Конспект та презентація до уроку навчання рамоти 1 клас "Повернемо сніг у Карпати".Звуки [д], [д’], позначення їх буквою Дд («де»).

Про матеріал

Практичне засвоєння дзвінкої вимови звуків у кінці складів і слів. (1 клас Навчання грамоти)

Автор вчитель початкових класів Маріупольської ЗСШІ№11 Турська А.В.

Перегляд файлу

Повернемо  сніг у  Карпати.

Звуки [д], [д’], позначення їх буквою Дд («де»). Практичне засвоєння дзвінкої вимови звуків у кінці складів і слів. (1 клас Навчання грамоти)

 

Мета: ознайомити учнів зі звуками [д] [д’], буквою Дд («де»), що їх позначає; вчити читати склади, слова з новою буквою, чітко вимовляти звуки [д], [д’]; розвивати фонематичний слух, зв’язне мовлення учнів,  розвивати любов  до Батьківщини, національну  самосвідомость та  гідність.

Вчитель початкових класів  Маріупольської ЗСШІ №11  Турська А.В.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Діти ,сьогодні мені на почту прийшов лист, який ми зараз прочитаємо. СДАЙД 2

Доброго дня, дорогі учні 1-Б класу!
Я живу у Карпатах. Трапилося так , що в горах зник весь сніг. І лише ви в змозі мені допомогти. Все що вам потрібно — вірно відповідати на всі запитання вчителя і виконувати завдання, заробляючи сніжинки . Чим більше сніжинок буде в вашій картці успіху, тим швидше в Карпатах пійде сніг. Якщо у вас все вийде , усі жителі Карпат будуть дуже вам вдячні.
З повагою до вас Дід Данило.

Ви згодні допомогти  жителям Карпат?

А перед тим  як почати –подивіться, перед вами лежить картка успіху –в якій ви за кожну вірну відповідь будете ставити собі сніжинку. В кінці уроку кожний з вас порахує скільки сніжинок він заробив і ми відправимо їх у Карпати.  Діти  ,які зароблять найбільшу кількість сніжинок  ще отримають наліпочку, а може і дві .

 

Ну що ? Можна починати?

Спочатку мені цікаво чи знаєте ви що  таке Карпати і де вони знаходяться? СЛАЙД 3-5

Так це гори ,які займають територію Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей нашої рідної України. Тобто нам потрібно  допомогти  нашим співвітчизникам.

 

Почнемо  з чистомовки СЛАЙД 6

Чистомовка

Ли-ли-ли  урок почали.

Ри-ри-ри  чітко говори.

Ви-ви-ви  слова назви.

Ди-ди-ди  свою думку доведи.

     

1.Підготовка до ознайомлення учнів з новою буквою СЛАЙД 7

Давайте пригадаємо:
1.  Скільки букв в українському алфавіті? (33)
2.  На які дві групи поділяються букви ? ( голосні та приголосні )

3. Скільки всього голосних букв? (10) А олосних звуків? 6
4.Скільки ми вже вивчили  голосних, приголосних?(9-9-однакову кількість)
 

 

 

 

 

2. Ознайомлення з буквою «де» СЛАЙД 8

Учитель демонструє велику і малу літери «де», називає їх. Учні запам’ятовують назву, місце букви в кишеньковій азбуці, аналізують графічну будову літери «де».

 

Хвилинка фантазії — На що схожа буква «де»?

 

Спостереження за вимовою звуків [д], [д’].

— Вимовте кілька разів звуки [д], [д’]. Як вони утворюються? (Зуби розтулені, кінчик язика добре притиснутий до верхніх зубів біля піднебіння — це звук [д].) (Губи розтягнуті, зуби розтулені, кінчик язика міцно притиснутий до нижніх зубів, середня частина язика піднімається до верхнього піднебіння — [д’].)


Гра впіймай букву СЛАЙД 9
Я читаю вірш а ви оплесками ловите букву Д.
 


Давним-Давно, Далеко, Друже,

 Дід Данило, Древній Дуже,

Диво Дивне Доглядав,

Про Дзвінке Джерельце Дбав.

Ось так буква „Д” зуміла

Розповісти про Данила. 

 

Мовна розминка. СЛАЙД 10-11

1. «Надути кульку», «Здути кульбабку», «Задути свічки на торті». «Літачок», «Маятник», «Конячка»,карточки з деформованими словами.

2.Читання групи слів на одному диханні.

Нам, вам,  лин, млин, лом, дід, сад, рід, дно, дні, іду.

Читання слів, поданих аналітико-синтетичним способом з різною інтонацією

СЛАЙД 12

!    ?   .  ( Читання слів, поданих у табличках.)

У Дарини курка.

У Діани куртка.

У Діни кактус.

У Дениса фікус.

у Данила коники.

А у Дмитра слоники.

Чому деякі слова написані з  великої літери?

Якою спільною назвою можна об’єднати ці слова? (Імена) 

 

Фізкультхвилинка

Робота в зошиті .

Друкування букв Д, д, складів, слів з ними   СЛАЙД 16-18

Робота за Букварем

1)Ребуси

 2) Звуко-буквений аналіз слів “дерево”, “дрова”

 

 

 

— Вимовте вголос кілька разів по черзі звуки [д — т]. Як і за допомогою яких органів мовлення утворюються ці звуки? (Кінчик язика притискуємо до верхніх зубів.) Отже, ви переконалися, звуки [д — т] вимовляються подібно. А чи однаково вони звучать? Прислухайтесь і скажіть, який з них звучить дзвінко, а який — глухо?

Так само зіставляється пара м’яких звуків [д’ — т’].

— У кінці слова звуки [д — д’] вимовляються дзвінко. (Жолудь, холод, велосипед)

Вправляння учнів у вимовлянні звуків [д — т], [д’ — т’].

 

4)Робота над анаграмою. СЛАЙД 19

Дарувати — радувати.

5) Гра «Додай одне слово».

6) Читання слів у стовпчиках.

дід

два

 дитина

молода

дерево

від

Сніжинки розтанули на словах як тільки діти їх прочитали.

Якщо залишається час , або на слідуючому уроці   для закріплення можна використати вправи «Яке слово  зайве?» СЛАЙД 22, гра «Розсипанка» СЛАЙД 23  та

Анаграми СЛАЙД 25

 

Вчитель

  -Сьогодні ви на уроці старанно працювали: читали, розповідали,  міркували, давали відповіді на запитання, виконували завдання. Завдяки вам сніг знов повернувся у Карпати!  слайд 21

 

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Яку нову букву вивчили на сьогоднішньому уроці?

— Які звуки вона позначає на письмі?

— Як вимовляються звуки [д] — [д’] в кінці слів?

- Вам сподобався урок ?

- Яким був урок?

- Чого навчилися,  дізналися ?

-Чому потрібні вам ці знання?

-Чи виправдалися ваші очікування?

- Скільки сніжинок ви отримали у кінці уроку?

docx
Додано
29 серпня 2018
Переглядів
1296
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку