Інтегрований урок для 3 класу з української мови та природознавства. під час уроку учні повторюють матеріал про частини мови з якими познайомилися в 2 класі. У рок інтегрований з природознавством .
ТЕМА.повторення знань про різні частини мови: іменник, прикметник, дієслово. Червона книга України.
МЕТА:
Формування предметних компетентностей:
ТИП УРОКУ. комбінований
ВИД УРОКУ. Інтегрований урок української мови та природознавства.
МЕТОДИ. «Асоціативний кущ», «Вибіркове письмо», робота в парах.
ФОРМА ПРОВЕДЕНЯ: урок - подорож
ОБЛАДНАННЯ. , план уроку, ілюстрації рослин, слова - картки, картки з текстами, картки - шифровкию
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
Усміхнемось всім навколо –
Небу, сонцю, квітам, людям –
І тоді обов’язково
День для вас привітним буде!
ЗУПИНКА ЕМОЦІЙНА
Емоційна хвилинка
Тепле сонечко всміхнулось, у віконце заглядає,
Третьокласникам розумним свою ласку посилає.
– У добрий час, найкращі діти, свій урок розпочинайте
І на ньому будьте пильні, а лінощі проганяйте.
Щоб у вас був гарний настрій, щоб старанно працювали
І за це, в кінці уроку, лиш високі бали мали!
– Отже, ви візьміть на партах таблички самооцінювання, де за кожну правильну відповідь і завдання ставитимете собі бали. А сонечко нам осяватиме дорогу (прикріплюю ілюстрацію сонечка)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
у |
к |
р |
а |
ї |
н |
с |
ь |
к |
а |
о |
м |
о |
в |
а |
о |
в |
о |
в |
м |
о |
в |
а |
п |
т |
с |
р |
р |
о |
б |
ж |
п |
и |
с |
п |
р |
и |
р |
о |
д |
о |
з |
н |
а |
в |
с |
в |
о |
ь |
д |
ж |
с |
т |
а |
р |
а |
н |
н |
о |
р |
ю |
ч |
я |
і |
ф |
ш |
з |
щ |
ц |
і |
к |
а |
в |
и |
й |
ь |
б |
ю |
д |
щ |
р |
р |
л |
д |
ж |
б |
е |
р |
е |
г |
т |
и |
а |
п |
р |
о |
л |
д |
ж |
є |
т |
ь |
п |
р |
и |
р |
о |
д |
у |
ф |
і |
в |
а |
п |
р |
о |
л |
д |
ж |
ІІІ. Актуалізація опорних знань
ЗУПИНКА « ПІЗНАЙКО»
П п Пп пп пр ир ро да природа
Давайте збережемо золоті природні багатства!
2.Гра «Шифрувальники»
- Розшифруйте слова: миза, ніжиснка, лькабуру
-Що називають ці слова? ( предмети)
- На які питання відповідають? ( що?)
-Назвіть ознаки цих предметів. (холодна, карсива, прозора)
-Які дії вини можуть виконувати? ( морозити, літати, танути)
-Складіть з цими словами речення і запишіть.
3. Гра « Речення розсипалось»
Найвище, для, щастя, кожного, з, нас- , радість, і, людьми, з, спілкуватися
( «Найвище щастя і радість для кожного з нас - спілкуватися з людьми»
ІМЕННИК ПРИКМЕТНИК
Хто? Що? Який? Яка? Яке? Які?
Називає предмети ЧАСТИНИ МОВИ називає ознаки предметів
ДІЄСЛОВО
Що робив? Що робить? Що роблять?
Нази ває дію предмета
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
Мотивація
…заповідника Асканія Нова знаходиться в Херсонській області. Він …за розміром, але …. безліч видів рослин і зникаючих ….. Будьте … відвідуючи його. ( Виберіть потрібні частини мови і поставте до ни х питання))
Слова для довідки: територія, невеликий,нараховує, тварин уважні
Висновок: Для чого нам потрібно вивчати частини мови?
( іменники називають предмети,прикметники уточнюють, прикрашають і удосконалюють мовлення, дієслова вказують на дію предметів)
ІV. Повторення, закріплення і узагальнення набутих знань про прикметник
Робота з підручником
С.95 в. 232
- Прочитайте текст.
- Розкажіть чому раділи синиці
-А як ви допомагаєте птахам узимку
-Якою була пісня горихвісток
ВИБІРКОВЕ СПИСУВАННЯ ІЗ ЗАВДАННЯМ
-спишіть перший абзац вставте пропущені букви
З другого абзацу випишіть прикметники та іменники назви істот в два стовпчики.
Фізкультхвилинка
ЗУПИНКА « БЕРЕЖЛИВА»
Не дарма ми так старались, на галявину дістались,
Тут ростуть рослини дивні,відгадать ви їх повинні.
Перша квіточка весняна
Тихо під сніжком куняла.
Дмухнув вітерець тепленький,
І з’явився цвіт біленький.
Мої квіточки ніжні
Тоненькі, тендітні, ласкаві, привітні.
Для нас справжнє лихо у світі настало.
До «Книги Червоної» нас записали.
Щоб ще у майбутньому ми розцвітали. ( Пролісок )
Я така трава,
Що від мене дрімота.
А сама не сплю,
Весняним цвітом всіх маню.
Щоб не замерзати –
Стала волохата.
Нічного холоду я не боюсь –
В пухнасту шубку обгорнусь. (Сон – трава)
– Які частини мови допомогли відгадати загадки?
Багато рослин занесено до Червоної книги.
Пригадайте що вам відомо про Червону книгу України?
Робота з підручником с. 131 - 134
Зникаючі – червоний
Вразливі – оранжевим
Рідкісні – жовтим
Неоцінені – сірим
ЗУПИНКА «ЛІСОВА»
ПІД ДУБОМ
Молодий лісник побудував у лісі велику кам’яну хату і посадив дуба під вікном.
Минали роки, виросли у лісника діти, розростався дубок, старів лісник.
І ось через багато літ , коли лісник став дідусем, дуб розрісся так, що заступив вікно. Стало темно в кімнаті, а в ній жила красуня – внучка лісникова.
- Зрубай дідусю дуба, - просить онучка, - темно в кімнаті.
- Завтра й почнемо ….- відповів дідусь.
Настав ранок. Покликав дідусь трьох синів і дев’ятьох онуків, покликав онучку – красуню й сказав:
- Будемо хату переносити в інше місце.
І пішов з лопатою копати рівчак під фундамент. За ним пішли три сини, дев’ять онуків і красуня – внучка.
- Чому чоловік не зрубав дуба?
ЗУПИНКА « ДЕРЕВО ПІЗНАННЯ»( складаємо дерево пізнання з квітів)
V. Підсумок уроку
– Швидко сплинув подорожі час,
Повертатися прийшла пора у клас.
VІ. Домашнє завдання