Конспект Письмо малої букви «в». написання складів та слів з буквою «в». написання великої букви «В».

Про матеріал

Тема: Письмо малої букви «в». написання складів та слів з буквою «в». написання великої букви «В».

Мета: Вчити дітей писати літери «В, в» та складів з цими буквами; формувати вміння сполучати їх з іншими літерами у складах; розвивати мовлення, виховувати увагу та кмітливість, підтримувати інтерес до уроків каліграфії.

Обладнання: зошити з каліграфії, зразки друкованих і писаних літер В, в, таблиця «Правильно сиди під час письма», проектор, ноутбук, предметні малюнки.

Перегляд файлу

Тема: Письмо малої букви «в». написання складів та слів з буквою «в». написання великої букви «В».

Мета: Вчити дітей писати літери «В, в» та складів з цими буквами; формувати вміння сполучати їх з іншими літерами у складах; розвивати мовлення, виховувати увагу та кмітливість, підтримувати інтерес до уроків каліграфії.

Обладнання: зошити з каліграфії, зразки друкованих і писаних літер В, в, таблиця «Правильно сиди під час письма», проектор, ноутбук, предметні малюнки.

 

Хід уроку

І Організаційний момент.

  • Діти, сьогодні до нас завітали гості. А коли в домі гості – це значить свято. Так давайте і наш урок ми проведемо і подаруємо нашим гостям.

Хором:

Добрий день, у добрий час

Всіх гостей вітаємо,

Здоровя, творчих успіхів

Усім ми вам бажаємо.

 

  • Вже дзвоник пролунав. На уроки вас гукав.

Сядьте рівно на стільці. Бачу всі ви молодці.

Девіз готові проказати «Вчись каліграфічно писати».

 

  • Крім тих гостей, яких ви бачите, до нас завітав ще один гість. Відгадаймо, хто це?

 

  1. Загадка

Взимку ляже спати

Дядько волохатий.

Лиш тоді устане

Як весна настане. (Ведмідь)

 

  • Діти, а чому ведмедик завітав до нас на урок саме сьогодні?
  • Бо слово «ведмідь» якою буквою розпочинається?
  • Ведмедик прийшов із завданнями. Допоможемо їх йому виконати.

 

  1. Голосові вправи.
  • Вимовте звук [і], як мишка.
  • Вимовте звук [у], як ведмідь.
  • Уявили на долонці пірїнку, дмухнули її.
  • Уявили квітку на руках, нюхнули її.

 

ІІ Мотивація навчальної діяльності.

  1. Робота над загадкою.

Дощ пройшов, через ставок

Перекинувся місток.

Кольорів у нього сім,

Він подобається всім. (Веселка)

 

  • А як ще називають веселку?
  • Скільки кольорів має веселка?
  • Назвіть їх.

 

  1. Розфарбовування веселки.
  2. Словотворча робота.
  • У ведмедика розсипалися букви. Допоможемо утворити слова з цих букв.

М У А Н Л Т И С О В (НІС, ЛІС, МОВА, МИЛО, ЛИМОН, СЛИВА, СОН, ОСА)

  • Назвіть слова, які ви утворили.

 

  1. Слухання вірша. Гра «Упіймай звук [в]».

Віра вишень накупила,

Вареників наварила,

Запросила в гості

Вітю, Васю, Настю.

 

  1. Робота над змістом вірша.
  • Про кого цей вірш?
  • Скільки хлопчиків згадується у вірші?
  • Назвіть імя дівчинки?
  • Якою буквою він позначається на письмі: великою чи малою?
  • Чому ми це слово повинні писати з великої літери?

 

ІІІ Вивчення нового матеріалу.

  1. Повідомлення теми уроку.
  2. Ознайомлення з рукописною буквою «В», «в», порівняння з друкованою
  3. Інструктаж до написання букв «В», «в».

В – 3 елементи – довга пряма похила лінія заокруглена вліво, два правих півовали.

в – 2 елементи – довга пряма похила лінія із петлею вгорі праворуч, малого правого овалу.

 

  1. Письмо у зошитах.
  • Зошит свій я відкриваю, навкоси його кладу.

 

  1. Фізкультхвилинка.

 

  1. Письмо у зошитах.

Діти складають речення, а потім записують.

 

Ва лі ни сим о во

Сини мова вони ліси

Іван ловив линів.

 

  1. Пальчикові вправи.
  2. Загадки.
  • Ведмедик приготував нам загадки. Якщо ми правильно відгадаємо загадки, то відповідь зявиться на екрані.

 

Червоненька і кругленька

Дуже з вигляду смачненька,

І боки у неї пишні

Літом смачно їсти … (Вишні)

 

  • До якої групи належать вишні?

 

Ходить диво по пустелі

На собі несе дві скелі. (Верблюд)

 

  • Верблюд може пройти без води два тижні. За цей час він втрачає третину ваги. Проте за 10 хв випиває 140 л (17 відер).

 

В білу шубу нарядився,

Між снігами заблудився

І реве він і гарчить

Хоч і білий та … (Ведмідь)

 

Відома людям рідина

Усяк її вживає.

Буває хмаркою вона,

Сніжинкою буває,

Бува, як скло вона тверда.

Ви здогадались? Це … (Вода)

 

  1. Підписування малюнків.

Сова, сливи.

 

ІV Підсумок уроку.

  • Сьогодні на уроці я вчився…
  • Найбільше сподобалося
  • Мені вдалося.
docx
Додав(-ла)
Мартинюк Алла
Додано
13 лютого 2018
Переглядів
7969
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку