Конспект уроку для 4 класу на тему "Змінюю дієслова за числами".

Про матеріал
Конспект уроку відповідає усім вимогам Державного стандарту до сучасного уроку української мови. Є вправи для релаксації, когнітивні вправи , нейровправи, робота в парах та групова робота, використані стратегії критичного мислення такі, як сторітелінг та метод "Прес".
Перегляд файлу

         Конспект уроку з української мови для 4 класу.

ТЕМА.  Змінюю дієслова за числами.

МЕТА.  Вчити змінювати дієслова за числами, добирати дієслова заданої    форми; розвивати аналітичне мислення, пізнавальну активність, зв’язне мовлення, пам’ять , спостережливість; формувати навички пошукової діяльності; виховувати любов до рідної мови.

ОБЛАДНАННЯ.  Кубики Лего, фішки для релаксації, набір слів для вправи з Лего, відеоматеріал, фішки для вправи Світлофор.

ТИП УРОКУ.  Урок засвоєння нових знань.

ОСВІТНІ ГАЛУЗІ.  Мовно – літературна.

 

                                              ХІД УРОКУ

І.ВСТУПНА ЧАСТИНА.

1. Емоційне налаштування.

     Нейророзминка.

2. Каліграфічна хвилинка. Вправа Сторітелінг.

    Єє  єм  єс  єв  п’є  б’є  в’є  єднання  Європа

Вправа Сторітелінг. До кожної букви у слові Європа підібрати будь – які слова і поєднати їх у текст.

Наприклад: єнот

                       велосипед

                       радість

                  океан

                       пенал

                       акваріум

   Єнот дуже мріяв помандрувати до океану. В дорогу він взяв із собою пенал із компасом, олівцями. Акваріум з рибкою, яка показувала йому дорогу. Коли вони дійшли до океану, єнот відчув неймовірну радість.

-         Які дієслова використали у своїх реченнях?

3. Перевірка домашнього завдання.

- Що таке неозначена форма дієслова?

- Які дієслова неозначеної форми підкреслили у тексті?

- Що ж не можна робити вихованим дітям?

4. Оголошення теми уроку.

    - Змінюю дієслова за числами.

5. Релаксація.

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку мови?

 

ІІ.ОСНОВНА ЧАСТИНА.

 

  1. Робота з підручником.

Вправа 1 (ст.101)

Читаємо завдання до вправи. Читаємо вірш.

-         Що описує Тарас Шевченко?

-         Яка пора доби описана?

-         Яка картина природи постає перед вами?

-         Щоб виконати завдання і виписати дієслова у дві колонки, спочатку прочитаємо правило. (с.102)

  1. Робота в парах.

-         Зав’яжемо вузлики напам’ять, повторіть правило мовчки.

-         Розберіть номерки (1, 2), розділіться по парах і розкажіть правило один одному.

  1. Робота в зошиті.

-         Тепер записуємо дієслова у дві колонки:

         Однина                      Множина

  1. Робота з підручником.

     Вправа2   ( з використанням кубиків Лего ).

-         Прочитайте завдання.

-         Прочитайте вірш.

-         Який час доби тут описаний?

-         Які слова допомогли це визначити?

-         Які дієслова зустрічаються у вірші?

-         Підготуйте кубики Лего. Нам потрібно розділи дієслова за числами. Жовтий колір – однина

Синій колір – множина

-         Помічник піднімає дієслова, які ви визначили у вірші, а ви показуєте відповідний кубик.

 

ІІІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

     Пальчикова гімнастика

 

ІV. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ.

  1. Вправа 4.

-         Прочитайте текст вправи і розкажіть , що цікавого ви дізналися.

-         Тепер прочитайте текст вголос.

-         Бесіда.

-         ВІДЕО. Зверніть увагу на екран. Подивіться запис.

-         Чи легко на вашу думку, вивчити японські ієрогліфи?

  1. Робота в зошиті.

Вправа 5. Виписати з попереднього тексту дієслова у множині в колонку і утворити від них форму однини у другу колонку.

  1. Робота в групах.

Розділитись за кольорами фішок на групи.

Вправа 6.

Написати повідомлення японським школярам, якою є українська мова.

Представники кожної групи зачитують свої повідомлення.

 

 

V. ПІДСУМОК УРОКУ,

 

  1. Бесіда.

-         Що вивчали на уроці?

-         Що цікавого дізнались про японську мову?

-         Метод ПРЕС -  Чи важка в порівнянні з японською українська мова?

Я вважаю, що…

Тому, що…

Наприклад, …

Отже, …

  1. Релаксація.

-         Чи справдились ваші очікування від уроку?

  1. Самооцінювання.

-         Покажіть за допомогою фішок, як ви вважаєте, чи старанно ви працювали сьогодні на уроці?

  1. Домашнє завдання.

Сторінка 103, Вправа 7. Виписати дієслова, поряд змінити їх за числами.

docx
Додав(-ла)
Баланюк Наталя
До підручника
Українська мова 4 клас (Волкотруб Г. Й.)
Додано
3 березня
Переглядів
165
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку