Конспект містить:
-узагальнення знань про осінь та її ознаки;
-складання розповідей за допомогою мнемотаблиць;
-праця з коректурними таблицями;
-відгадування описових загадок;
-закріплення знань про геометричні фігури;
-розвиток творчих здібностей за допомогою ліплення.
ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ
(«Дитина у природному довкіллі», «Математична скарбничка», «Ліплення»)
ДЛЯ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОЇ ГРУПИ
НА ТЕМУ: «ПОДОРОЖ ОСІННІМИ СТЕЖКАМИ»
Тема: «Подорож осінніми стежками»
Мета: узагальнити знання дітей про осінь та її ознаки, учити складати розповідь за
допомогою мнемотаблиці; вправляти в умінні відгадувати описові загадки;
продовжувати вчити працювати з коректурними таблицями; закріплювати
знання про геометричні фігури та вправляти в умінні співвідносити кількість
предметів з цифрою. Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу,творчі
здібності; сприяти розвитку зв'язного мовлення, збагачувати словниковий
запас дітей. Виховувати охайність в роботі з пластиліном; формувати
естетичне відношення до навколишнього середовища.
Матеріал: мнемотаблиця с ознаками осені; презентація «Загадки», коректурна
таблиця «Ознаки осені»; кольорові фішки; геометричні фігури різних
кольорів; цифри 1,2,3 на кожну дитину; пластилінові фігурки їжачків;
насіння соняшника.
Хід заняття:
-Діти, доброго ранку! До нас завітали гості, давайте з ними привітаємося:
Доброго ранку, доброго дня
Вітає всіх вас дітвора:
Бажаєм здоров’я, бажаєм добра!
Доброго ранку, доброго дня!
-Сьогодні ми з вами відправимося в цікаву подорож, але з початку треба пригадати на чому можна подорожувати? (відповіді дітей). Так, правильно. А ми з вами вирушимо в дорогу на автобусі. Щоб потрапити в автобус що треба зробити? (відповіді дітей). Так, треба придбати квитки.
Дидактична гра «Знайди своє місце»
(«квитки»-геометричні фігури повинні відповідати позначкам на стільчиках)
Під музику діти вирушають в дорогу, виконуючи вправи відповідно до слів
пісні.
-Зупинка «Пору року вгадай – прикмети називай!»
В жовте лист пофарбувала,
Урожай с полів зібрала.
Золотила вербам коси
Чарівна цариця - … (Осінь)
Діти за допомогою мнемотаблиці називають прикмети та описують осінь.
-Рушаємо далі! (звучить музика, діти виконують вправи)
-Зупинка «Загадкова»
Діти відгадують описові загадки про овочі та фрукти.
(демонстрація презентації «Загадки»)
-Рушаємо далі! (звучить музика, діти виконують вправи)
-Зупинка «Граємось - навчаємось»
(діти сідають за столи, де розкладені коректурні таблиці)
«Будь уважним»
-Накрийте фішками червоного кольору овочі, назви
- Накрийте фішками жовтого кольору тварин, назви
- Накрийте фішками зеленого кольору фрукти, назви
- Накрийте фішками синього кольору одяг, назви
«Порахуй»
-Порахуй фішки червоного кольору, покажи цифру
-Порахуй фішки жовтого кольору, покажи цифру
-Порахуй фішки зеленого кольору, покажи цифру
-Порахуй фішки синього кольору, покажи цифру
-Молодці, рушаємо далі! (звучить музика, діти виконують вправи)
-Зупинка «Чарівні пальчики»
(малюки сідають за столи, де розкладені заготовки фігурок пластилінових їжачків)
-Діти, на попередньому занятті з ліплення ми з вами ліпили їжачків, але про щось зовсім забули! Подивіться уважно чого не вистачає нашім їжачкам? Так, у них немає голочок! Зараз ми з вами зробимо голочки, а допоможе нам насіння
соняшника. Тільки спочатку розімнемо наші пальчики (пальчикова гімнастика)
Їжак, їжак, де живеш?
(Показуємо «колючки», переплітаючи пальці в замок),
Я живу в густому лісі!
(Кладемо кисті рук навхрест і поперемінно міняємо руки)
Їжак, їжак, що несеш?
(Знову показуємо «колючки»),
В нірку яблучка несу!
(З’єднуємо пальці рук, утворюючі коло),
Буду яблучка складати,
(Стукаємо кулак об кулак),
Діточок пригощати!
(Те ж саме).
(виконання роботи)
Підсумок заняття.