Конспект музичного заняття в середній групі на тему: « В країні звуків».

Про матеріал
Конспект музичного заняття в середній групі на тему: « В країні звуків» з елементами логоритміки.
Перегляд файлу

Конспект музичного заняття в середній групі  на тему:

« В країні звуків»

Мета: вчити дітей порівнювати звуки навколишнього середовища; розвивати чуття ритму, ритмічну пульсацію, ритмічний малюнок; продовжувати вчити грати в ансамблі на музичних інструментах; прислухатись до гри педагога і дітей; закріпити уявлення про музичні жанри; сприяти розвитку сенсорних музичних здібностей;  оберігати здоров'я дітей, застерігати від надмірного шуму, звучання.

Обладнання: ширма, карточки, аудіо запис, картинки з зображенням лісових звірів, музична книга, дитячі музичні інструменти.

 Хід заняття: Діти заходять до залу, вітаються з гостями.

Музичний керівник: Вирівняли спинки і голівки прямо,

Починати заняття будемо старанно.

З Божої ласки, з маминої казки,

З щирого бажання, з гомінких пісень

Добрий день вам, діти!

Діти: Добрий день!

Музичний керівник: Щоб краще налаштуватись на заняття, давайте поспілкуємось з музикою – виконуйте те, про що вона попросить. Домовились? ( Діти крокують, ідуть на носочках, п'ятках, легенько біжать, по закінченню сідають на стільчики)

Музичний керівник: Діти, сьогодні ми поговоримо з вами про дивовижний світ звуків, які нас оточують. Наше життя наповнене величезною кількістю різноманітних звуків, які ми чуємо. А які саме ви зараз почуєте – спробуйте здогадатись (за ширмочкою шурхочу папером, брязкаю ключами, рву папір, стукаю ложкою в чашці….) діти коментують звуки які почули.

А зараз закрийте  очі. Ви чуєте тишу чи якісь звуки? ( Відповіді дітей).

Це все ми почули, сидячи в залі. А що ми можемо почути в лісі? Які звуки? (Відповіді дітей).

Давайте послухаємо природу ( аудіо запис: спів пташок, дзюрчання струмка, шум вітру, грім…). І що ви почули? (відповіді дітей) молодці!

Коли вже ми з вами говорили про ліс, то давайте прогуляємось і пограємось там. Та я хочу вам запропонувати не йти туди пішки, а поїхати  поїздом.

Логоритмічна гра «Поїзд»

Завдання: відтворювати оплесками, тупанням, бігом метричну пульсацію, ритмічний малюнок за показом вихователя.

Туки – тук, туки – тук                    (помірно відбивають
Це коліс веселий стук                    ритм за допомогою потрійного притупу)
Швидкість поїзд набирає,
Поїзд всіх малят катає
Швидше, швидше, стук коліс,     (ритм стає швидшим, але чітким)
Поїзд швидко нас повіз,
Машиніст сигнал подав,               (імітують сигнал грою на дудочках)
І наш поїзд засвистав!
Поїзд наш сповільнив хід              (ритм уповільнюється)
До зупинки нас привіз
Відчиняється вагон                             (ш - ш – ш –ш )
Ми виходим на перон                         (тупіт ніг)

Музичний керівник: Діти , ось ми з вами опинились на лісовій галявині. Погляньте, тут якийсь мішечок ( зазирає в середину). Що у ньому я вам не скажу, а відгадаєте – покажу.

У міцній хатинці

Сидить по зернинці

Спробуй – но дістати –

Будеш смакувати ( горіх)

Вірно діти це горіхи. Давайте сядемо у коло, візьмемо у руки горішок та зробимо з ним масаж долоньок.

Масаж кісті руки « Струмок»

Веселенький біг струмочок ( Колові рухи горіхом по долоні правої руки)
Повернув він на горбочок,       ( покласти руку на тверду поверхню,

                                                                                      перекочувати горіх вгору  від зап'ястя до середнього пальчика).

Стрімко в низ він покотився ( Перекочувати вниз від середнього        пальця до  зап'ястя)

І в долинці опинився (  Так само помаcажувати  долоньку лівої руки).        Повторити кілька разів.

 А візьміть собі ще горішок до пари та  постукайте один об одного. Який звук ви чуєте? (Тук-тук).

Я пропоную пограти музично - ритмічну гру з горішками.

Музично – ритмічна гра з горішками.

Мета: чітко виконувати рухи під музичний супровід за показом музичного керівника.

Музичний керівник : Молодці, діти, гарно впорались.

Що ж, ходімо далі. Ви знаєте, що в лісі живуть  різні звірі та птахи, і музика вміє про них розказати. Виберіть собі карточки, можна і по дві, і піднімайте ту, яку розповідатиме музика.

Дидактична гра «Чия музика?»

(«ведмідь, лисичка, вовк, зайчик, синичка»).

Музичний керівник : Діти, не лише лісові звірята стрибають,гарчать, пищать, птахи цвірінькають, а й домашні тварини мають свої голоси.

Курочка-

Півник-

Песик-

Котик-

А ось і моя співаночка, слухайте та співаймо разом.

Співаночка «Різні голоси»

І варіант:чіткі тихі оплески ритмічного малюнку.

ІІ варіант: окремо хлопчики та дівчатка.

Ось корівка -му-му-му

А телятко ме-ме-ме

Поросятко хрю-хрю-хрю

А лошатко іго-го-го-го.

Музичний керівник : На сьогоднішню зустріч я принесла «Музичну книгу».

Вихователь Анна Віталіївна  буде листати, а ви будете мені підказувати, як грати.

Музично дидактична гра «Заграй про те, що бачиш».

Завдання: закріпити поняття про жанри музики (марш, пісня, танець).

Музичний керівник : А які танці ви знаєте? ( вальс, полька, гопак, хоровод). Я знаю, що і ви любите танцювати, тож зараз пропоную вам потанцювати польку

Полька « Поцілунок».

Музичний керівник : А ось послухайте музику до « Весняного оркестру». Спробуємо її зіграти? Тоді давайте візьмемо музичні інструменти,які вам до вподоби, спочатку потренуємось оплесками, а потім зіграємо . Слідкуйте за грою і показом Анни Віталіївни. Вона в нас - диригент, а ми – оркестр.

Імпровізація шумового оркестру «Весняний оркестр».

Музичний керівник: А тепер подумайте – які власні музичні інструменти ви всі маєте (долоньки, ніжки, пальчики, язички). Які звуки можна почути взимку на дворі, в лісі? Як завиває хурделиця? Як рипить сніг під ногами? Як двірник змітає сніг з порогу? Ох і наслухались ми сьогодні про звуки! То як шумить вітер? Їде машина? Шелестить листя? Дзвенить дзвіночок? На яких музичних інструментах ви грали? Вони однаково звучать? Коли прийдете додому то розпитайте в своїх батьків, що вони знають про різні звуки природи, та про звучання музичних інструментів.

А зараз пропоную вам розім'ятись та провести фізкультхвилинку

Фізкультхвилинка «Хіхоньки».

А наші малята не лише голосно сміються вони ще й пісні гарно співають.

Пісня «Весняні котики».

Музичний керівник: І співали й гарно грали та прощатись час. До побачення малята в добрий час!

Діти:  До побачення!

 

 

 

 

 

docx
Додано
22 січня
Переглядів
304
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку