
Конспект уроку з алгебри для 7 класу: Формули скороченого множення
Мета уроку
Тип уроку : узагальнення і систематизація знань
Обладнання та наочність: ноутбук, графічний планшет, онлайн-дошка Gynzy, підручник .
Хід уроку
І. Організаційний етап
-Привітання учнів, перевірка присутності, емоційне налаштування
- Повідомлення теми та мети уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
42 , 33, (-5)2, 0,012,
)2
ІІІ. Узагальнення і систематизація знань
Фронтальна опитування :
Назвати формули скороченого множення , вивчені на попередніх уроках
- Квадрат суми: (a + b)2 = a2 + 2ab + b2
- Квадрат різниці: (a - b) 2 = a2 - 2ab + b2
- Різниця квадратів: a2 – b2 = (a - b)(a + b)
- Сума кубів : a3 + b3 = (a + b) ( a2 - ab + b2)
- Різниця кубів: a3 – b3 = (a - b)( a2 + ab + b2)
ІV. Розв’язування завдань
1. Робота за підручником
Вправа 735
Розкладіть вираз на множники : (х -2)2+ 2 ( х -2) +1
Вправа 759
Розв’яжіть рівняння : 9х2+ (5-3х)(5+3х) = 4х
2.Установіть відповідність між добутком виразів і многочленом:
|
1 |
а (3а + b)(3а -b) |
А |
27а3+ b3 |
|
2 |
(3а + b) (9a2+3ab+b2) |
Б |
27a3- b3 |
|
2 |
(3а -b) (9a2-- 3ab+b2) |
В |
9a3 + аb2 |
|
|
Г |
9a3 – аb2 |
|
Виконання інтерактивного завдання на платформі Wordwall . Вікторина
за покликанням https://wordwall.net/uk/resource/47884257
Фізкультхвилинка
V. Підсумок уроку:
Рефлексія Швидка анкета "Смайл-рефлексія"
VІ. Оцінювання навчальних досягнень учнів
Самооцінювання учнів
VII. Домашнє завдання:
П .16-20 (вивчити формули) , виконати вправи 735 (2), 760
Підготувати презентацію 5-7 слайдів або кросворд з вивченої теми
Завершення уроку: