Пропоную звичайний робочий урок з навчання грамоти. На уроці використані цікаві форми роботи з учнями.Це - ігри,різоманітні вправи, зустріч з казковими героями. Можливо матеріали мого уроку допоможуть вам у проведенні уроків
Тема: Письмо великої букви Т. Написання складів, слів і речень.
Розвиток зв’язного мовлення.
Мета. Вчити учнів писати велику букву Т, склади і слова з нею;продовжувати роботу над удосконаленням навичок списування з друкованого тексту ;розвивати зв’язне мовлення учнів та увагу;
виховувати позитивне відношення до письма, охайність, культуру праці, любов до природи,бережне відношення до неї.
Обладнання: картинки гномів,сніжинки, казкові звірятка,картинки для гри «Магазин»,мікрофон
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось — не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати!
Тож, гаразд. Часу не гаймо
І урок наш починаймо.
- У нас урок української мови. Подумайте, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
ІІ. Активізація пізнавальної діяльності учнів
1.. Повторення вивченого.
- Уявіть, що сьогодні ми завітаємо до зимового лісу, в гості до лісових звіряток. А мандруватимуть з нами і два гноми Повторяйчик і Навчайко. Як ви думаєте,до якого свята вони вже готуються?
- Який місяць зими?. А чому він так називається? Що випадає зимою?
- А грудень завітав і до нашого класу.
- Раптом вітерець дмухнув, всі доріжки притрусив чарівними сніжиночками ,а на них написав завдання. Лісові звірята просять їм допомогти, а то в них не буде новорічного свята.
1.Гра «Знайди сестричку»(на дошці друковані літери , дописати писані)
2.Гра «Магазин»перед тим як іти в гості ми зайдемо до лісового магазину (вибрати слова (1 група з твердими приголосними, 2 група – з м’якими приголосними)
Слон, літак, калина, лось, ракета, місяць, Буратіно, Мальвіна, ручка, гумка, олівець, трактор, жолудь, телефон)
- У природі треба бути уважним і спостережливим. Тоді можна побачити щось цікаве, а можливо і когось зустріти.
3.Гра «Яка буква зайва»(На дошці написані букви «а, у, т, и, і, о». Частина кожної букви прикрита сніжинкою)
Які букви сховалися під сніжиночками? Яка буква зайва? Чому?
(т, тому що вона позначає приголосний звук, а решта букв - голосні.)
4. — Послухайте і посміхніться!
Наш Тарас на свято раз
Торт хотів спекти якраз.
В мисці тісту стало тісно,
І воно на стіл полізло.
Так Тарас старався, пік,
Та Тарасів торт утік.
— Що хотів зробити Тарас?
— Що сталося з його тортом? Чому?
— Що треба робити, щоб не сталася така неприємність, як у Тараса?
— Як напишемо ім'я хлопчика?
- А чи зможемо ми записати імена дітей?
- (ні, бо не вміємо писати вел. букву Т)
5. Оголошення теми і мети уроку.
Навчитися каліграфічно писати велику букву Т, склади та слова з нею.
ІІІ. Осмислення учнями нового матеріалу
1.Робота з віршиком з пропису с.68
Яка пора року? ( літо)
- Скільки складів? Викласти схему
2.Гра «Розсипанка»
Яка в нас зараз пора року ?(зима)
Ми допомагаємо звірятам прикрашати ялинку і виконуємо різні завдання,збираючи сніжинки
3.Знайомство з алгоритмом написання букви Т.
Доведіть мені, що вам необхідно навчитися писати велику букву Т.
- Давайте порівняємо Т друковану і Т писемну. На яка велику рукописну букву схожа буква Т (П).
5.Фізкультхвилинка
6. Письмо у зошитах.
- Прослухайте пояснення, щоб правильно її написати.
Велика буква Т складається з трьох прямих похилих подовжених паличок (перша і третя — із заокругленням) і горизонтальної лінії із заокругленням.
Починаємо писати від міжрядкової лінії прямою похилою паличкою до нижньої рядкової лінії, де заокруглюємо вліво. Другий елемент - це пряма похила лінія без заокруглення. Третій елемент - повторює перший і другий, але внизу заокруглюється вправо. Четвертий елемент — горизонтальна лінія із заокругленням, який пишемо над першими трьома. Пишемо під лічбу «раз-і, два, три -і, чотири».
7.Розвиток тактивної пам'яті. (робота в парах)
- Щоб ви краще запам'ятали і правильно писали цю букву, гном Навчайко подарував вам портрет великої букви Т.
Ваші пальчики - ваші помічники, які допоможуть вам написати іі правильно і каліграфічно. Обведіть букву і запам'ятайте, як вона пишеться. А тепер напишіть її у повітрі.
- готові до роботи в зошитах? Тоді починаємо. Розгорніть зошити.
- Пригадаємо про правильну осанку під час письма.
8. Письмо великої букви Т
9. Письмо буквосполучень ( у прописі навпроти кожного рядочка приклеєні малюночки)
Зайченята -Тл,
Лисенята- Та,
Вовченята -Ті,
Дятлики- Ту
10.Пальчикова гімнастика.
Наш олівець - малювець,
Ти ж у нас молодець!
Пальчики порозминаємо
І писати починаємо.
11. Продовження роботи в зошитах.
1.Читання речення
2.Письмо речення «У Тамари і Тараса – квіти.
IV.Рефлексія.
1.Розвиток зв’зного мовлення Відгадування загадок
Швидкі лапки, куций хвіст,
Довгі вушка, чорний ніс,
Хліба з рук бере окрайчик
Сірий і пухнастий...(Зайчик)
Гострі зуби, сильні лапи
Дуже схожий на собаку,
І полює дуже ловко,
Що, впізнали, друзі, ... ?(Вовка)
У кущах вона ночує
І на зайчика полює.
Вся руденька ця сестричка,
А зовуть її ...(Лисичка)
На дубочку у дуплі
Сестроньки живуть руді
Люблять шишки і горішки
І грибків поїсти трішки
Працьовиті наче бджілки
Ці руді сестриці ...
V. Підсумок уроку.
1.Гра «Мікрофон»
- Чи здійснилися ваші очікування?
- Чого нового навчилися на уроці?
Ось закінчено урок,
Пролунав для нас дзвінок!
Працювали добре, друзі!