Конспект уроку алгебри в 10- му класі
Тема уроку: Корінь п-го степеня. Арифметичний корінь п-го степеня і його властивості.
(Веб-квест з алгебри "Простота та багатогранність поняття кореня")
Мета уроку: Повторити відомості про квадратний корінь. Сформувати поняття корінь п-го степеня і арифметичний корінь п-го степеня. Вивчити властивості коренів п-го степеня. Навчити самостійно знаходити потрібну інформацію, застосовувати її на практиці. Розвивати навички роботи з інформаційними ресурсами, навички роботи в групі, навички відповідних обчислень, логічне мислення , математичну мову. Розвивати життєві, предметні, інформаційні, комутативні, здоров'язбережувальні компетентності. Виховувати охайність на письмі, інтерес до предмету, самостійність, відповідальність, дисціплину.
Тип уроку. Комбінований. Урок веб-квест.
Конспект уроку алгебри в 10- му класі
Тема уроку: Корінь п-го степеня.
Арифметичний корінь п-го степеня і його властивості.
(Веб-квест з алгебри "Простота та багатогранність поняття кореня")
Мета уроку: Повторити відомості про квадратний корінь. Сформувати поняття корінь п-го степеня і арифметичний корінь п-го степеня. Вивчити властивості коренів п-го степеня. Навчити самостійно знаходити потрібну інформацію, застосовувати її на практиці. Розвивати навички роботи з інформаційними ресурсами, навички роботи в групі, навички відповідних обчислень, логічне мислення , математичну мову. Розвивати життєві, предметні, інформаційні, комутативні, здоров’язбережувальні компетентності. Виховувати охайність на письмі, інтерес до предмету, самостійність, відповідальність, дисціплину.
Тип уроку. Комбінований. Урок веб-квест.
Обладнання. Підручники, роздатковий матеріал, комп’ютери під’єднані до мережі Інтернет, мультимедійний проектор, презентації.
ХІД УРОКУ.
І. Організаційний момент.
Привітання гра «Подаруй комплімент», оголошення теми, мети, очікуваних результатів. Повторення правил техніки безпеки
Учні об’єднуються в групи за своїм бажанням. Вчитель розповідає про тип проведення уроку.
- Вам необхідно виступити в одній із ролей:
ІІ. Мотивація. Оголошення теми та мети. Постановка проблемної задачі.
Оцінюєте ви периметр прямокутного трикутника, знаходите корені квадратного рівняння, або просто розважаєтесь, добуваючи квадратний корінь з великих чисел, в будь-якому випадку корисно вміти обчислити квадратний корінь без допомоги калькулятора.
Тема, що буде вивчатися для вас не нова, тому ви самостійно можете справитися з поставленою задачею. Наш веб-квест допоможе вам розкрити деякі таємниці цього поняття, з’ясувати значимість і сфери застосування квадратного кореня, історію виникнення, розвитку кореня.Виконуючи різноманітні ролі, шукаючи відповіді на питання, займаючись пошуком інформації, узагальнюючи матеріал ви навчитесь аналізувати, зіставляти факти, встановлювати зв’язки. Навчитесь поєднувати знання з різних галузей наук. А ще будете вчитися працювати в команді, навчитеся генерувати нові ідеї, грамотно працювати з інформацією, а це сприятиме успішній соціалізації і само актуалізації вас, учнів.
ІІІ. Організація роботи.
Розподіл ролей. Кожна група повинна виконати своє завдання і відзвітувати про пророблену роботу у довільній формі, але з використанням комп’ютера. Щоб мати змогу виконати поставлені перед вами завдання, вам потрібно буде використовувати інтернет-ресурси, вказані вчителем, а також обрані самостійно. Основні критерії, за якими будуть оцінені ваші ролі – це розуміння завдання, виконання завдання, результат роботи, творчий підхід, а конкретніше таким чином.
Критерії |
Обґрунтування критеріїв
|
|
|
Зміст |
Бали |
Зміст матеріалу
|
Розуміння завдання |
|
– робота демонструє точне розуміння завдання; |
5 |
|
– мають місце матеріали, котрі частково не відносяться до теми; |
3 |
|
– включені матеріали, що зовсім не відносяться до теми, відібрана інформація не аналізується. |
0 |
|
Повнота розкриття теми |
||
– повно; |
5 |
|
– частково; |
3 |
|
– не розкрито. |
0 |
|
Виклад аспектів теми |
||
– викладено повно; |
5 |
|
– частково; |
3 |
|
– не викладено. |
0 |
|
Виклад стратегії розв’язку проблеми |
||
– викладена стратегія розв’язку проблеми; |
5 |
|
– процес розв’язку неповний; |
3 |
|
– процес розв’язку неправильний. |
0 |
|
Логіка викладу інформації |
||
– логічний виклад матеріалу; |
5 |
|
– порушення логіки; |
3 |
|
– відсутність логіки. |
0 |
|
Самостійна робота групи |
Узгоджена робота в групі |
|
– чітко спланована робота групи; |
5 |
|
– робота групи частково спланована; |
3 |
|
– не спланована робота в групі. |
0 |
|
Розподіл ролей в групі |
||
– вся діяльність в групі рівномірно розподілена між її членами; |
5 |
|
– робота розподілена між більшістю учасників групи; |
3 |
|
– декілька членів групи відповідають за роботу всієї команди. |
0 |
|
Авторська оригінальність |
||
– містить значну кількість оригінальних винахідницьких прикладів; |
5 |
|
– у роботі присутні авторські винаходи; |
3 |
|
– стандартна робота. |
0 |
|
Рівень самостійності роботи групи |
||
– повна самостійність у виконанні роботи; |
5 |
|
– часткова самостійність роботи групи; |
3 |
|
– несамостійна робота групи. |
0 |
|
Оформлення роботи |
Граматичне та стилістичне оформлення роботи |
|
– грамотно та стилістично правильно оформлена робота; |
5 |
|
– негрубі помилки; |
3 |
|
– грубі помилки. |
0 |
|
Захист роботи |
Якість доповіді |
|
– аргументованість основних позицій, повнота представлення результатів; |
5 |
|
– порушення логіки, неповне представлення результатів; |
3 |
|
– відсутні аргументи з основних позицій, відсутні результати дослідження. |
0 |
|
Об’єм і якість знань з теми |
||
– доповідачі демонструють ерудованість, відображають міжпредметні зв’язки; |
5 |
|
– доповідачі викладають матеріал, але не мають достатньо глибоких знань; |
3 |
|
– доповідачі не володіють матеріалом. |
0 |
|
Культура мови, манера триматися перед аудиторією |
||
– доповідачі впевнено тримаються перед аудиторією, володіють мовою, дотримуються регламенту; |
5 |
|
– доповідачі допускають не грубі мовленнєві помилки у виступах, незначно порушують регламент, частково утримують увагу аудиторії; |
3 |
|
– доповідачі не володіють аудиторією, порушують регламент, не володіють мовою, не можуть утримати увагу аудиторії. |
0 |
|
Відповіді на запитання |
||
– доповідачі впевнено і повно відповідають на запитання, розкривають зміст теми; |
5 |
|
– доповідачі можуть відповідати на всі види запитань; |
3 |
|
– доповідачі не можуть відповісти на жодне запитання. |
0 |
|
Ділові та вольові якості доповідача |
||
– доповідач бажає досягти високих результатів, готовий до дискусії; |
5 |
|
– доповідач готовий до дискусії, але не завжди доброзичливий; |
3 |
|
– доповідач не готовий до дискусії, агресивний, не контактний. |
0 |
Максимальна кількість балів – 120. Для визначення оцінки набрану кількість балів буде поділено на 10.
Твої дії:
http://ntv-tamara.ucoz.net/blog/veb_kvesti/1-0-2
https://sites.google.com/site/vebkvestzalgebri/home
Бажаю успіхів! |
І. Завдання для групи «Консультанти» 1. Опрацювати відомості, що вивчались раніше про квадратні корені. 2. Оформити звіт. Адреса сайтів: http://te.zavantag.com/docs/5108/index-4091-1.html https://uk.wikipedia.org/wiki/Корінь_(математика) |
ІІ. Завдання для групи «Дослідники»
1. Дослідити як обчислити квадратний корінь.
2. Дослідити функцію кореня
3. Дослідити поняття кореня в інших галузях
Адреса сайтів:
http://probapera.org/publication/13/25978/kvadratnyj-korin.html
http://yak-prosto.com/yak-obchisliti-kvadratniy-korin/
https://uk.wikipedia.org/wiki/Корінь_(математика)
http://te.zavantag.com/docs/5108/index-4091-1.html
http://vseslova.com.ua/word/Корінь_(вегетат._орган)-50932u
https://uk.wikipedia.org/wiki/Цифровий_корінь
Адреси сайтів: https://uk.wikipedia.org/wiki/Корінь_(математика) http://te.zavantag.com/docs/5108/index-4091-1.html http://math.ed-era.com/4/korn_n-go_stepenya_ta_iogo_osnovn_vlastivost.html |
Навести приклади практичного застосування https://uk.wikipedia.org/wiki/Корінь_(математика) http://te.zavantag.com/docs/5108/index-4091-1.html http://math.ed-era.com/4/korn_n-go_stepenya_ta_iogo_osnovn_vlastivost.html |
Ваше завдання дослідити історію розвитку поняття кореня https://uk.wikipedia.org/wiki/Корінь_(математика) |
ІV. Робота над обраними завданнями з використанням ресурсів мережі Інтернет (15 хв.)
V. Представлення результатів роботи (10 хв.)
Виступ представників з кожної групи. Представлення звіту.
VІ. Підведення підсумків.
(Коренем n-го степеня з числа а називають таке число, n-й степінь якого дорівнює а.)
3. Обчислити.
а) ; б) ; в) ; г) ; д) ; е) ; ж)
з) ; і); к) ; л) ; м) ; н) ·; о) ; п)
Відповіді: а)2; б)3; в)1; г)0; д)-2; е)-2; ж)не існує; з)-3; і)1,5; к)1,2; л)0,5; м)1,5; н)6; о)3; п)125
4.Чому квадратний корінь з від'ємного числа не існує?
(Корінь парного степеня із від'ємного числа не існує у області дійсних чисел, оскільки при піднесенні будь-якого дійсного числа до степеня з парним показником результатом буде невід'ємне число)
VІІ. Домашнє завдання.
Розділ I § 5. № 65, 67,68
Доповнити теоретичні знання, доповіді - презентації
VІІІ. Оцінювання учнів.
Обговорення кожного виступу. Самооцінка та взаємооцінка результатів роботи.
ІX. Рефлексія
Вправа «Мікрофон»
1