«____»___________.20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «за підручником О. М. Гісь, І. В. Філяк»
Тема: Додавання і віднімання нуля.
Мета: ознайомити дітей із властивостями додавання і віднімання нуля; закріплювати вміння дітей порівнювати 0 із числами першого десятка, віднімати рівні числа; розвивати вміння робити висновки; виховувати любов і дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: конструктор LEGO., підручник , робочий зошит, порожня коробка і 4 клубочки ниток, шишки з ялини та сосни.
Хід уроку
І.ОК (організація класу)
Встали, дітки, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
II.АОЗ (актуалізація опорних знань)
. Гра «Математична павутинка»
( Збільшуємо і зменшуємо числа на 1)
Математичний диктант
Запишіть:
число, яке складається з 4 і 5;
число, що складається з 7 і 3;
число, яке складається з 6 і 2;
доповніть число 6 до 10;
доповніть число 7 до 9;
Запишіть кінцівки виразів:
8 – це 1 і …;
10 – це 2 і …;
запишіть число, яке одержимо, якщо від 3 відняти 3;
з двох чисел виберіть і запишіть більше: 4 і 0;
з двох чисел виберіть і запишіть менше: 7 і 0;
. Перевірка математичного диктанту
Робота над завданням
Завдання 1.с. 79 Назви більше число.
Завдання 2 с.79
III.МНД (мотивація навчальної діяльності)
Мотивація навчальної діяльності. Робота за віршем
Порожня коробка і ниток клубки.
Сьогодні в'язати будемо ми?
Котик сміється: «Зараз, малята,
будемо вчити нуль додавати!».
Повідомлення теми та завдань уроку
Сьогодні на уроці ми будемо вивчати арифметичні дії додавання і віднімання нуля.
IV.ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Опрацювання нового матеріалу. Робота з підручником
Завдання 3 с.79
Зробимо висновки: якщо до нуля додати число, то одержимо те число, яке додавали; якщо до числа додати нуль, то одержимо те саме число.
Висновок: якщо від числа відняти 0,то отримаємо те саме число.
Робота з підручником. Додавання і віднімання нуля
Завдання 4 с.80
Висновок : при додаванні й відніманні 0 одержуємо те саме число.
Фізкультхвилинка
Робота над завданням 5 с.80
Діти виконують завдання самостійно з подальшою перевіркою.
V.ЗВ (закріплення вивченого)
Сиди правильно. Орієнтування у зошиті
. Робота у зошиті з друкованою основою с.
Пальчикова гімнастика
. Гра «Математична павутинка»
( додавання і віднімання 0)
Гра «Числовий лабіринт»
Пройти від котика до мишки
VI.Підсумок
Рефлексія. Бесіда
На моєму столі було 3 зошити. Я хотів забрати кілька зошитів, але передумав і не взяв жодного. Скільки зошитів залишилось на моєму столі?
Чого ви навчились на уроці?
Спробуйте придумати свої завдання, щоб у них потрібно було додати або відняти нуль.
VII.Рефлексія
Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку лего