Конспект уроку "Додавання в межах 10"

Про матеріал
Закріплювати вміння дітей додавати в межах 10, утворювати рівності на основі складу числа, складати за малюнками приклади на додавання; розвивати мислення , обчислювальні навички дітей; виховувати любов до природи.
Перегляд файлу

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «за підручником О. М. Гісь, І. В. Філяк»

Урок №42.Додавання в межах 10.

Мета: закріплювати вміння дітей додавати в межах 10, утворювати рівності на основі складу числа, складати за малюнками приклади на додавання; розвивати мислення , обчислювальні навички дітей; виховувати любов до природи.

Обладнання:  мультимедійний комплект, конструкторLEGO.

Хід уроку

  1. Організація класу

Привітання

Доброго ранку!Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки.

Працюють голівки,

І сяють усмішки!

Доброго ранку!Доброго дня!

Бажаєте ви!Бажаю вам я!

  1. Організація класу.

Почнімо наш урок Слайд 2

Девіз уроку

Вигадуй , пробуй, твори

Розум, фантазію прояви

 

  1. АОЗ (актуалізація опорних знань)
  2. ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

 Повторення вивченого матеріалу.(мікрофон)

-         Порахувати від 1 до 10

-         Порахувати від 10 до 1

-         Назвати числа сусіди числа 2, 7, 8, 5

-         Яке найбільше одноцифрове число?

-         Яке найменше одноцифрове число?

Слайд 3-4. Лічба парами

  1. Каліграфічна хвилинка(пригадуємо, як ми повинні сидіти і як зошит)

Слайд 5-6.

Сьогодні на уроці ми згадаємо написання цифр числа 10.

Що ви можете розповісти про це число? (двоцифрове, парне, склад числа, попереднє число 9, записується за допомогою двох цифр)

 

 

Слайд 7. Підготовка до математичного диктанту

Професор Математики, який багато знає,

Діток дуже любить і завжди про них дбає.

Диктанти з математики він діткам надсилає.

Їхні розум й мислення старанно розвиває!

 

Слайд 8. Математичний диктант

Запишіть:

         число, яке складається із 4 і 3;

         число, що складається із 7 і 2;

         доповніть число 5 до 8;

         доповніть до 10 число 4;

         до 2 додати 0;

         від 6 відняти 0;

         від найбільшого одноцифрового числа відніміть найменше одноцифрове.

Слайд 9.Мотивація навчальної діяльності

Кролик вуха насторожив –

В нього дуже добрий слух.

Два кролі, то скільки вух?

Слайд 10.Повідомлення теми та завдань уроку

         Сьогодні на уроці ми будемо багаті.

         Усе, що ми зустрінемо, треба додавати.

А коли ми виконуємо дію додавання кількість предметів збільшується чи зменшується?

Слайд 11-14.Опрацювання нового матеріалу. Робота з підручником

Давайте із жабками дружно попливемо,

Потрібні приклади для них знайдемо

-Які приклади потрібні жабкам? ( Ті, результати яких будуть такими, як і число жабки в цьому ж рядку.)

Записуєм  ці приклади.

 

Слайд 15.Гімнастика для очей

Слайд 16.Робота з підручником. Додавання в межах 10

Ви знаєте, що люди завжди допомагають тваринам. І не лише взимку, а й навесні. Ось наприклад розвішають шпаківні. Давайте складемо історію про ці будиночки для шпаків.

Птахи – наші друзі. Це добре всі знають,

То ж люди шпаківні їм виготовляють,

Щоб завжди в домівки шпаки прилітали,

А всі шкідники у садочках зникали.

 

А як ви вважаєте чому люди постійно допомагають птахам?

Розгляньте малюнок . Скільки шпаківень було? Що змінилося? Що треба дізнатися?

Міркування .Було 5 шпаківень. Пишемо 5. Коли змайстрували ще шпаківні, їхня кількість збільшилась. Пишемо «+». Їх змайстрували 2. Пишемо 2.Очислюємо: 5 +2 =7. Ми дізнались, що  стало 7 шпаківень.

 

Слайд 17.Робота з підручником

-         Розгляньте малюнок. Скільки курчат було? Що змінилося? Що треба дізнатися?

 

Слайд 18.Робота з підручником. Додавання в межах 10

Чим корисні пташки? Ми для них зробимо гусінь зі скріпок. Який приклад утворився?

 

-         Розгляньте малюнок. Скільки скріпок було? Що змінилося? Що треба дізнатися?

-         Обчислюємо: 8+2=10. Ми дізнались, що стало 10 скріпок.

 

Слайд 19.Робота з підручником. Робота над завданням

Хто в нас на першому малюнку? (кролик)

Скільки у нього лапок?

А в курочки скільки лап?

Який приклад ми запишемо, щоб дізнатися скільки всього лап?

Складіть і запишіть приклад

Слайд 21.Фізкультхвилинка

Слайд 22-23.Сиди правильно. Орієнтування у зошиті

Слайд 24.Робота у друкованому зошиті

Слайд 25.Закріплення вивченого матеріалу

ВЕЛИКІ ПЕРЕГОНИ

Слайд 26.Рефлексія. Вправа «Емоційна ромашка». Дай відповідь цеглинками

У мене все вийшло( зелена)

Було важко( жовта)

Нічого не зрозумів(червона)

 

  1. ЗВ (закріплення вивченого)
  2. Підсумок

Чим поповнилися наші знання за цей урок?

Що сподобалося на уроці?

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
15 грудня 2023
Переглядів
235
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку