План-конспект уроку з ЯДС
Клас 1
Тема уроку. Як потрібно берегти природу?
Мета уроку: ознайомити здобувачів освіти із значенням природи для людини і необхідністю бережливого ставлення до неї;
розвинути пізнавальний інтерес, логічне мислення;
виховати шанобливе ставлення до природи, екологічну культуру і мислення.
Тип уроку. комбінований
Методи та види роботи: фенологічні спостереження, вправа «Мозковий штурм», робота над підручником, асоціативного куща, складання правил поведінки в природі (за малюнками), робота над малюнками, робота в групах, фізкультхвилинка, перегляд мультфільму.
Обладнання. Підручник, телевізор
Засоби наочності: демонстраційний матеріал (ілюстрації природи, ілюстрації до правил поведінки в природі )
роздатковий матеріал (сюжетні малюнки)
Рекомендована література:
-
Нормативні документи
-
Державний стандарт 2017 рік
-
Підручник «Природознавство 1 клас» (Грущинська І.В.)
-
Розробки уроків природознавство 1 клас (за підручником І.В. Грущинської ) (Серія «Мій конспект») за новою програмою.
-
Інтернет ресурси
Перебіг уроку
-
Організація класу
-
Привітання
Знову день почався, діти,
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішити —
Кличе в подорож дзвінок.
Сьогодні в нас урок звичайний,
Та вчить багато нас чому.
Хай буде він для нас повчальний!
За це подякуєм йому!
-
Перевірка готовності до уроку
Приготуйте без мороки
Все, що треба до уроку.
Книжку, зошит, ручку, олівці.
Приготувались?
Молодці!
-
Перевірка постави (гігієнічні вимоги)
Сядьте, дітки, всі гарненько,
Руки покладіть рівненько.
Голову вище підніміть,
Плечі свої розведіть.
Всі на мене подивіться,
і приємно посміхніться!
-
Актуалізація опорних знань
-
Фенологічні спостереження
-
Яка зараз пора року?
-
Який місяць?
-
Які ознаки зими ви помітили?
-
Чи були сьогодні опади?
-
Чи світило сонце?
-
Яка була температура повітря?
-
Вправа «Мозковий штурм»
-
Діти, а взагалі, що таке природа?
-
Ви любите природу?
-
Що нам дає природа?
-
Чому кажуть, що природа є джерелом краси?
-
Повідомлення теми та мети уроку
-
Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, про те, чому потрібно бережливо ставитися до природи.
-
Сприйняття та усвідомлення учнями нового матеріалу
-
Робота над підручником (с. 32-33)
-
Роздивіться малюнки на с.32
-
Що ви бачите на них?
-
Як потрібно поводитися серед природи?
-
Які правила поведінки серед природи тобі відомі?
-
Складання правил поведінки в природі (за малюнками)
-
Не ламай гілля дерев і кущів;
-
не зривай у лісах та лугах квітів;
-
не лови метеликів, джмелів і бабок;
-
не руйнуй мурашники;
-
не залишай вогонь у лісі;
-
не галасуй у лісі;
-
не руйнуй гнізда пташок;
-
не забирай з собою маленьких тваринок додому;
-
не залишай після себе сміття;
-
не пошкоджуй кору дерев;
-
не збирай багато березового соку, це шкодить дереву;
-
ходи стежками, щоб не витоптувати рослини.
-
Фізкультхвилинка
-
Робота над малюнками
-
Діти, а що ви бачите на цих двох малюночках?
-
Що сталося із нашими друзями Сонечком та Карасиком? Чому вони захворіли? Чому природа втрачає красу?
-
Перегляд мультфільму «Це зовсім не про це…»
-
Зараз ми з вами переглянемо мультфільм. Дивіться уважно, щоб потім відповісти на питання, що саме вплинуло на зміни, які відбулися з героями?
-
Запитання після перегляду мультфільму:
-
що саме вплинуло на зміни, які відбулися з героями?
-
Що ви побачили в цьому мультфільму?
-
Чим харчувалася корова?
-
Чому корова врешті-решт давала не молоко, а бензин?
-
Що треба робити, щоб такого більше не відбувалося?
-
Узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок
-
Робота в групах
-
Інструктаж
-
Уважно розгляньте свої малюнки, а потім поміркуйте, щоб ви порадили дітям?
-
Робота в групах
1 група - хлопчик ламає гілля дерев,
2 група - дівчинка спіймала пташку,
3 група - діти не загасили вогонь у лісі,
4 група - діти вирвали рослини з корінням,
5 група - діти зруйнували мурашники,
6 група - дівчатка зловили багато метеликів.
-
Звіт роботи в групах
-
Складання асоціативного куща «Допомога природі»
-
Кожен з вас скаже, чим він зможе допомогти природі, а потім ми разом прочитаємо, що у нас вийде.
Можливі відповіді дітей:
-
Посадити дерево;
-
повісити годівничку;
-
посади квіти;
-
не викидати сміття;
…
-
Узагальнююча бесіда
-
Які правила поводження в природі ви запам’ятали? І будете їх виконувати?
-
Підсумок уроку. Рефлексія
-
Рефлексія
-
Що нового ви дізналися на уроці?
-
Підсумок уроку
-
Уявити людину поза природою неможливо. Повітря, вода, спів птахів, аромат ягід, шелест листя – усе це щедро дарує нам природа, а натомість просить тільки дбайливого ставлення. Отже, бережімо природу!
Фізкультхвилинка
Хто ж там, хто вже так стомився
І наліво нахилився?
Треба всім нам встати,
Фізкультпаузу почати.
Щось не хочеться сидіти,
Трохи треба відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки.
Вище руки підніміть
І спокійно опустіть,
Розведіть їх у сторони,
Плесніть, діти, кілька раз,
За роботу — все гаразд.