Конспект логопедичного заняття на тему:"Диференціація звуків Ш,Ж,Ч,Щ"

Про матеріал
Конспект логопедичного заняття спрямований на диференціацію шиплячих звуків [Ш], [Ж], [Ч], [Щ] у дітей молодшого шкільного віку та дітей старшого дошкільного віку. Заняття побудоване в ігровій формі та містить вправи на розвиток фонематичного слуху, правильної звуковимови, уваги, пам’яті та мовленнєвого дихання. У ході заняття діти виконують артикуляційну гімнастику, визначають звуки у словах, повторюють склади, працюють із предметними картинками, складають речення та беруть участь у мовленнєвих іграх. Для підтримання інтересу та активності використано фізкультхвилинку з рухами та промовлянням шиплячих звуків. Матеріал заняття підібраний відповідно до вікових особливостей дітей та сприяє розвитку правильної вимови, мовленнєвої активності й комунікативних навичок.
Перегляд файлу

Логопедичне заняття

Тема: Диференціація шиплячих звуків [Ш], [Ж], [Ч], [Щ]

Мета:

  • вчити дітей розрізняти шиплячі звуки;
  • закріплювати правильну вимову звуків [Ш], [Ж], [Ч], [Щ];
  • розвивати фонематичний слух, увагу, пам’ять;
  • збагачувати словниковий запас;
  • формувати правильне мовлення.

Хід заняття

1. Організаційний момент

Вправа «Посміхнись»

— Посміхнемося одне одному та приготуємо наші язички до роботи.

2. Артикуляційна гімнастика

  • «Посмішка»
  • «Трубочка»
  • «Грибок»
  • «Гойдалка»
  • «Чашечка»

3. Повідомлення теми

— Сьогодні ми будемо слухати, вимовляти та розрізняти шиплячі звуки: [Ш], [Ж], [Ч], [Щ].

4. Основна частина

Гра «Плесни в долоні»

Логопед називає слова.
Діти  плескають, коли почують заданий звук.

Звук [Ш]

Шапка, жук, машина, чашка, кішка, щітка.

 

Звук [Ж]

Жаба, шишка, жук, ніж, чайник.

Звук [Ч]

Чашка, щука, черевик, жираф, м’яч.

Звук [Щ]

Щітка, дощ, щука, шапка, щавель.

Вправа «Повтори правильно»

Логопед називає склади, а діти повторюють.

[Ш]

ша–шо–шу
шо–шу–ши

[Ж]

жа–жо–жу
жу–жи–жа

[Ч]

ча–чо–чу
чу–ча–чі

[Щ]

ща–що–щу
щу–ща–щі

Гра «Розклади картинки»

Діти розподіляє картинки у 4 кошики. Перед ними картинки та чотири кошики. Діти по черзі називають слово та розкладають у кошики де зустрічається певний звук.

  • [Ш] — шапка, машина, мишка;
  • [Ж] — жаба, жук, ножиці;
  • [Ч] — чашка, м’яч, черепаха;
  • [Щ] — щітка, щука, дощ.

Фізкультхвилинка

Ш-ш-ш — шумить трава,
(руки плавно в сторони)

Ж-ж-ж — летить бджола мала.
(помахати руками)

Ча-ча-ча — ми тупочем раз-два-три,
(тупати ногами)

Ща-ща-ща — потягнулись малюки.
(потягнутися вгору)

Шу-шу-шу — нахилились до землі,
(нахили вперед)

Жи-жи-жи — покружляли, мов жуки.
(покружляти)

Чу-чу-чу — всі стрибають досхочу,
(стрибки)

Щу-щу-щу — тихо сядемо в ряду.
(сісти на місця)

Гра «Доповни слово»

  • ми…ка (шка)
  • жа…а (ба)
  • ча…ка (шка)
  • щі…ка (тка)

Вправа «Склади речення»

Дітям пропонуються слова, з якими вони повинні скласти речення.

Слова:

  • шапка, школа;
  • жаба, калюжа;
  • чашка, чай;
  • щука, річка.

5. Підсумок заняття

— Які звуки ми сьогодні вчилися розрізняти?
— Яке завдання сподобалося найбільше?

Домашнє завдання

Повторити слова зі звуками [Ш], [Ж], [Ч], [Щ] та придумати по одному реченню з кожним звуком.

 

docx
Додано
13 травня
Переглядів
42
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку