Конспект уроку-гри: « Фіксики в гостях» 1 клас
Мета:
Обладнання:
Демонстрац.матеріал: Малюнки Сімки та Шпулі,профілі артикуляції звуків «С», «Ш».
Дидактичні ігри: «Один-багато», «Назви ласкаво»,лабіринт з тваринами.
Роздатковий матеріал:льодяники на диференціацію звуків «С»- «Ш»,
лінійки складів,камінці,малюнки із зображенням помогаторів ,малюнки для складання речень,чашечки для дихальної вправи.
Хід заняття
І. Організаційний момент
1. Любі діти,у наш клас завітали гості щирі,
Привітайте в добрий час гостей посмішкою й миром!
-Добрий день!
Сьогодні до нас в гості завітали герої мультфільму: «Фіксики»Сімка та Шпуля.
Давайте разом з ними виконаємо артикуляційну гімнастику.
Логопед: Є у світі різні звуки
Чути їх складна наука
Ти послухай і замри,
Якщо зможеш-повтори!
Капотять краплини в тиші: к-к-к-к-к.
Шарудять у лісі миші: ш-ш-ш-ш.
Цвіркуни цвірчать в траві: ц-ц-ц-ц.
Там жуки літають в лісі: ж-ж-ж-ж.
Та комарик полетів: з-з-з-з.
Фиркає старий їжак: ф-ф-ф-ф.
Дятел стукає ось так: д-д-д-д.
Пригадаймо друзі вмить,
Як пшениченька шумить? (ш-ш-ш-ш).
Як в гайку струмок дзюрчить? (с-с-с-с).
Як шумлять у птаха крила? (ш-ш-ш-ш).
В морі синьому вітрила? (ш-ш-ш-ш).
Ось ми трохи пошуміли,пошипіли й посвистіли.
II.Основна частина
1.Пригадування артикуляції звуків
Логопед: Діти, яке положення приймають язик та губи при вимові звука [с]?
(кінчик язика за нижніми зубами, губи в усмішці, повітря виходить холодне).
- А при вимові звука [ш]?
(язик піднімаємо за верхні зуби до альвеол (горбочків), губи "трубочкою", з ротика виходить тепле повітря).
2.Лінійка складів.
Діти знаходять на лінійці складів склад,запропонований логопедом і помічають його камінчиком.
3.Дидактична вправа: «Льодяники від Сімки та Шпулі»
У вас на партах лежать льодяники,які нам принесли наші гості. Повторіть,
будь ласка,слово та позначте його(діти знаходять слово,яке називає логопед,позначають його та повторюють).
4.Чистомовки з льодяником.
Логопед: Повторіть за мною чистомовку. Старайтеся запам’ятати її.
Вправа на розвиток мовленнєвого дихання «Гарячий чай»
Льодяники були такі смачні та солодкі! Тож пропоную трохи відпочити та випити чаю.Чай гарячий,тому щоб не обпектись та не пролити його,робимо повільний вдих носиком,та повільно видихуємо через ротик(губи у формі трубочки).
Фізхвилинка з Фіксиками: «Помогатор».
5.Дидактична гра " Подаруй помогатори Сімкі та Шпулі".
Логопед: Помогатори Сімки та Шпулі переплуталися.Ті помогатори,на яких намальовані картинки зі звуком «С» покладемо в кошик Сімці,а в яких є звук «Ш» покладемо в кошик Шпулі».
Логопед:А зараз Шпуля пропонує нам трохи пограти:
6.Дидактична гра: « Один-багато» (утворення слів множини).
7.Дидактична гра: « Скажи ласкаво»(утворення зменшувальної форми слів).
Логопед:Сімка нам пропонує пройти по лабіринту і назвати його друзів.
8.Лабіринт: «Назви тварин»(називання слів зі звуком «С»).
( Приклад:Сімка товаришує з слоном,Сімка товаришує з совою…)
9.Складання речень за малюнком.(диференціація звуків «С»-«Ш»).
III.Заключна частина
Дарування подарунків від Сімки та Шпулі.
На жаль,нашим друзям Шпулі та Сімкі потрібно повертатись додому.
Їм дуже сподобалось,як ви працювали на уроці,тому на згадку вони вирішили подарувати вам подарунки,-мильні бульбашки,з якими ви можете пограти на свіжому повітрі.