Математика 1 клас
Тема уроку : додавання і віднімання числа 0
Мета уроку: - формувати обчислювальні навички додавання і віднімання; закріпити правило віднімання однакових чисел, знання складу чисел, уміння подавати число у вигляді суми двох чисел, складати рівність на віднімання з даним числом, учитись додавати і віднімати нуль, формувати розуміння взаємозв’язку між діями додавання і віднімання через складання рівностей (кісточки доміно), удосконалювати каліграфічні навички;
Обладнання: картки «сніжинки», казковий герой «Зима -чарівниця», роздатковий геометричний матеріал, фото смайлів, ноутбук, аудіозаписи.
Тип уроку: комбінований урок
Освітні галузі: математична, природнича
Хід уроку
І. Організація класу:
1. Вірш хором:
Пролунав уже дзвінок
Час почати наш урок!
Дружно будемо працювати
Математику вивчати!
На уроці ми будемо …..(розумними, кмітливими, швидкими, уважними)
2. Який настрій у вас переважає? (демонстрація смайлів із різним настроєм)
ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок.
1.Мотиваційна хвилина.
-Діти, яка пора року наступила? (Зима)
- Сьогодні до нас завітала Зима-чарівниця (демонстрація на дошці)
І сьогодні Зима прийшла не просто так, вона прийшла на урок математики подивитися, як ви вчитеся, що вивчили нового.
Як називаються дії при додаванні? (перший доданок, другий доданок, сума)
3.Картки – сніжинки із завданням.
4-1= 8+1=
6-2= 1 +2=
4.Каліграфічна хвилинка. (робота в тоненьких зошитах)
–Діти, а яке сьогодні число? 1 грудня
5.Математичний диктант.
ІІІ. Вивчення навчального матеріалу.
1.Оголошення вивчення нового матеріалу.
2.Пояснення нового матеріалу
В мене є дві коробки, в одній 3 кубики, а в іншій -0 .Скільки в обох коробочках разом? Складемо приклад на додавання 3 + 0=3
Фізкультхвилинка «Нехочуха»
3.Робота в підручнику.
Висновок: при додаванні і відніманні отримуємо те саме числел.
Робота з геометричним матеріалом. Рахуємо фігури.
ІV . Підсумок уроку
На цьому наш урок закінчено.
Діти, молодці!