Конспект уроку до теми: "Числовий ряд. Місце числа у ряді чисел від 1 до 10. Числовий промінь. Додавання і віднімання за числовим променем."

Про матеріал
Конспекти уроків математики в 1 класі з використанням навчального посібника «за підручником О. М. Гісь, І. В. Філяк» до теми "Арифметичні дії додавання і віднімання з числами в межах 10"
Перегляд файлу

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «за підручником О. М. Гісь, І. В. Філяк»

Тема: Числовий ряд. Місце числа у ряді чисел від 1 до 10. Числовий промінь. Додавання і віднімання за числовим променем.

Мета: дати школярам поняття про числовий ряд і числовий промінь; навчити застосовувати прийоми додавання та віднімання числа на основі порядку слідування в натуральному ряду; закріпити знання складу числа 10; формувати вміння визначити попереднє і наступне числа, порівнювати числа; розвивати обчислювальні навички; виховувати старанність.

Обладнання:   конструктор LEGO, підручник, робочий зошит

Хід уроку

I.ОК (організація класу)

Чи готові ваші очі до уроку?

Чи готові ваші вушка  слухати?

Чи готові ваші ручки писати у зошиті?

Чи готові ваші ніжки вас слухати?

II.АОЗ (актуалізація опорних знань)

Повторення складу числа 10

«Засели» будиночок відповідними числами.

10 = 9+…                     10= 7+…

10=…+2                       10= 5+…

10=…+4                       10=…+10

Лічба у порядку зростання від 0 до 10

Лічба у порядку спадання від 10 до 0

-Назвіть наступні числа для чисел 0,3,7,9

-Назвіть попередні числа для чисел 10,6,2,1.

- Назвіть «сусідів» чисел 1,4,8

III.МНД (мотивація навчальної діяльності)

. Мотивація навчальної діяльності

Вишикувались числа за порядком.

Та навіщо? Може, на зарядку?

Ряд оцей, малята, не новий.

Назва цього ряду – числовий!

Повідомлення теми та завдань уроку

Сьогодні на уроці ми будемо вивчати числовий ряд, числовий промінь.

Будемо додавати і віднімати за числовим променем.

IV.ВНМ (вивчення нового матеріалу)

 Робота з підручником. Опрацювання нового матеріалу

Завдання 1 с.81

Числа вишикувалися в ряд. Прочитай їх.

Довідничок с.81

Читання довідничка

 Робота з підручником. Числовий ряд

Завдання 2 с.81

Знайдіть всі можливі варіанти

Звертаєм увагу дітей на те, що правильних відповідей може бути не одна, а дві і більше.

Робота з підручником. Робота над завданням 3 с.81

  • Міркуємо. В умові сказано, що Марічка записала всі числа, менші від задуманого. Запишемо їх у порядку зростання. Яке останнє число є меншим від задуманого? Це число 6. Отже, за ним слідує задумане число. І це число 7.
  • Чи могло бути задумано, наприклад, число 8? Ні, бо в умові сказано, що Марічка записала всі числа, що менші за задумане. Тобто Марічка мала б також записати число 7, оскільки воно менше за 8, але вона його не записала.

      Робота з підручником. Числовий промінь

Завдання 4 с.82

Колективне виконання завдання.

Довідничок

Читання довідничка.

Робота з підручником. Числовий промінь

Завдання 5 с.82

Після спостереження за зразками в підручнику та їх обговорення робимо висновки:

  • У разі додавання з використанням числового променя рухаємося праворуч на стількиж поділок, яке число додаємо;
  • У разі віднімання з використанням числового променя рухаємося ліворуч на стільки ж поділок,яке число віднімаємо.

Фізкультхвилинка

V.ЗВ (закріплення вивченого)

Настанова вчителя. Сиди правильно

Робота у зошиті з друкованою основою с.38(1-3)

Пальчикова гімнастика

 Продовження роботи у зошиті

 Закріплення вивченого матеріалу

Робота над завданням 6 с.83

Хрусь набрав 5 балів і 2 бали. Разом 5 +2=7 балів.

Кусь набрав 4 і 3 бали. Разом 4+3=7 балів.

Вони одержали однакову кількість балів.

Повторення вивченого матеріалу. Гра «Намисто»

Встав пропущені числа.

 Робота над завданням. Порівняння

Скільки кого? Порівняй.

VI.Підсумок

Рефлексія. Бесіда

Пригадайте правила додавання і віднімання за числовим променем.

VII.Рефлексія

. Рефлексія. Вправа «Все в твоїх руках»

Про що нове ти сьогодні дізнався? Які знання отримав?( мізинець)

Що ти сьогодні виконав? Яких результатів досяг?(безіменний)

Яким був твій настрій? Яке завдання сподобалось

найбільше?(середній)

Чим ти сьогодні допоміг іншим? Чи покращилися сьогодні твої стосунки з оточуючими?(вказівний)

Які труднощі ти сьогодні відчув?

Над чим ще потрібно подумати?(великий)

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
31 березня 2023
Переглядів
1019
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку