Конспект уроку ." Дієслово. Узагальнення та систематизація вивченого"

Про матеріал
Конспект уроку з теми " Дієслово. Узагальнення та систематизація вивченого" (7 клас) з використанням мультимедійної презентації, ментальною картою, тестовими завданнями, QR-кодом, Forms (Office 365). Наскрізна лінія: (НЛ-3) «Здоров’я і безпека». Компетентності: спілкування державною мовою, математична, інформаційно-цифрова компетентність, уміння вчитися впродовж життя, екологічна грамотність і здорове життя.
Перегляд файлу

№ 28                 Дата:         Клас: 7            Учитель: Т.М. Панченко

Тема. Дієслово. Узагальнення та систематизація вивченого.

Мета: систематизувати вивчений матеріал про дієслово як частину мови, формувати вміння й навички усного мовлення, уміння швидко орієнтуватися в  запропонованій ситуації; розвивати творчі здібності, увагу, спостережливість; шляхом опрацювання фольклорних текстів виховувати любов до народної творчості, мови, літератури.

Учень/учениця:

Знаннєва складова: знає значення дієслова, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль, пояснює способи творення;

Діяльнісна складова: знаходить дієслова в реченні, визначає граматичні ознаки їх, належність до певної дієвідміни; обґрунтовує правопис; редагує речення, тексти

Ціннісна складова: ставиться до здоров’я як до загальнолюдської цінності; цінує бережне ставлення до довкілля, до власного здоров’я; схвалює дотримання здорового способу життя.

Тип уроку: узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.

Обладнання: мультимедійна презентація, картки, ментальна карта, тестові завдання, QR-коди, Forms (Office 365)

Методи й прийоми: метод спостереження над текстом, робота з підручником,

проблемне питання, "Робота в групах", "Незакінчене речення", бесіда, мультимедійна презентація, самостійна та індивідуальна робота.

Підручник: Заболотний О.В. Українська мова. 7 клас : Підруч. для загальноосвіт.

навч. закл. / О.В. Заболотний, В.В. Заболотний. — К. : Генеза, 2016. — 256 с.

Наскрізна лінія:  (НЛ-3) «Здоров’я і безпека».

Компетентності: спілкування державною мовою, математична, інформаційно-цифрова компетентність, уміння вчитися впродовж життя, екологічна грамотність і здорове життя.

 

Перебіг уроку

І. Організаційний момент.

Емоційне налаштування.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

(підготовка до контрольної тестової роботи)

C:\Users\Tanya\Desktop\діаграми.jpg

 

C:\Users\Tanya\Desktop\діаграма 2.jpg

 

 

 

 

ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Визначення очікуваних результатів

Перевірка домашнього завдання

Розібрати за будовою (робота біля дошки)

Пробігли, лінувався, довіряти, зіграв, біг.

IV. Повторення та узагальнення вивченого матеріалу.

Робота в групах

Складання ментальної карти за хмаринкою слів

https://wordart.com/ipm0ek0bfi3p/word-art-54#_=_

І група – часи дієслів

ІІ група - дієвідміни

ІІІ група – способи дієслів

ІV група - способи творення дієслів

V група – форми дієслова

Робота з текстом (вправа 162, С. 56)                          Робота з картками

Проблемне питання

-Що означає вислів «бачити по очах», «бачити наскрізь»?

(добре знати чиї-небудь думки, наміри)

1. Виписати дієслова з ІІ абзацу, указати форму, час, особу, число, вид, спосіб, дієвідміну

Самоперевірка

Вистачило б – особ, майб. ч., 3 ос. мн., док. вид, умовн. спосіб, ІІ дієвідм., 

Каже- особ., теп. ч., 3 ос. одн., недок. вид, дійсн. спосіб, І дієвідм.

Встигає – особ., теп. ч., 3 ос. одн., недок. вид, дійсн. спосіб, І дієвідм.

Порибалити –  неознач., док., вид, ІІ дієвідм.

З’їздити - неознач., док., вид, ІІ дієвідм.

Піти - неознач., вид, І дієвідм.

Перевірити - неознач., док., вид, І дієвідм.

Переконував – особ., мин. ч., 3 ос.одн., недок. вид, дійсн. спосіб, І дієвідм.

Позбутися б – неозн., майб. ч., 3 ос. мн., док. вид, умовн. спосіб, І дієвідм., 

Не слухається - особ., теп. ч., 3 ос. одн., недок. вид, дійсн. спосіб, І дієвідм.

V.Закріплення опрацьованого матеріалу

Тести С.59-60

VІ. Підбиття підсумків

VІІ. Рефлексія

"Незакінчене речення"

Вправа 171, С.59

 САМООЦІНКА.  Продовжте усно фрази.

1. Під час вивчення теми «Дієслово»  я дізнався (дізналася) багато нового.  Наприклад,  як...

2.  Найлегшим під час опрацювання матеріалу для мене було...

3.  Свої знання з теми я б оцінив (оцінила) на...

VІІ. Оцінювання учнів

Картка самооцінювання

Картка самооцінювання

Прізвище та ім’я

Види роботи

Бали

К-сть балів

Перевірка домашнього завдання

1

 

Робота в групі

0-2

 

Робота з текстом

5

 

Робота з карткою

1

 

Активний під час уроку

1

 

Творча робота

2

 

 

 

VІІІ. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання.

Повторити відомості про дієслово, виконати вправу 166 С.58 або 163 С.57, усно відповідати на питання С.60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картка самооцінювання

Прізвище та ім’я

Види роботи

Бали

К-сть балів

Перевірка домашнього завдання

1

 

Робота в групі

0-1

 

Робота з текстом

5

 

Робота з карткою

1

 

Активний під час уроку

1

 

Творча робота

2

 

Тести

по 0,2 (1 б)

 

 

Картка самооцінювання

Прізвище та ім’я

Види роботи

Бали

К-сть балів

Перевірка домашнього завдання

1

 

Робота в групі

0-2

 

Робота з текстом

5

 

Робота з карткою

1

 

Активний під час уроку

1

 

Творча робота

2

 

Тести

по 0,2 (1 б)

 

 

Картка самооцінювання

Прізвище та ім’я

Види роботи

Бали

К-сть балів

Перевірка домашнього завдання

1

 

Робота в групі

0-2

 

Робота з текстом

5

 

Робота з карткою

1

 

Активний під час уроку

1

 

Творча робота

2

 

Тести

по 0,2 (1 б)

 

 

 

Картка самооцінювання

Прізвище та ім’я

Види роботи

Бали

К-сть балів

Перевірка домашнього завдання

1

 

Робота в групі

0-2

 

Робота з текстом

5

 

Робота з карткою

1

 

Активний під час уроку

1

 

Творча робота

2

 

Тести

по 0,2 (1 б)

 

 

Картка самооцінювання

Прізвище та ім’я

Види роботи

Бали

К-сть балів

Перевірка домашнього завдання

1

 

Робота в групі

0-2

 

Робота з текстом

5

 

Робота з карткою

1

 

Активний під час уроку

1

 

Творча робота

2

 

Тести

по 0,2 (1 б)

 

 

 

 

Картка

Синтаксичний розбір

Спорт впливає на здоров’я людини, уповільнює старіння, допомагає зняти нервову напругу, покращує настрій.

 

 

Картка

Утворити форми дієслів

Вивчити

 

 

Картка

Змінити за особами

Піклуватися

 

 

Картка

Творче завдання

ЖИТТЄВА  СИТУАЦІЯ.  Уявіть:  ідуть  вибори  капітанів  волейбольних команд хлопчиків  і дівчаток вашої школи.  Ви  пропонуєте кандидатуру однокласника (однокласниці). Дайте йому (їй) рекомендацію,  використавши дієслова як однорідні члени речення.

 

 

Картка

Творче завдання

ЖИТТЄВА  СИТУАЦІЯ.  Уявіть:  ідуть  вибори  капітанів  волейбольних команд хлопчиків  і дівчаток вашої школи.  Ви  пропонуєте кандидатуру однокласника (однокласниці). Дайте йому (їй) рекомендацію,  використавши дієслова як однорідні члени речення.

 

Картка

Уставити пропущені літери є, и, є, ї в закінченнях дієслів, визначити дієвідміну.

 

Збира..ться, каж..мо, спровад..мо, очіку..те, потривож..ш, пиш..ш, чист..ш, змож..мо, унад..тися, вір..мо, бор..ться, туж.. ш, виправ..ться, попіл..мо.

 

 

Картка

Завдання II: переписати прислів'я, дописуючи в дієсловах закінчення теперішнього та майбутнього часу доконаного виду. Пояснити зміст 2—3-х прислів'їв та запам'ятати їх.

 

1) Слово вилет.. горобцем, а поверн..ся волом. 2) Скаж..ш — не верн..пі, напиш..ш — не зіт..гп, відруба..пі — не приточ..пі. 3) Слово до слова — злож..ться мова. 4) Біда помуч., і мудрості науч.. 5) Здобуд..ш освіту — побач..ш більше світу.

docx
Додано
1 квітня 2020
Переглядів
955
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку