«____»___________.20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «за підручником О. М. Гісь, І. В. Філяк»
Тема: Додавання й віднімання за числовим променем.
Мета: закріплювати вміння дітей застосовувати прийоми додавання та віднімання числа на основі порядку слідування у натуральному ряду; навчити школярів складати приклади на додавання та віднімання за числовим променем, визначити попереднє і наступне числа, порівнювати числа; розвивати обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати уважність.
Обладнання: мультимедійний комплект, конструктор LEGO.,підручник, робочий зошит
Хід уроку
ОК (організація класу)
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок.
Будем добре працювати,
Класні результати мати.
АОЗ (актуалізація опорних знань)
Слайд 3-5. Повторення вивченого матеріалу. Гра «Червона Шапочка»
МНД (мотивація навчальної діяльності)
Слайд 6-7. Мотивація навчальної діяльності
1.Назвіть числа першого десятка, більше за 5.
Це числа , які при лічбі у прямому порядку слідують за числом 5.
2.Назвіть числа першого десятка, менші за 6,
але більші за 2.
Це числа , які при лічбі у зворотному порядку ідуть попереду числа 6 до числа 2.
Тобто вони розташовані між
числами 6 і 2 або 2 і 6.
Слайд 8. Повідомлення теми та завдань уроку
Сьогодні на уроці ми будемо додавати та віднімати числа на основі порядку слідування у натуральному ряді.
ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Робота з підручником
Завдання 1(с.84) колективне виконання
-Пригадайте, що означає «записати числа в порядку зростання»(Від найменшого до найбільшого)
-Прочитайте числа.
-Яке з поданих чисел є найменшим?( число 0) Пишемо 0.
-Яке число напишемо далі?
Новеньке завдання несуть пташенята
Усім працьовитим дівчатам, хлоп’ятам.
Пропущені числа ви встановіть,
Каліграфічно рядок запишіть.
Слайд 9. Завдання 2(с.84)
Фізкультхвилинка
Слайд 11-22. Робота з підручником. Додавання та віднімання за числовим променем .Завдання 3(с.84-85)
Веселі чоловічки Хрусь та Кусь.
Чому кумедно їх отак назвали?
Я пояснити зараз не берусь.
Тільки хочу вам із Хрусем сказати
Негоже чіпси хрумкати і жуйки жувати.
Із Кусем нумо фрукти й овочі кусати!
Щоб сильними й здоровими зростати.
Слайд 23. Дихальна гімнастика
ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 24. Настанова вчителя. Сиди правильно
. Робота у зошиті з друкованою основою с.38-39
Слайд 25. Пальчикова гімнастика
Слайд 26. Рухлива вправа
Слайд 27. Повторення вивченого матеріалу. Робота над завданням
Число на кожному диску показує, скільки на ньому записано пісень.
Посортуй диски по папках.
Обведи той диск, для якого немає папки.
Підсумок
Слайд 28. Рефлексія. Бесіда
Запитайте у Хруся і Куся, чого вони навчилися з нами на уроці.
Як ви думаєте, що їм видалося важким? Що сподобалося?
Рефлексія
Слайд29. Рефлексія. Вправа «Емоційна ромашка»
Дай відповіді цеглинками LEGO
У мене все вийшло(зелений)
Було важко(жовтий)
Нічого не зрозумів(червоний)