Конспект уроку з математики в 6 класі "Розв'язування вправ" по темі " Множення раціональних чисел" у вигляді подорожі визначними місцями рідного краю - Тернопільщиною.
Конспект уроку математики в 6 класі
Тема: Розв’язування вправ.( Множення раціональних чисел).
Подорож визначними місцями Тернопільщини.
Підготувала:вчитель математики
Бірківського НВК
Левченко Н.І.
2019р.
Тема: Розв’язування вправ.( Множення раціональних чисел).
Подорож визначними місцями Тернопільщини.
Мета:
Розвиваюча: сприяти формуванню та розвитку в учнів інтелектуальних і творчих здібностей у процесі узагальнення та систематизації матеріалу;
Виховна: виховувати культуру математичного мовлення, зосередженість, взаємоповагу, любов до рідного краю.
Обладнання: презентація, дидактичний матеріал до гри та завдань.
Тип уроку: урок - подорож
Хід уроку
І. Організаційний момент.
-Добрий день, діти.
- Що таке урок?
-УРОК = увага + розуміння + обміркування + кмітливість. Сьогодні наш урок буде незвичайним, ми з вами здійснимо уявну подорож визначними місцями Тернопільщини. Але перш , ніж ми вирушимо в мандрівку , перевіримо домашнє завдання.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Гра «Ромашка»
1.0,6
2. Як помножити два від'ємні числа?
3. Як помножити два числа з різними знаками?
4.-3,4
5.5а
6. Які доданки називаються подібними?
7. Що означає розкрити дужки?
- Молодці. І перше визначне місце Тернопільщини, з яким ми ознайомимося –
Печера Оптимістична
Печера Оптимістична є найдовшою гіпсовою печерою у світі і найдовшою печерою Євразії. Сумарна картографічна довжина ходів печери – 240 км. Печера Оптимістична занесена у Книгу рекордів Гіннеса. Займає печера площу близько 2 гектарів і ще є не до кінця розвіданою. Печера Оптимістична приваблює туристів та спелеологів не тільки з України, але із зарубіжжя.
Знаходиться печера поблизу села Королівка Борщівського району.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
І˅. Застосування знань та вмінь до розв’язування вправ.
Усні обчислення
8 (0,7) = 5,6; |
10 (9,4) = 94; |
13,5 (1) = 13,5; |
(5) (0,2) = 1; |
12,3 0 = 0; |
7 (0,4) = 2,8; |
= |
- І друге визначне місце Тернопільщини, з яким ми ознайомимося – це
Дністровський каньйон
Дністровський каньйон є найбільшим каньйоном в Україні та одним із найбільших у Європі. Згідно з Інтернет-опитуванням, проведеним у 2008 році, Дністровський каньйон визнано одним із 7 природних чудес України. Починається каньйон в районі села Нижнів Івано-Франківської області і тягнеться аж до Хотина Чернівецької області через чотири райони Тернопільської області – Монастириський, Бучацький, Заліщицький та Борщівський.
На всій своїй довжині, а це близько 250 км, Дністровський каньйон утворює десятки меандрів – колоподібних вигинів річища Дністра.
Зведіть подібні доданки.
-3а-6а
-9а+21а
-23а+11-47а+35
-30а-4в-5а-17в
2,3а+1,8-3,2а-2,4
-І третє визначне місце Тернопільщини, з яким ми ознайомимося – це
Джуринський водоспад
Якщо ви щороку відпочиваєте у Карпатах і бачили уже усі гірські водоспади, то хочу вас трішки розчарувати. Джуринський водоспад теж вартий того, щоб його побачити. За своєю красою він не поступається Карпатським водоспадом. Окрім того Джуринський водоспад вважається найбільшим рівнинним водоспадом України. Його повна висота – 16 метрів, а ширина – до 20 метрів. Водоспад має 3 каскади.
За півтора кілометра від водоспаду розташований Червоногородський замок. До речі, Джуринський водоспад по-іншому ще називають Червоногородським.
За однією з легенд, водоспад утворили татари, які прокопали нове русло для річки Джурин з тією метою, щоб полегшити собі доступ до Червоногородського замку.
Розташований водоспад на річці Джурин біля сіл Нирків та Устечко Заліщицького району.
3.Розкрити дужки.(Робота в парах)
-І наступне визначне місце Тернопільщини, з яким ми ознайомимося – це
Вишнівецький палац
Оноре де Бальзак у 1848 році побував у Вишнівці і парк та палац у цьому містечку назвав “малим Версалем”. Літературний класик звісно ж мав звичку до перебільшення, але не в цьому випадку. Вишнівецький палац і справді вражає своєю красою. З балкону палацу відкривається чудовий краєвид – внизу видніються Вишнівецький став та Вознесенська церква. Розташований Вишнівецький палац за 47 км від Тернополя, 29 км від Збаража і за 25 км від Кременця.
4.Робота за матеріалами підручника.
(Один учень з поясненням працює біля дошки)
Рівняння 1270
1)0,6х+0,4х- 0,84х= 0,832 2) х+х+х=
0,16х=0,832 х=
х=5,2
-І наступне визначне місце Тернопільщини, з яким ми ознайомимося – це
Збаразький замок
Збаразький замок є основним осередком національного заповідника “Замки Тернопілля”. Відвідати Збаразький замок варто з двох причин.
По-перше, Збаразький замок є основним осередком національного заповідника “Замки Тернопілля”, а значить він є найкращим із усіх збережених замків області. Тому на основі його відвідин можна скласти враження чи варто відвідувати інші замки Тернопільщини.
І друга причина для візиту у Збаразький замок – у 1649 році українські козаки на чолі з Богданом Хмельницьким тривалий час тримали в облозі цю оборонну споруду, у якій засіли поляки. Однак взяти її так і не змогли. Відстань від Збаразького замку до Тернополя – 20 км, до Кременця – 54 км.
Завдання 1272
Довести, що значення виразу не залежить від значення змінної.
(2х-3)·0,2 - (3х-4)·0,5 - (2,6-1,1х)
0,4х-0,6-1,5х+2-2,6+1,1х=-1,2
-І останнє визначне місце Тернопільщини, з яким ми ознайомимося – це
Кременець
Кременець – одне з найкрасивіших міст не тільки Тернопілля чи Волині, але й України.
Місто цікаве і своєю архітектурою і географічним розміщенням біля підніжжя Кременецьких гір.
Особливо цікавою є панорама міста із Замкової гори Бони. Проте, окрім Замкової гори у місті ще є ряд цікавих для туристів об’єктів. Зокрема, це будинок родини Словацьких, у якому діє музей Юліуша Словацького, Богоявленський монастир, палац Кароліни Дзембовської, костел Єзуїтів тощо.
Складається враження, що усі туристичні шляхи на тернопільській частині Волині пролягають через Кременець. На батьківщину Юліуша Словацького щороку приїжджає багато поляків. Водночас, у Кременці спиняються і усі православні паломники, які мандрують до Почаєва. Розташований Кременець на відстані 76 км від Тернополя, 88 км від Рівного та 97 км від Луцька.
˅.Підсумок уроку.
За 45 хв. ми змогли побувати в найцікавіших місцях нашої області. Ви всі сьогодні молодці!
А зараз виставимо оцінки. І на завершення роботи переглянемо відео про визначні місця Тернопільщини.
Домашнє завдання
§ 43-46, повторити, с.229-230 №1-6, № 7-9 ( 3 і 4 рівень).