4 клас
Інтегрований урок з математики
Тема : Ділення багатоцифрових чисел на розрядні. Задачі на рух. Дієслова- антоніми
Мета:
формування предметних компетентностей: повторити з учнями дії з багатоцифровими числами; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне; вчити визначати дієслова у реченнях, добирати до них антоніми; виховувати чесність, любов до природи;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес; виконувати самостійні завдання;
комунікативної: розвивати математичне мовлення; розвивати словниковий запас школярів;
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
інформаційної : формувати здатність учнів орієнтуватися в інформаційному просторі;
Тип уроку: комбінований
Обладнання: зошити-картки для самостійної роботи, мультимедійне обладнання
ХІД УРОКУ
І. Вступна частина
1. Організаційний момент (привітання, розподіл на групи методом жеребкування)
2. Актуалізація знань учнів
Метод пошуку (завдання виконуються на картках)
Фіолетова група
Відредагувати текст, використавши слова з довідки:
Маринка поверталася сьогодні додому дуже ……Вона …… і ……Навкруги … ….. метелики, …. квіти. Сонце, здавалося, ось-ось…. від навколишнього дійства.
Довідка: невесела, сумувала, мовчала, сиділи, тьмяні, в’янули, заплаче.
Зелена група
Відредагувати, замінивши підкреслені слова антонімами.
Маринка поверталася сьогодні додому дуже невесела. Вона сумувала і мовчала. Навкруги сиділи тьмяні метелики, в’янули квіти. Сонце, здавалося, ось-ось заплаче від навколишнього дійства.
Створення проблемної ситуації
Повідомлення теми і мети уроку
(Дієслова-антоніми)
ІІ. Основна частина
Гра «Знайдіть дієслова» (хмаринка слів)
Робота над задачею (робота в групах з використанням прийому «Навчаючи – вчуся»). До підкреслених дієслів дібрати антоніми.
Туристу треба було просидіти 180 км. За перший день він пролежав 1/6 всього шляху, а за другий – 4/5 того шляху, що проспав за перший день. Скільки кілометрів пробайдикував турист за два дні?
Діагностичне тестування за посиланням https://learningapps.org/display?v=p2g3d19gc20
З’єднати дієслова-антоніми
Фізхвилинка з lego
« Незвичайний ліс»
Робота в групах
Розв’язати приклади (завдання на картках)
Фіолетова група
47 – ( 13 + ) :
Зелена група
71 – ( 68 - : ) :
ІІІ. Заключна частина
Тестування он-лайн за посиланням https://learningapps.org/display?v=pxyd3gcqn20
Рефлексія (метод « Мікрофон » )