Конспект. Шлях до здоров'я.

Про матеріал
Мета. Формувати уявлення про здоров’я людини, стійкі мотиваційні настанови на здоровий спосіб життя. Довести думку, що бути здоровим престижно і прекрасно. Переконати дітей у тому, що здоров’я кожного значною мірою залежить від способу його життя. Розвивати в учнів бажання робити все для того, щоб бути здоровим. Відпрацьовувати навички комунікації та групової роботи. Виховувати потребу в здоров’ї як важливої життєвої цінності.
Перегляд файлу

Тема. Шлях до здоров’я

Мета. Формувати уявлення про здоровя людини, стійкі мотиваційні настанови на здоровий спосіб життя. Довести думку, що бути здоровим престижно і прекрасно. Переконати дітей у тому, що здоровя кожного значною мірою залежить від способу його життя. Розвивати в учнів бажання робити все для того, щоб бути здоровим. Відпрацьовувати навички комунікації та групової роботи. Виховувати потребу в здоров’ї як важливої життєвої цінності.

Обладнання: таблиці, роздаткові картки, квітка Здоровя, карта країни Здоровя.

Тип уроку: комбінований.

Форми роботи: групова, фронтальна.

Форма проведення: урок- подорож.

Хід уроку

І. Організація класу

-З чого ми починаємо кожний свій день?(з вітання)

- Як можна привітатися?

- Коли ми кажемо слово «здрастуйте» ми бажаємо не тільки собі, але й усім присутнім здоров’я.

1.Робота зі тлумачним словником

 Здрастувати – благополучно існувати, бути здоровим, вітати при зустрічі.

ІІ. Повідомлення теми та мети

- Сьогодні ми будемо говорити про здоров’я, розкриємо секрети здорового способу життя, поговоримо про корисні і шкідливі звички, дізнаємося про те, як стати здоровим.

- Давайте з’ясуємо, що таке здоров’я?

- Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слово «здоров’я»?

1. Скринька народної мудрості

Здоров’я – це найдорожчий скарб людини.

2. Девізом нашого уроку будуть слова: Я здоров’я бережу – сам собі допоможу.

3. Очікування.

- Що ви очікуєте від нашого уроку?(очікування складаються у горщик для квітів).

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Ми відправимося у країну Здоров’я. Там познайомимося з її мешканцями і розкриємо секрети здоров’я. Від людини залежить, що вона обере: шлях до здоров’я чи від здоров’я.

Шлях до здоров’я –

                                                        Куди він веде?

 Довгий чи короткий:

                                                        Питання не просте.

         Який шлях вибираєте ви?

- Молодці! Ми підемо довгим шляхом до здоров’я. У країні Здоров’я 7 міст. Подорожуючи ними, ми знайдемо квітку Здоров’я. Пелюстки цієї квітки – це і є складові нашого здоров’я. Але на нашому шляху будуть перешкоди. І ми їх повинні подолати, щоб дістатися квітки Здоров’я.

- Збираючись у дорогу, візьмемо з собою скриньку, в якій зберігаються таємниці нашого здоров’я. Подорожувати будемо на поїзді.

  Займіть місця квитками(червоний вагончик, жовтий, зелений).

 м. Школа

Поїзд № 2 – В

Вагон

Час відправлення – 9.55

м. Здоров’я

Час прибуття – 10.40

1. Перша зупинка – місто Гігієна.

Ми - мікроби, твої друзі:

Гидкі, бридкі, товстопузі.

Ми мікроби страшні,

Ми страшні, страшні!

Шкідливі, жахливі!

Жахливі, жахливі!

Ми любимо не букашок,

А брудних замарашок!

Живемо в тебе на тілі,

У грязюці, бруді, пилу.

Якщо ви – бридкі бруднулі,

Тоді нам допоможіть.

Слова чарівні скажіть.

Говори: «Один, два, три!

Виростай, мікроб, живи!

Що треба робити, щоб мікроби не росли і не жили?(відповіді дітей)

Ой! Ой!Гину я, гину!

Ой! Ой! Мені погано!

- Отримуйте пелюстку Здоров’я , ви добре знаєте правила гігієни(голуба пелюстка).

Якщо хочеш бути здоровим – значить будь,

Добрих правил гігієни не забудь:

Зуби чисть і умивайся,

Завжди правильно вдягайся,

Добрих правил гігієни не забудь.

2. Друга зупинка – місто Вітамін.

Товстий – годований Товстунець набивав весь день животик.

З’їв сто булок, сто пампушок,

Сто тістечок, сто ватрушок,

Сто сосисок, сто сирків,

Сто смачненьких огірків.

З’їв він ще сто ананасів

Запив із пляшки квасом.

- Чи можна вживати такі продукти? . Що б ви порадили Товстуну щодо його харчування?

- Виберіть корисну їжу(діти викладають на тарілки корисну їжу)

І група

Яблуко, лимон, чіпси, жувальна гумка, газовані напої, помідор.

ІІ група

Груша, апельсин, сухарики, цукерки, морозиво, капуста.

ІІІ група

Виноград, банан, торт, кока – кола, шоколад, морква.

- Ці діти знають правила харчування, вміють правильно харчуватися і

мені треба навчитися правильно харчуватися.

- Отримуйте пелюстку Здоров’я (зелена пелюстка).

3. Цікаві факти.

   Учені визначили, що за 70 років життя людина з’їдає приблизно 8 тонн хлібобулочних виробів, 10 – 12 тонн картоплі, 6 – 7 тонн м’яса і риби, 10 – 12 тисяч яєць, випиває 10 – 14 тисяч літрів молока. На вживання їжі людина витрачає 6 років життя. Цікаві дані про тривалість життя без їжі (якщо є вода): людина – до 50 днів, собака – 60, кішка – 18, голуби – 11, риби – до 9 місяців.

Якщо хочеш бути здоровим – пам’ятай:

Свіжі овочі і фрукти ти вживай.

Будуть щічки рум’яненькі,

Будуть зуби всі біленькі,

Свіжі овочі і фрукти ти вживай.

4. Третя зупинка – місто Режим.

- Добрий день!

- Мене звуть Невдахою. У мене нічого не виходить. Я нічого не встигаю.

- От і зараз, я не хочу, щоб було 12 годин, бо треба бути на уроці. Нехай буде 15 годин.

- Ні – ні, це треба вже виконувати домашнє завдання. Нехай буде 21 година.

- Та ні, це вже час лягати спати, а спати я ще не хочу. Що робити?

- Ти неправильно склала розпорядок дня. Ми тобі допоможемо. Щоб людина все встигала робити, мала гарний настрій і в неї все ладилося, вона повинна жити за розпорядком дня. Наші учні вміють складати розпорядок дня і складуть його для тебе.

І група

 Підйом,зарядка, водні процедури,сніданок, дорога до школи,заняття у школі.

ІІ група

 Дорога додому, обід, відпочинок,виконання домашнього завдання, рухливі ігри на свіжому повітрі, полудень.

ІІІ група

   Читання книжок, перегляд телепередач, допомога вдома, вечеря, сон.

Якщо хочеш бути здоровим і міцним,

Знай: у всьому допоможе дня режим.

Як навчишся все встигати:

Вчитись, гратись, їсти,спати, -

Знай: у цьому допоможе дня режим.

- Дякую вам! Отримуйте пелюстку Здоров’я (синя пелюстка).

5. Четверта зупинка – місто Спорт.

IV. Фізкультхвилинка

Якщо хочеш бути здоровим – лінь облиш,

Фізкультурою займайся ти частіш.

Набирайся більше сили,

Будь спортивним і рухливим,

Фізкультурою займайся ти частіш (червона пелюстка)

6. П’ята зупинка – місто Загартування.

Творча лабораторія (Дубок загартувння)

В народі кажуть: «Міцний як дубок»

Щоб бути здоровим та сильним треба загартовувати свій організм.

Виберіть листик з дубка, на якому написаний вид загартування.

І група

 Заняття спортом, обтирання вологим рушником,прогулянки на свіжому повітрі, завжди вдягати дуже теплі речі, вживання холодних напоїв.

ІІ група

  Гра у рухливі ігри, купання у річці, сон з відкритою кватиркою, купання в гарячій воді, перегляд телепередач.

ІІІ група

  Ходіння босоніж, обливання прохолодною водою, одягання залежно від погоди,гра в комп’ютерні ігри, вживання морозива.

Отримуйте пелюстку Здоров’я(жовта пелюстка).

7. Шоста зупинка – місто Звичка.

- Добрий день!

Я пані Шапокляк!

Раджу все робити так!

Це ж і весело й цікаво,

І для діток є забава.

- Нащо вам здоровим бути?

Треба з ранку все забути:

І поради лікарів,

Й застереження батьків.

Та й не тільки вчителі

Вчать дітей на цій землі,-

Я умію теж навчити!

Нащо ж вам здоровим жити?

Йдете в школу – закуріть,

І диміть, диміть, диміть!

Замість чаю пийте пиво

І хворійте всі щасливо.

Як дитина занедужа,

Це чудово – дуже – дуже!

Бо не треба в школу йти,

Можна в ліжечко лягти,

День і ніч у нім лежати

І тихесенько вмирати.

- У мене є блокнот, у який я записую свої корисні звички, добрі діла.

Але тут записані не тільки корисні звички, а й шкідливі. Діти нашого класу можуть визначити, які звички корисні( у блокноті Шапокляк викреслюють шкідливі звички).

- Які розумні! Ну і ладно! Піду пошукаю інших дітей. Отримуйте пелюстку Здоров’я (фіолетова пелюстка).

8. Сьома зупинка – місто Настрій.

- Виберіть, який у вас настрій. Від того, який у людини настрій, залежить і її здоров’я. Сміх, радість посилюють імунну систему, позитивно впливають на нервову систему, покращують загальне самопочуття, на 50 відсотків зростає продуктивність навчання (оранжева пелюстка).

V. Закріплення нового матеріалу

1. Гра «Портрет»

Давайте пограємо у гру «Портрет». Пропоную вам «створити портрет»:

  • насупитися, як зла чарівниця;
  • посміхнутися, як весела дитина;
  • позлитися, як людина,яку вдарили;
  • злякатися, як дитина, що загубилася в лісі;
  • заморитися, як тато після роботи.

Якщо хочеш бути здоровим – не барись,

До сусідів і до друзів усміхнись.

Стане в світі краще жити

І розквітнуть дружби квіти.

До сусідів і до друзів усміхнись.

VІ. Підсумок

- Наші очікування проросли, з них виросла чудова квітка здоров’я.

Зворотній зв'язок

Закінчи фразу «Щоб бути здоровим треба ………..».

Формула здорового способу життя: «Зберігай, розвивай, відновлюй»

Хто здоровий – той сміється,

Все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини,

Це ж чудово для дитини!

Хто здоровий – той не плаче,

Жде його в житті удача.

Він уміє працювати,

Вчитись і відпочивати.

Хто здоровий – не сумує,

Над загадками мудрує,

Він сміливо в світі іде

Й за собою всіх веде.

Треба правила всі знати.

Бо здоров’я – це прекрасно,

Здорово, чудово, ясно.

І доступні для людини

Всі дороги і стежини!

Зрозуміло, всім відомо,

Що приємно бути здоровим.

Тільки треба знати,

Як здоровим стати.

 

docx
Додано
26 березня 2020
Переглядів
784
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку