Урок Практичне заняття: Лічба часу в історії стародавнього світу

Про матеріал

Практичне заняття: Лічба часу в історії стародавнього світу. Закріпити уявлення про відлік часу в історії стародавнього світу, лічба років; визначення століття і тисячоліття.

Перегляд файлу

6 клас історія

Практичне заняття: Лічба часу в історії стародавнього світу.

Мета: навчальна – закріпити уявлення про відлік часу в історії стародавнього світу, лічба років;  визначення століття і тисячоліття;

розвивальна – розвивати вміння в практичній застосовувати знання з лічби часу, формувати вміння аналізувати історичні події та факти; розкривати зміст історичних понять;

виховна – виховувати толерантність, пошану до історії різних народів, бережне ставлення до пам’яток культури та історії, цікавість до предмету

 

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань і чуттєвого досвіду учнів

Правила лічби часу

1.Ера – початкова точка відліку років.

2.Відлік часу від Різдва Христового - моменту, коли народився Ісус Христос – наша ера (н.е.), до н. е. або до Р. Х. (до Різдва Христового)

3.Під час написання історичної дати використовують такі скорочення: тисячоліття - тис., століття - ст., рік - р., роки - рр.

4. Щоб дізнатися, скільки років відбувалась подія, яка сталася до нашої ери, то від початку події віднімаємо рік її завершення. 

5.Нульового року в історії немає.

6.Щоб визначити вік людини, яка народилась до н.е., а померла в н.е. – потрібно доати роки і відняти – 1.

7. Перше століття нашої ери розпочинається 1 року по 100 рік

Кожне наступне століття починається з 1-го року (201, 301…)

8. Відлік століть та тисячоліть до нашої ери йде у зворотному порядку

ІІІ. Виконання практичної роботи

  1. Повідомлення і роз’яснення
  2. Виконаннями учнями практичної роботи

 

 

Практична робота

Виконайте завдання на лічбу часу в історії стародавнього світу

Завдання на співвіднесення «рік - століття - тисячоліття»

  • 1) Визначте, до якого століття відносяться ці дати:

45 р. до н. е.; 986 р., 1719 р. до н. е.; 1991 р.; 756 р. до н. е.; 2019 р.

  • 2) Визначте, які з цих дат відносяться до II тис. до н. е.:

1075 р. до н. е., 749 р. до н. е., 41 р. до н. е., 645 р., 1025 р. до н. е., 482 р., 1000 р., 2062 р. до н. е.

Завдання на хронологічну послідовність

  • 1) Розташуйте дати в хронологічній послідовності:

10 р., 242 р. до н. е., 1534 р., 1056 р. до н. е., 1945 р., 96 р., 2015 р.

  • 2) Розташуйте в хронологічній послідовності століття:

XIX ст., II ст., V ст. до н. е., XXI ст., І ст. до н. е., XX ст., VII ст.

Розв’язування хронологічних задач

  • 1. Скільки років минуло від битви при Марафоні, яка відбулася 490 р. до н. е., до сьогодення?
  • 2. Скільки років минуло від перенесення столиці Римської імперії в Константинополь, яке відбулося 330 р., до сьогодення?
  • 3. Скільки років минуло від повалення останнього царя Риму (510 р. до н. е.) до встановлення диктатури Сулли у Римі (82 р. до н. е.)?
  • 4. Скільки років минуло від початку Олімпійських ігор у Стародавній Греції 776 р. до н. е.) до їх заборони римським імператором Феодосієм (393 р.)?
  • 5. В 621 р. до н. е. в Афінах були прийняті закони Драконта. Через 27 років були проведені реформи Солона. Обчисліть, у якому році відбулася остання подія.

 

 

 

 

Розв`язання

Завдання на співвіднесення «рік - століття - тисячоліття»

  • 1) Визначте, до якого століття відносяться ці дати:

45 р. до н. е. – 1 ст. до н.е.; 986 р., - ХХст 1719 р. до н. е.- ХVІІІст до н.е; 1991 р - ХХст.; 756 р. до н. е.- ХVІІІст до н.е; 2019 р.- ХХІст

  • 2) Визначте, які з цих дат відносяться до II тис. до н. е.:

1075 р. до н. е., 1025 р. до н. е.

Завдання на хронологічну послідовність

  • 1) Розташуйте дати в хронологічній послідовності:

1056 р. до н. е. - 242 р. до н. е - 10 р. - 96 р - 1534 р., - 2015 р.

  • 2) Розташуйте в хронологічній послідовності століття:

V ст. до н. е. - І ст. до н. е. - II ст. - VII ст.- XIX ст. - XX ст. – ХХІст.

Розв’язування хронологічних задач

  1. 2510 р.
  2. 2351р.
  3. 428р.
  4. 382 р.
  5. 594 р. до н.е.

 

Використана література: Всесвітня історія. Історія України (інтегрований курс) : підруч. для 6-го кл. закладів загальної середньої освіти / Петро Мороз. – Київ : Педагогічна думка, 2019. – 224 с. : іл.

docx
Додано
13 вересня 2021
Переглядів
27940
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку