлинського.

Хід уроку


І. Організація класу до уроку.


Продзвенів і стих дзвінок.
Починається урок.

Всі мерщій сідайте ,діти.

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

Руки вчасно підіймати. 

І щоб не було мороки.

Всі готові до уроку?!

Тож гаразд, часу не гаєм

І урок розпочинаємо.

 

ІІ. Очікування від уроку.

  • Сьогодні чудовий день, я чекаю від нього хорошого настрою, продуктивної роботи на уроці. Для цього я готова поділитися з вами своїми знаннями, подарувати вам частинку своєї любові. А ви чого чекаєте від уроку?

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про букву ї, будемо вправлятися у складанні звукових моделей слів із цим звуком, складати  речення.

Отож, часу не гайте,

У подорож рушайте.

  • А на чому ми відправимося у подорож , дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку.

Пасажирський чи товарний

Металевий він і гарний.

Все ховає у вагонах

І стає лиш на перонах (поїзд).

ІV.Повторення та закріплення вивченого.

  1. Мовна зарядка. (Перша зупинка)
  • Як шумлять дерева? (Ш-ш-ш)
  • Як гуде жук? (Ж-ж-ж)
  • Як дзвенить комарик? (Дз-з-з)
  • Як треба сказати «тихо»? (Тс-с-с)
  • Що ви зараз промовляли?
  • Які бувають звуки? Назвіть голосні звуки. Чим вони відрізняються від приголосних?
  1. Звуковий аналіз слів: поїзд, їжак.
  • До кого ми відправимося в гості, відгадайте:

Гостроносий і малий,

Сірий, тихий і незлий.

Вдень ховається, вночі

Йде шукать собі харчі.

Весь із тонких голочок.

Як він зветься? (Їжачок)

  • Що трапилося з їжачком про якого ми читали на минулому уроці?
  • Хто йому допоміг?
  • Згадаємо вірш «Їжача хата» ( діти хором розповідають вірш напам’ять).
  • Сьогодні ми провідаємо нашого знайомого, дізнаємося як у нього справи. І подаруємо йому незвичайні подарунки.
  • Щоб вирушити далі потрібно виконати звукові моделі слів – їжак, поїзд.
  • Що цікавого дізналися про букву «ї»?
  • Молодці, подорожуємо далі.  Щоб в дорозі було веселіше. Пограємо у гру.
  1. Гра «Впіймай звук»

Їжак, їжаченя

Ідуть по гриби щодня.

Їжачиха помагає —

Сироїжки їм збирає.

  • Назвіть слова в яких почули звуки [йі].
  1. Читання буквосполучень і слів, поданих в аналітико-синтетичній формі
  • Рухаємося далі. Наш поїзд заїхав до лісу і нова перешкода на нашому шляху.

— Прочитайте за мною «луною» буквосполучення.

— Чи є серед них слова? (Так)

— Зачитайте їх. (Їм, їв, їж, мої, вії, неї, гаї)

  1.  Синтетичні звукові вправи.

— До поданих звуків додайте ще один у кінці, на початку або в середині, щоб вийшло інше слово. (Їм(о), (з)’їв, їж(а), мої(й))

  1. Читання слів у стовпчиках

Їм

мої

їжа

їсть

їжак

їжачок

їжачиха

їжаченята

— Прочитайте кілька разів, щоразу швидше й швидше.

 Фізкультхвилинка

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Читання слів парами (Буквар, с. 141).

- Їжачок зустрічає нас, махає лапкою, щоб ми не заблукали.

2. Читання слів до казки ( с. 141).

3. Читання казки В. Сухомлинського «Їжачок і світлячок» вчителем.

4. Аналіз почутого.

- Що ніс їжачок?

- Для чого він взяв світлячка?

- Як діти зустріли світлячка?

- Хто сказав: «Як світло стало тепер у нас удома!»

5. Читання казки дітьми, які вміють читати.

VІ. Практична робота учнів.

  • Що приніс їжачок на своїх голочках?
  • До нового врожаю яблук ще дуже довго, тому допоможемо їжачкам. Виготовимо їм смаколики.

1.Правила техніки безпеки та культури праці.                                

      Для  нашої роботи ви повинні запам’ятати правила техніки безпеки.

1.Не розмахувати стеками, щоб не поранитися.

2.Ліпити тільки на підкладній дощечці.

3.Не залишати шматочки пластиліну на парті, не кидати їх на підлогу.

4.Після роботи руки треба добре помити.

 2. Ліплення яблука

   Візьміть більший шматочок жовтого (червоного) пластиліну для виготов­лення яблучка та менший — зелений — для хвостика, листочків;

  коловими рухами утворіть жовту(червону) кульку;

      угорі та внизу, притиснувши пальчиком, зробіть загли­бники;

  зробіть хвостик та прикріпіть його до яблучка;

    прикрасьте яблучко листочками. На листочках можна зро­бити зубчики чи намалювати прожилки стекою.

VІ. Підсумок уроку.

  • Чи справдились ваші очікування?
  • Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
  • Які завдавання виявилися складними для вас?

Вчитель. Перешкоди подолали,

                 Всі ви добре працювали,

                 На уроці відповідали.

                 Тож скажу вам у кінці:

                  Першокласники мої - молодці!

(Нагородження смайликами)


 


 

 

docx
Додано
2 березня 2020
Переглядів
764
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку