Конспект уроку "Числа від 1 до 10"

Про матеріал
Актуалізувати знання про числа 1-10, натуральний ряд чисел; удосконалювати вміння додавати і віднімати число 1 на основі знання нумерації чисел; закріпити знання чисел першого десятка та переставний закон дії додавання; формувати вміння добирати пропущені числа в рівностях на основі складу чисел; розвивати логічне мислення та мовлення учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи, виховувати навички культурної поведінки в театрі
Перегляд файлу

                                                  Конспект уроку

                                               Математика 1 клас

Тема уроку. Повторюємо числа 1-10.

Мета: актуалізувати знання про числа 1-10, натуральний ряд чисел; удосконалювати вміння додавати і віднімати число 1 на основі знання нумерації чисел; закріпити знання чисел першого десятка та переставний закон дії додавання; формувати вміння добирати пропущені числа в рівностях на основі складу чисел; розвивати логічне мислення та мовлення учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи, виховувати навички культурної поведінки в театрі.

                                                Хід уроку

Вступна частина

  1. Організація класу.

Дзвінко пролунав дзвінок-

Починаємо урок.

Слухаємо, вивчаємо

Ні хвилини не гаємо!

-Сьогодні до нас прийшло багато гостей, які хочуть подивитися, як ви за цей час подорослішали,чого навчилися, що вже вмієте робити. А тому на уроці ми всі повинні бути: старанними, уважними, організованими, веселими і кмітливими.

2. Повідомлення теми та мети уроку.

3. Мотивація навчальної діяльності.

-Яка зараз пора року? (осінь)

-Назвіть осінні місяці.

-Дуже гарний ліс о цій порі! Кого тільки не зустрінеш у ньому! Усі лісові мешканці готуються до зими.

Основна частина.

1.Усний рахунок.

-Здогадайтесь, про кого йдеться в загадці.

Колючий клубочок

Прибіг у садочок. (Іжак)

-Їжачок готується до зими, зібрав багато яблучок.  Кожне яблучко має свій номер. Відновіть числовий ряд у порядку зростання.

-Скільки яблучок зібрав їжачок?

Гра «Живі цифри»

Учитель ставить запитання. Учень з відповідним числом-відповіддю робить крок уперед.

-Яке число є наступним за числом 4?

Яке число передує числу 10?

Яке число має «сусідів» 5 і 7?

Яке число на 1 більше від числа 2?

Яких «сусідів» має число 3?

Яке число менше 8, але більше 6?

Яке число більше 3, але менше 5?

Яке найменше одноцифрове число?

Яке найменше двоцифрове число?

 

Довгі вуха, куций хвіст,

Невеличкий сам на зріст,

На городі побував,

Там капусти пожував.

Довгі лапи: скік та скік,

Ми погнались, а він втік. (Заєць)

 

-Чи робить зайчик запаси на зиму? Чому?

-Як же він готується до настання зими?

Гра «Весела лічба»

Сім зайчиків сидять

І траву вони їдять.

От іще два прискакали,

Скільки зайців, порахували? (7+2=9)

 

Під дубочком шість грибочків.

Під сосною їх чотири.

Скільки разом, полічили? (6+4=10)

 

По дорозі вовчик біг.

Ніс п’ять яблук на пиріг.

Чотири впало, покотилось.

Скільки яблук залишилось? (5-4=1)

 

Мали бджілки п’ять хатин.

Ще одну зробив Мартин.

І замислився ведмідь:

Скільки вуликів стоїть? ( 5+1=6)

 

 

Ця рудесенька тваринка-

Наче лісова іскринка!

У дуплі ховає шишки,

Ягоди, гриби, горішки.

З гілочки на гілочку

Перестрибне… (білочка)

2. Порівняння чисел.

-Як білочка готується до зими?

-От наша пустунка розвісила горішки на гіллі дерев, та не може визначити, на якій гілці більше горішків, а на якій менше. Допоможемо їй?

Фізкультхвилинка

3. Каліграфічна хвилинка.

-На яку цифру схожа білочка? (На цифру 6 схожий хвостик та частина тіла).

-Як ще називають цифру 6? (акробатка)

-Запишімо у зошит цифри-акробатки 6 та 9.

4. Розв’язування прикладів на додавання.

Гра «Збери грибочки для білочки».

5. Повторення додавання та віднімання числа 1.  Повторення складу чисел. Розв’язування прикладів з «віконечками».

-Завершується осінь,останні листочки опадають з дерев. Ось деякі поривом вітру занесло до нашого класу. Подивіться, що трапилося? (Числа у прикладах заховалися під листочками).

-Нумо, визначимо, на які числа «впали» листочки.

Фізкультхвилинка

-Наші звірятка хочуть відвідати цікаве місце. Відгадаймо,куди ж вони зібралися.

 

 

 

 

Гра « Розшифровка» (ТЕАТР)

6>5  П

4<6  К

9<6  А

10>1  С

7<5   Т

9<8   Т

8>9   Е

7>4   Д

3<6   У

3>8   Р

 

 

 

 

 

-Наші звірятка зібралися до театру.  Що ви знаєте про театр? Як треба себе поводити в театрі?

Цікаво, на яку виставу потраплять наші друзі? Відгадайте загадку.

 На сметані замісили

 На вікні охолодили,

Круглий бік, скок-скок-

Покотився… (Колобок).

-Кого зустрів Колобок на своєму шляху?

Робота з геометричним матеріалом. Гра «Танграм»

Викладання фігур дійових осіб казки.

Заключна частина. Рефлексія.

Робота в щоденнику вражень.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
24 жовтня 2021
Переглядів
3046
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку