Конспект уроку «Франція у 1815-1847 рр.»

Про матеріал
Розробку використовувати під час уроку.Сама працювала над розробкою.Конспект використовуватиу 9 класі
Перегляд файлу

Тема «Франція у 1815-1847 рр.»

                                            

Мета: встановлювати  хронологічну  послідовність  подій;  відстежувати політичний розвиток Франції у 20–40- і рр. ХіХ ст.; визначати причини і наслідки липневої революції; порівнювати становище англійських та французьких робітників; давати характеристику визначним особистостям періоду; застосовувати та пояснювати на прикладах нові терміни та поняття; виховувати толерантне ставлення.

Обладнання: підручник  «Всесвітня історія. 9 клас» С.О. Осмоловський, Т.В. Ладиченко, 2009 рік, видавництво «Генеза»; ілюстрації до теми (додаток); атлас «Всесвітня історія. 9 клас»

Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь .

Поняття: Реставрація, Липнева монархія, Липнева революція, промисловий переворот, соціалісти-утопісти

Історичні діячі: Людовік XVIII, Карл X, Поліньяк, Луї-Філіпп, О. Бланкі, Л. Блан, П. Прудон.

Основні дати:

  •                 Червень 1815 р. — друга реставрація Людовіка XVIII;
  •                 1824–1830 рр. — правління Карла X;
  •                 27–29 липня 1830 р. — Липнева революція;
  •                 1830–1848 рр. — Липнева монархія.

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

  •                 встановлювати хронологічну послідовність подій;
  •                 досліджувати  політичний  розвиток  Франції  у  20–40-і  рр. ХІХ ст.;
  •                 визначати  причини  і  наслідки  Липневої  революції,  характер і суть Липневої монархії;
  •                 характеризувати особливості економічного розвитку Франції;
  •                 порівнювати  становище  англійських  та  французьких  робітників;
  •                 давати характеристику визначним особистостям цього періоду;
  •                 застосовувати та пояснювати терміни та поняття.

 

Хід уроку

І.  Організаційний момент

Привітання вчителя з учнями, перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.  Співвіднесіть терміни і визначення.

1) Промислова революція

А) напрям політичної думки, яка обґрунтовує

необхідність надання громадянам широких політичних та економічних свобод

2) парламентаризм

Б) рух за виборчу реформу

3) лібералізм

В) глибокі зміни в техніці промислового

виробництва, зумовлені застосуванням

машин, а також їхні економічні та соціальні наслідки

4) чартизм

Г) звичаї і правила взаємодії виконавчої і законодавчої влади, включаючи відповідальність уряду

перед парламентом, формування уряду на основі парламентської більшості

Відповідь: 1-В; 2-Г; 3-А; 4-Б;

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності учнів

«Історична фраза»

Після  повалення  імперії  Наполеона  Бонапарта  у Франції  була відновлена династія Бурбонів, про яких Талейран сказав: «Вони так нічого і не зрозуміли і нічого не навчилися».

Про те, що дало підстави Талейрану саме таким чином оцінити добу Реставрації, ми з вами з’ясуємо на цьому уроці.

ІV. Сприймання та вивчення нового матеріалу

Реставрація Бурбонів

Дослідження історичного документа

Учні опрацьовують Хартію 1814 р. і складають конспект основних її положень.

Складання таблиці

Учні  заповнюють  таблицю  «Режим  Реставрації (1815–1830). Франція за Бурбонів».

Король

Характеристика епохи

Людовік ХVІІІ

(1815–1824)

Посилення позицій роялістів; придушення

повстання в Іспанії; арешти і страти прихильників Першої імперії; повернення єзуїтів; проведення чисток в армії та державних установах

Карл Х (1824–1830)

Виплата компенсацій старим дворянам;

розпуск Національної гвардії; перемога лібералів на виборах до Національних зборів; закони про

розпуск парламенту;

скасування свободи преси та виборчого права

для всіх, крім великих землевласників;

Липнева революція;

повстання в Парижі; зречення короля, повалення династії Бурбонів

Луї-Філіпп (1830–1848)

Прихід до влади фінансової та промислової буржуазії

Обговорення завдання «Історична фраза»

1. Які політичні сили повернулися до влади у Франції разом із Бурбонами?

2. Які зміни відбулися у житті країни з 1815 по 1830 рік?

3. Чому Талейран саме так висловився на адресу Бурбонів?

Липнева революція 1830 р.

Прихід до влади фінансової аристократії

Проблемне питання

Які заходи короля Карла Х, що успадкував трон після Людовіка  ХVІІІ, спровокували революційні події?

Складання таблиці

Слухаючи розповідь учителя про основні події та політичні течії Липневої революції, учні заповнюють таблицю.

Дата

Подія

 

 

 

Дослідження історичного документа

Учні опрацьовують основні положення Хартії 1830 р. і конспектують її основні положення.

1.  Конституційна монархія.

2.  Демократичні свободи.

3.  Уряд призначає король.

4.  Недоторканість приватної власності.

5.  Король править на запрошення народу.

6.  Король має право «вето».

7.  Зниження майнового та вікового цензу.

8.  Збільшення кількості виборців.

9.  Відновлення Національної гвардії.

10. Король втратив право видавати закони.

V.  Узагальнення та систематизація знань

Експрес-контроль «Так» — «Ні». Взаємоперевірка

1.  «Вони так нічого і не зрозуміли і нічого не навчилися», — сказав Талейран про Бурбонів. (Так)

2.  Таємне радикальне «Товариство сімей» виступало за суспільство рівних на основі дрібної приватної власності. (Ні)

3.  Одне з положень Хартії 1830 р. передбачало проголошення рес-публіки. (Ні)

4.  Конституція  Людовіка  ХУІІІ  отримала  назву  «Декларація». (Ні)

5. Провідними галузями французької промисловості були машино-будування та металургія. (Ні)

6.  Терміном «Реставрація» називають відновлення імперії у Фран-ції. (Ні)

7.  У період Реставрації відбулося повернення до феодалізму. (Ні)

8. Одним із основних положень Хартії 1814 р. було збереження де-мократичних свобод. (Так)

9.  Після смерті Людовіка ХVІІІ французький трон посів Луї ХІХ. (Ні)

10. Липневою  монархією  називають  час  правління  Луї-Філіппа. (Так)

11. За темпами промислового розвитку на початку ХІХ ст. Франція значно поступалася Великій Британії. (Так)

12. Найбільшим виступом французьких робітників було повстання ліонських ткачів. (Так)

VІ. Підведення  підсумків уроку. Домашнє завдання

Виставлення оцінок, їх обґрунтування. Опрацювати § 9, дати відповіді на запитання після параграфа; опрацювати у зошиті конспект.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
9 вересня 2021
Переглядів
6235
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку