1
Конспект
нетрадиційного фізкультурного заняття
з елементами логоритміки
Тема: «До Півничка»
Підготувала
інструктор з фізкультури
Красноградського ЗДО №17
Лешева Валентина Миколаївна
Група: ІІ молодша
Програмовий зміст: вчити дітей стрибати в «калюжу», промовляючи «плюх». Продовжувати вчити дітей погоджувати рухи рук та ніг, під час виконання вправ, основних рухів; чітко промовляти мовний матеріал під час загальнорозвиваючих вправ, дихальної гімнастики, пальчикової гімнастики. Удосконалювати вміння повзати «змійкою» між предметами, координуючи рухи рук та ніг. Закріпити ходьбу по лаві із зістрибуванням на м’яку поверхню. Розвивати координацію рухів, стрибучість, рівновагу, увагу, мову.
Виховувати бажання займатися фізкультурою.
Обладнання та матеріал: гімнастична лава, обруч, м’які кубики – 3шт., обруч тонкий середній, атрибути для рухливої гри, іграшка-півник.
Спосіб організації: поточний, фронтальний.
Хід заняття
І. Вступна частина
Інструктор з фізкультури: добрий ранок, малята! Подивіться хто до нас в гості завітав.
Півничок, наші малята про тебе віршик знають
Ходить півник по подвір'ю,
Розпушив своє він пір'я.
Походив він по піску,
Закричав: Ку-ку-рі-ку!
Півник Петя запросив у гості нас, допомогти його подружкам курочкам. Ну, що вирушаємо?
ІІ. Підготовча частина
1. Різновиди ходьби:
- звичайним кроком;
- на носочках;
- звичайним кроком;
- на п’ятках;
- звичайним кроком;
- з високим підніманням колін;
- звичайним кроком.
2. Повільний біг
3. Ось ми і прибігли до півника Петі.
Давайте разом з ним виконаємо вправи
1) Підмінання руку сторони. «Півник крилами махає»
В. п. — стійка «ноги нарізно», руки вздовж тулуба;
1 — підняти руки в сторони на висоту плечей;
2 — опустити, сказати: «Ку-ку-рі-ку» Повторити 5—б разів
2) Нахили в сторони.
«Півник з годинником грається»
В. п. — стійка «ноги нарізно», руки на поясі;
1,3 — Нахили в сторону; промовляючи «тік-так»
2,4 —В.п. Повторити 5—б разів.
3) Повороти в сторони. («Півник зернятко шукає»)
В. п. — стійка «ноги нарізно», руки на поясі;
1,3 —Повороти в сторону; промовляючи «туди-сюди»
2,4 —В.п. Повторити 5—б разів.
4) Нахили тулуба вперед — униз («Півник воду п’є»)
В. п. — стійка «ноги нарізно», руки за спиною;
1,3 — нахилитись уперед — униз;
2,4 — повернутись у в. п., прогнути спину назад. Повторити 5—7 разів.
5) Присідання («Півник зернятка клює»).
В. п. — стійка «ноги нарізно», руки на поясі;
1,3 —присісти постукати пальчиком по підлозі, сказати: «Дзьоб-дзьоб»;
2,4 —В.п. Повторити 5—б разів.
6) Стрибки («Півник танцює»)
В. п. — зімкнута стійка.
Стрибки на місці на обох ногах. Повторити 8—10 разів.
ІІІ. Основна частина
Інструктор з фізкультури: малята, півник повідомив, що у курочок проблема, треба зайця зібрати. Треба йти на ферму.
Пальчикова гімнастика «Дощик»
Діти подивіться дощ починає капати – вимовляємо тихо:
«Кап, кап, кап ...» – (руки вгору струсити кисті)
Дощ йде сильніше – «Бах, бах ...» – (обережні удари по грудях долоньками)
Дощ ллє голосно – «Бум, бум» – (хлопки по животу пальчиками).
1. Стрибки в обруч на двох ногах. «Стрибаємо в калюжу, промовляючи «Плюх»»
2. Ходьба по гімнастичній лаві, зістрибуючи з неї. «Йдемо по місточку»
3. Повзання між кубами м’якими. «Проповземо між пеньками»
Інструктор з фізкультури: ось ми й прийшли до курника, а курочки плачуть. Давайте їм допоможемо.
Рухлива гра «Допоможемо курочкам»
ІV. Заключна частина
Інструктор з фізкультури:ви певно стомилися, давайте відпочинимо.
Дихальна гімнастика «Півник»
(Діти прощаються з Півником і повертаються до групи)