Конспект "Слова близькі за значенням"

Про матеріал
Конспект уроку для 2 класу "Слова близькі за значенням" за підручником К.Пономарьової( програма за О.Савченко)
Перегляд файлу

Тема: Слова , близькі за значенням. СЛ1.

Мета:  

навчальна: розширити знання про слова , близькі за значенням, добирати такі слова, вживати їх у мовленні, збагачувати словниковий запас;

розвивальна: розвивати мовлення, увагу, пам’ять;

виховна: виховувати самостійність, дружні відносини між собою, любов до рідної мови, до книги.

Обладнання:  мультимедійний комплект,роздаткові картки, зошит, підручник.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент СЛ.2

Робота починається,

І тиша йде у клас.

Попрацювати зі словами

Запрошую я вас.

II. Актуалізація знань

 

  1. Хвилинка каліграфії СЛ.3

  Іі   Ів   Іл   мі   іс  ві   за  ню   ґе  сп.

 

  1.  Творча робота. Гра «Веселі картинки» - (діти називають предмети, які зображені на малюнках і по черзі виходять до дошки записують слова) СЛ.4-7

Дощ, дрова, труба, плуг.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

 

— У першому слові підкресліть перш у букву, у другому — другу... Складіть із підкреслених букв слово.

Сьогодні на уроці ми будемо працювати зі словами, які пишуться по – різному, але вони близькі за значенням, навчимося їх використовувати у своєму мовленні. Зверніть увагу на наше слово друг. А як можна по – іншому сказати? (товариш, приятель, побратим).От це і є слова, які пишуться по – різному , але є близькими за значенням.

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Слухання казки

В одному чудовому місті під назвою Мовознавство жила одна багата жінка. Звали її Лексика, а багата вона була тим, що мала трьох гарних синів. Кожен з них уже мав свою власну родину, проте всі вони жили разом, в одному прекрасному будинку, тільки на різних поверхах.

Найкраще жилося родині старшого сина, бо, хоча він і мав найбільше дітей, проте все в його родині було дружньо та злагоджено, адже всі вони підтримували один одного. І якщо комусь з родини було сумно, то всі також були зажурені, невеселі. Або навпаки, коли хтось один сміявся, то всі його підтримували: реготали, заливалися сміхом. Отож хоч і були в цій родині усі з різними іменами, проте такі близькі за характером та вдачею.

  • Які слова близькі за значенням ви почули в тексті? (сміятися, реготали, заливалися сміхом; сумно,зажурено, невесело)

 

  1. Робота із загадками СЛ.8-10
  • Вийшла звідкись гарна дівка,

На ній стрічка семицвітка;

А де з річки воду брала,

Там коромисло зламала.

(Веселка)

  • Сипле снігом в очі й вуха –

Це, звичайно…

(Завірюха)

  • Дуже багато вікон у ньому.

Ми живемо в ньому. Це…

(Будинок)

  • Молодці! А тепер доберіть до слів-відгадок слова близькі за значенням.

Веселка – райдуга.

Завірюха – метелеця, віхола, заметіль, сніговій.

Будинок – дім, хата, оселя.

  1. Фізкультхвилинка СЛ.11
  2. Робота з підручником

Розгорніть підручник на с.47 і виконайте письмово вправу №8.

 

V. Узагальнення й систематизація знань.

  1. Гра «Знайди зайве» СЛ.12-17

Підніми цеглинку LEGO на якій зображено зайве слово.

  1. Гра «Знайди пару» (Додаток1)

У вас на партах лежать картки зі словами. Знайдіть серед однокласників того, у кого є близьке за значенням слово до вашого слова.

 

VІ. Підсумок уроку

Рефлексія

-Що ми сьогодні вивчали на уроці?

-Що вам сподобалось на уроці?

 

 

 

Власні розробки:

  • Хвилинка каліграфії;
  • Гра «Веселі картинки»;
  • Підбір загадок;
  • Вправа з цеглинками LEGO;
  • Гра «Знайди пару».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

Летняя рамка для фотографий - Pixelbox.ru

docx
Пов’язані теми
Українська мова, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
30 грудня 2020
Переглядів
1219
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку