Мета: ознайомити учнів з новою лексикою, опрацювати в говорінні та
активізувати з ранішевивченою по цій темі; навчити учнів нази-
вати улюблену пору року за допомогою мовленнєвого зразка
My favouriteseasonis…; удосконалювати навички усного мов-
лення й читання; практикувати в утворенні та вживанні множи-
ни іменників; домагатись чіткої вимови англійських звуків та
правильної інтонаційності; виховувати любов до природи.
Конспект уроку з англійської мови в 3 класі
Тема: Пори року
Мета: ознайомити учнів з новою лексикою, опрацювати в говорінні та
активізувати з ранішевивченою по цій темі; навчити учнів нази-
вати улюблену пору року за допомогою мовленнєвого зразка
My favourite season is…; удосконалювати навички усного мов-
лення й читання; практикувати в утворенні та вживанні множи-
ни іменників; домагатись чіткої вимови англійських звуків та
правильної інтонаційності; виховувати любов до природи.
Обладнання: підручник, робочий зошит, граматична таблиця, тематичні
картки, аудіозапис.
Хід уроку
1. Вступна частина: Привітання: Good morning, good morning,
Good morning to you.
Good morning, good morning,
I am glad to see you.
Бесіда з черговими. Повідомлення теми та мети уроку.
Фонетична зарядка: Spring is green,
Summer is bright,
Autumn is yellow,
Winter is white.
2. Запис та пояснення домашнього завдання: підручник-ст. 125 впр. 4,
вивчити слова, роб. зошит ст. 77 впр. 3
3. Введення в іншомовну атмосферу.
Teacher: За однією з легенд багато років тому у матінки Землі та
татуся сонця було 4 доньки: Зима, Літо, Весна і Осінь. Коли вони
були маленькі то прагнули постійно бути разом, гратися одна-
ковими іграшками та одягатись в однакові сукні.
Але йшов час і дівчата виросли і тепер кожна з сестер зрозу-
міла, що вона відрізняється одна від одної. Тепер вони стали
одягатися в кольори відповідно до їх характеру, в кожної було
своє індивідуальне заняття і зустрічались вони лише раз на рік,
та і то Зима лише з Весною, Весна лише з Літом, Літо лише з
Осінню, і Осінь лише з Зимою. Ось так і прийшли до нас пори року.
Давайте ж пригадаємо скільки пір року, як вони називаються і які
їх англ. еквіваленти.
Ps: 4 seasons, Spring, Summer, Autumn, Winter.
Виконання впр. 1 робочого зошита ст. 77
Учні підписують пори року; зафарбовують карту.
Т: Сьогодні на уроці ми будемо вивчати нові слова по темі « Пори
року », але спочатку давайте пригадаємо, які ми вже знаємо.
( Учні називають англійські еквіваленти поданих слів,
якщо вони не знають якесь слово, то записують у словник. )
пора року теплий вітер
погода холодний туман
небо гарний поганий
сніг день сніговик
сонце дощ ніч
4. Ознайомлення з новою лексикою і опрацювання в говорінні.
Учні за аудіозаписом слухають і повторюють нові слова - впр. 1
ст.124, записують у словник.
Складають словосполучення, речення.
5. Удосконалення навичок читання.
Повторення правил читання буквосполучень ea, ow, au, all,
Виконання впр. 2 роб. зошита ст. 77 – розміщення слів у відповідні
рамки за правилами читання.
Виконання впр. 3 підручника ст. 124 – 125. прослуховування, читання
та переклад поданих слів та речень.
6. Введення мовленнєвого зразка: What is your favourite season?
My favourite season is…
T: Діти ви вже вмієте сказати англійською мовою який ваш улюб-
лений колір, а хотіли б назвати і свою улюблену пору року?
Р: Yes.
Т: Давайте пригадаємо, як сказати, який твій улюблений колір?
Мій улюблений колір ….
Ps: What is your favourite colour? – My favourite colour is …
T: You are right. Щоб сказати про пору року, то ми лише змінюємо
colour на season.
Учні повторюють за вчителем зразок.
Робота по ланцюжку. Закріплення мовленнєвого зразка.
7. Фізкультхвилинка
Т: Сhildren! I see you are tired. Let’s have а rest. Stand up, please!
T: Hands up, hands down
Hands on your hips,
Sit down.
Stand up,
Hands to the side,
Bend left, bend right.
One, two, three hop.
One, two, three stop.
T: Sit down.
8. Робота в групах.
Учитель поділяє клас на 4 групи. Кожна з груп отримує по віршу
про одну із пір року. Учень зачитує вірш. Інші групи по черзі
повинні вгадати пору року по опису і розповісти зміст вірша украї-
нською мовою.
Роздатковий матеріал
Autumn Spring
This is a season, This is the season,
When fruit are sweet. When snowdrops bloom,
This is a season, When nobody likes
When school – friends meet. To stay in the room.
When noisy and gay, This is the season,
And browned by the sun, When birds make their nest.
With their books and bags This is the season
To school they run. We all like best.
Winter Summer
This is the season, This is the season,
When mornings are dark, When nights are short,
And birds do not sing And children have plenty
In the wood and the park. Of sun and sport.
This is the season, Boating, swimming
When children ski, All the day,
And Santa Claus With a merry song
Brings the New Year Tree. On a sunny day.
9. Бесіда про пори року.
На дошці прикріплені малюнки, на яких зображено пори року.
Вчитель задає запитання по них. По бажанню сильніші учні можуть
описати одну з картинок.
10. Повторення граматичного матеріалу ( Множина іменників ).
Повторення за таблицею.
Робота по карточках.
Роздатковий матеріал.
1 variant 2 variant 3 variant
Утвори множину Утвори множину Утвори множину
іменників іменників іменників
lip – cap – dog –
shelf – life – leaf –
city – country – lorry –
bus – fox – dress –
lake – cake – page –
11. Заключна частина.
Підведення підсумків уроку. Виставлення оцінок.