Даний конспект уроку на заявлену тему з мультимедійною підтримкою допоможе вчителям математики при підготовці до уроку. Мета уроку закріпити знання учнів 5 класу про властивості додавання натуральних чисел; сформувати навички додавання багатоцифрових натуральних чисел, вміння узагальнювати, робити висновки, проводити міркування, виховувати допитливість, уважність, здатність до переборення труднощів, підвищувати інтерес до математики. |
Урок № 15
Тема уроку: Додавання натуральних чисел
Мета:
навчальна: закріпити знання учнів про властивості додавання натуральних чисел; формувати навички додавання багатоцифрових натуральних чисел, формувати вміння узагальнювати, робити висновки, проводити міркування.
розвиваюча: розвивати логічне мислення та інтелектуальні здібності учнів, коммунікативність, інтуїцію.
виховна: виховувати допитливість, уважність, здатність до переборення труднощів, підвищувати інтерес до математики.
Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.
Обладнання: картки на друкованій основі, комп’ютер, проектор.
« Міркуй точно, відповідай чітко, записуй правильно і швидко».
Хід уроку:
Презентація (слайд 1).
I.Організаційна частина.
Вас покликав на урок
Голосистий наш дзвінок,
Всі зібрались в класі дружно
Почнемо урок свій мужньо.
II.Перевірка домашнього завдання.
Кожен ряд має учня-консультанта, який на початку уроку перевіряє наявність домашнього завдання в кожного учня. Консультант доповідає вчителеві про якість виконання домашнього завдання. Якщо є запитання то вчитель відповідає на них.
III. Мотивація навчальної діяльності.
Учитель: Сьогодні на уроці ми з вами будемо продовжувати працювати з натуральними числами. А чим саме ми будемо займатися на уроці, ви здогадаєтесь після виконання наступного завдання. (слайд).
Ви прийшли до магазину і придбали 10 зошитів у клітинку і 8 у лінійку. Скільки зошитів у лінійку і клітинку ви придбали?
- Яку дію виконували?
- То чим ми сьогодні будемо займатися на уроці?
Запишемо тему нашого уроку «Додавання натуральних чисел» (слайд 3-4).
- Виконувати дії з натуральними числами треба вміти для того, щоб розв’язувати практичні задачі в повсякденному житті, а також для подальшого вивчення математики й інших предметів: фізики, хімії, економіки тощо.
- Для того, щоб добре виконувати дії над натуральними числами, треба постійно тренуватися. Ці тренування допоможуть вам успішно виконати контрольну роботу, а в старших класах ці вміння знадобляться і на екзаменах.
ІV. Актуалізація опорних знань
1. Прочитайте числа: 34 891,13 240, 10 101, 937 896, 1 342 789, 5 834 541, 1 001 102. (слайд 5).
2. Інтелектуальна розминка. (слайд 6-7).
- Продовж числовий ряд:
- Число 105 збільшити на 45.
- Яке число більше за 90 на 80?
V. Вивчення нового матеріалу.
Учитель: Відомо, що число а збільшили на число b. Отримали число с. Якою дією можна знайти результат с?
Нехай а + b = с. Як називаються числа а і b при цьому? Як називається число с?
Після отримання відповідей на запитання вчитель на дошці, а учні в зошитах роблять запис: (слайд 8).
а + b = с а, b — доданки, с — сума.
Правило додавання багатоцифрових чисел та його застосування для додавання величин (у зошитах учні запишуть приклади 1 і 2, які вчитель розбирає біля дошки). (слайд 9).
Приклад1 |
|
|
|
|
|
|
|
Фізхвилинка( гімнастика для очей) (слайд 10).
VІ. Засвоєння знань умінь навичок. (слайд 11-12).
Вітер розкидав суми чисел, що стояли в порядку зростання. Виконайте обчислення, розташуйте дані суми в порядку зростання і ви дізнаєтесь, що сьогодні Всесвітній день …
782+943 З
943+1105 У
288+659 К
1105+2563 М
782+659 И
54+700 И
Робота з підручником № 214, 225, 230. (слайд 13).
VІI.Підведення підсумку уроку. (слайд 14).
Збіг урок наш, як коротка мить.
Дуже швидко час біжить
Але попереду у нас багато кроків,
І цікавих, і важких уроків.
Рефлексія.
Учитель пропонує учням оцінити результати уроку, відповівши на запитання:
-Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?
-Чи виконали ми наші завдання?
-Що сподобалось під час уроку?
Учитель виставляє оцінки за урок.
VІІІ.Домашнє завдання. . (слайд 15).
§7, №215, 227, 233, 251