Тема: Розв’язування вправ і задач з теми «Системи рівнянь другого порядку з двома змінними»
Цілі: А) сприяти формуванню предметних компетентностей: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Системи двох рівнянь з двома змінними другого порядку», удосконалити вміння розв’язувати задачі, склавши математичну модель, розвивати критичне мислення
Б)сприяти формуванню ключових компетентностей: розвивати вміння аналізувати, систематизувати, узагальнювати інформацію, оцінити достатність даних, розвивати навички математичного моделювання, підприємницьких здібностей, економічного та аналітичного мислення, компетентність спілкування іноземними мовами, реалізувати наскрізні лінії: «Підприємництво та фінансова грамотність», «Громадянська відповідальність», «Здоровя та безпека»
В) здійснити профорієнтаційну роботу
Обладнання до уроку: слайд-презентація, картки із завданнями, зашифрований вислів,
Тип уроку: урок розвитку компетентностей.
Хід уроку:
Слово вчителя: Отож діти я сподіваюся, на плідну співпрацю, сподіваюся, що коефіцієнт вашої корисної дії буде бякомога вищим, ми знайдемо правду та істину у всіх завданнях, що будуть перед нами стояти і з гарним настроєм завершимо урок.
Другим завданням вам було обєднатися у групи, що ви вправно зробили. Тому відкрийте зошити запишіть сьогоднішнє число класна робота. Отож ми з вами будемо працювати у таких групах
Агрохолдинг «Мрія», що займається обробкою та переробкою, експортом зернових культур.
Банківська установа «Україна-інвест», яка бажає збільшити власний капітал.
Група стартап. Діти, підкажи нам, що таке стартап…(Це нові винаходи з використанням сучасних технологій, можливо робототехніки…)
Група іноземних інвесторів, які бажають вести бізнес в нашій країні. Отож їм слово… Двоє учнів, одни з них перекладач
3.Актуалізація опорних знань. Щоб чесно заробляти та отримувати прибутки треба знати певні закони та властивості, отож дайте відповіді на питання.
1.Тренування мізків
• 1. Що є розв’язком системи рівнянь з двома змінними?
• 2. Які способи розв’язку системи рівнянь ви знаєте?
• 3. Чому графічний спосіб не є універсальним способом розв’язання?
• 4. Дано функції, що є їх графіками?
• y= 6. y=
• y= 7. y= -
• y= ( 8.
• y=
• y= 2x-7
Перші інвестиції, які надійшли це одне із слів, що міститься у вислові, який ми маємо відгадати в кінці уроку. Ця думка належить відомому математику.
Б) Встановити відповідність
Відповідь 1-б; 2-А.
Відповідь 1-в, 2-А, 3-г,4-Б Інвестиції- друге слово.
В) Робота в групах
Спосіб підстановки- інвестори (1;2) (3/7;16/7)
Заміни – стартап (-3;1) (13/9; 39/9)
Почленного ділення- банківська установа (3;1) (-3;-1).
Додавання – агрохолдинг Мрія (2;3), (-2;-3).
Перевірка + інвестиції ( 4 слово)
Г) Готуємося до ЗНО та ДПА
ЗНО- перше завдання – агрохолдинг + банківська установа
ДПА – друге завдання – банківська установа + стартап
Відповідь 1-А(2) (3;1)
2- (-2;5) Інвестиції 5 слово
Офтальмопауза (застосування здоровязберігаючих технологій)
Розв яжемо задачі а) повторимо відсотки + демонстрація вмісту соку.
Б) Скласти математичну модель та розвязати задачі.
На швидкість – інвестори та банківська установа ( 20 км/ год і 2 км / год) на плоту потрібно 28/2= 14 год.
На відсотки – стартап (104 гр та 156 гр) Трактористи- агрохолдинг 20 днів та 30 днів
+ інвестиції
7. Оцінювання