«____»___________.20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «за підручником О. М. Гісь, І. В. Філяк»
Тема: Розв’язування задач на об’єднання та вилучення груп об’єктів. Кругові приклади.
Мета: навчити дітей розв’язувати задачі на об’єднання елементів двох множин та на вилучення підмножин (без уживання термінів); ознайомити дітей із правилом обчислення кругових прикладів; закріпити знання дітей про поняття «сума» і «різниця»; вправляти школярів у читанні прикладів на додавання та віднімання; розвивати мислення, спостережливість, уважність; виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання: мультимедійний комплект, конструктор LEGO, підручник, зошит з друкованою основою
Хід уроку
I.ОК (організація класу)
Встали, дітки, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
II.АОЗ (актуалізація опорних знань) ( слайд4-5)
Гра «Круть і Верть знаходять суми та різниці»
«Круть» вибирає суми з-поміж записів на «зернятах» і складає їх в один стовпчик, обчислює. «Верть» вибирає і обчислює різниці.
5-3 4+4 6+2 7-2
3+6 7+2 7-4 5+3
10-4 9-3 7-5 8-6
2+4 5+4 8+2 10-5
III.МНД (мотивація навчальної діяльності)( слайд 6)
Круть і Верть – працьовиті мишенята:
Швидко і вправно сортують зернята!
Мріють побачити в школі урок –
Тому завітали з казки «Колосок».
Разом обчислим цікаві завдання
На додавання, на віднімання.
Учімось міркувати, будьмо уважні –
Вийдуть із нас математики справжні!
Повідомлення теми та завдань уроку(слайд7)
Сьогодні разом з нашими друзями- мишенятами будемо розв’язувати задачі
IV.ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Слайд 8. Робота з підручником. Кругові приклади с.76
Завдання 1
Може, мишенята, а може, і ні
Придумали приклади ці кругові
Слайд 9-10. Робота з підручником. Розв’язання задач: об’єднання та вилучення с.76
Завдання 2
Круть і Верть залишили нори,
Пішли на город й принесли помідори.
-Скільки помідорів було у відрі?(Вісім). Пишемо число 8. Що змінилося?( доклали ще 2 помідори). Як при цьому змінилась їхня кількість?( кількість помідорів збільшилась) пишемо знак «
+». Скільки помідорів доклали? ( Два) Пишемо число 2. Скільки помідорів стало? Пишемо «=» і обчислюємо. Пишемо 10. .Перевіряємо: 8+2=10. Про що ми довідались?
- Розгляньте малюнок 2 до завдання. Скільки помідорів було у відрі?( теж 8). Пишемо число 8. Що змінилось? (Вийняли 3 помідори)
Коли помідори забрали, чи змінилась їхня кількість?(кількість помідорів зменшилась.) пишемо знак «-«. Скільки помідорів вийняли? (три). Пишемо число 3. Скільки помідорів залишилось? Пишемо «=» і обчислюємо. Пишемо 5. Перевіряємо: 8-3 =5. Про що ми дізнались?
Слайд 11. Гімнастика для очей
Слайд 12-13. Робота з підручником. Дії додавання і віднімання с.76
Завдання 3
Жадали наші мишенята
Повчитись приклади складати.
Так «пихтіли», так трудились.
Чи ніде не помилились?
Слайд 14. Фізкультхвилинка
V.ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 15-16. Настанова вчителя. Сиди правильно. Орієнтування у зошиті
Слайд 17-18. Робота у зошиті
Написати числа від 1 до 10 в порядку зростання і спадання.
Слайд 19. Пальчикова гімнастика
Слайд 20. Робота у зошиті з друкованою основою с.36
Розв’язування задач на об’єднання та вилучення.
Слайд 21. Колосок (відео) http://youtube.com/watch?v=tSPIhycUZVs
VI.Підсумок
Слайд 22. Рефлексія. Бесіда
VII.Рефлексія
Слайд 23-24. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку лего
Створимо пірамідку нашого настрою