Зінтегровано:
Навчання грамоти.
Тема. Закріплення звука [б], вивчення букви Бб («бе»).
Природознавство.
Тема. Дикі та свійські тварини.
Мета:
Інтегрований урок з навчання грамоти та
природознавства на тему:
«Закріплення звука [б], вивчення букви Бб («бе»).
Дикі та свійські тварини »
|
Автор Вереновська Юлія Василівна,
учитель початкових класів СЗШ № 244 Оболонського району м. Києва
|
Інтегрований урок у 1 класі
Зінтегровано:
Навчання грамоти.
Тема. Закріплення звука [б], вивчення букви Бб («бе»).
Природознавство.
Тема. Дикі та свійські тварини.
Мета:
формувати вміння правильно вимовляти і виділяти цей звук з мовленого слова, вправляти у виразному читанні текста, усвідомлювати його зміст, збагачувати активний словниковий запас, зв'язне мовлення;
розширити й уточнити знання учнів про різноманітність тварин, формувати поняття «дикі та свійські тварини»;
Хід уроку
Поверніться, усміхніться.
Приготуйтесь працювати,
Один одному допомагати.
Тоді легко буде мандрувати.
І цікаве пізнавати.
Жовта блискавка невпинна
Між деревами пролине,
З гілки плигає на гілку
Ця мала руденька…(білка).
1.Мовленнєва розминка.
Робота над скоромовкою
Бив баран у барабан,
А бобер – у бубон.
Натомилися обидва –
Більше бить не будуть.
2. Звуко-буквенний аналіз слів: баран, бобер.
Буква Б, як бегемотик,
Що вхопився за животик.
Він морозива поїв,
А тому і захворів.
Утворення складів, слів за Букварем (М. Д. Захарійчук, с.108)
Довідкове бюро
Тис – хвойне вічнозелене дерево або чагарник із твердою деревиною, що росте переважно в південних країнах.
Бук – листяне дерево з гладкою сірою корою і міцною деревиною.
Собака, корова, порося, бегемот, кіт, коза, кінь. (Зайвий бегемот – це дика тварина)
Бігла білка по стежині
До старенької ліщини,
їй сказав сьогодні щиглик,
Що горішки вже достигли.
Назбирала повну жменьку
І поклала до кишеньки:
Буде чим почастувати
І сестер, і маму з татом.
Та забула наша білка,
Що була в кишеньці дірка.
Поки йшла додому пішки
Погубила всі горішки.
Все тому що полінилась
Й дірки вранці не зашила.
Білочка яка?(Гарна, пухнаста, працьовита, лінива, спритна)
Фізкультхвилинка
Українська назва білки — «вивірка». У світі існує 30 видів білок. Білки поширені всюди, крім Австралії. На зиму, білки запасають горіхи, які вони ховають у дуплах дерев або закопують в землю (часом вони забувають де ховали ці горіхи і завдяки цьому з закопаних горішків виростають нові дерева). Білки не засвоюють клітковину і тому харчуються рослинністю багатою вуглеводами, білками і жирами. Найважчим часом для білок є рання весна (в цей період вони живляться бруньками дерев). Білки всеїдні, крім грибів, горіхів, вони харчуються комахами і навіть невеликими птахами. Білки належать до ряду «гризунів». Білку можна приручити для годування з рук (так як білка ховає надлишок їжі, вона буде брати у вас стільки, скільки ви будете пропонувати). Але потрібно бути обережним, вона може боляче вкусити. Білки не здатні відрізнити гілки дерев від електричних проводів і тому іноді пошкоджують електричні дроти.
(Дітям роздаються додатки.)
VI. Робота за букварем (с.109)
1. Читання оповідання вчителем.
—Про яких тваринок розповідається у тексті?
2. Читання оповідання учнями «ланцюжком».
3. Вибіркове читання.
— Прочитайте скільки кошенят було у батьків?
– На кого вони були схожі?
–У що гралися кошенята?
–Чим пригощала кошенят бабуся?
4. Гра «Читає Незнайко».
Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова, учні відшукують речення і читають його без «помилки».
VII.Підсумок уроку
(Перегляд мультика)