Тема: Улюблені іграшки
Мета: Вчити дітей складати розповідь про улюблену іграшку, розвивати мовлення, пам’ять, логічне мислення, виховувати доброзичливість, любити і берегти іграшки , формувати навички лічби в межах 10, писати похилу лінію.
Хід заняття
Ясне сонечко проміння
Посилає щедро в клас,
Це воно, напевно, знає,
Що сьогодні свято в нас.
- Сьогодні: (день, число, місяць)
3. Мій настрій
- Покажіть свій настрій за допомогою вподобайки.
II. Ознайомлення із темою дня
Приготуйтесь, сядьте рівно.
Час загадок вже прийшов.
Будем працювати плідно –
Хтось когось уже знайшов.
(Учитель загадує дітям загадки про іграшки, а вони відшукують улюблену іграшку).
Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід лахматий.
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину. (Ведмідь)
Я не їм вівса і сіна,
Дайте випити бензину.
Усіх коней обжену,
Кого хоч наздожену. (Машина)
Ручки, ніжки, голова –
Все як у людини,
Та мовчить вона завжди
І не їсть малини. (Лялька)
Не ходжу я , а скакаю,
Бо нерівні ноги маю.
Я страшенний боягуз,
Всіх на світі я боюсь. (Зайчик)
Вірний друг у мене є,
Мені лапу подає.
Заглядає щиро в очі,
Мовби щось сказати хоче.
Замість слів лиш чути: «Гав»,
Всіх котів порозганяв.
Хто скажіть цей розбишака,
Знають всі, що це …(собака).
Б’ють мене старі й малі,
І в повітрі й на землі,
Та від цього не вмираю,
Тільки весело стрибаю. (М’яч)
Здивувалась дітвора
Це тварина чи гора?
Як же їсть він, як він п’є ?
А для цього хобот є. (Слон)
їх оплесками і завжди будемо поводитися з ними так, як про це сказано і вірші.
Не кривдити нікого,
Не бить, не ображать,
Поганого нічого
Нікому не робить.
Лис не вийшов на зарядку,
Бо загнав колючку в п’ятку.
В крокодила зуби хворі.
Мавпам – холодно надворі.
Лиш пухнасті зайченята
Та веселі білченята
У снігу по вуха скачуть,
Не бояться і не плачуть.
Слон їм грає на трубі,
Пританцьовує собі
Тільки дуже тупотить,
Аж прокинувся ведмідь
Пряма і обернена лічба в межах 10.
III.Підсумок заняття. Рефлексія.