Тема: «Звук "Щ"» (1)
Корекційна мета: Ознайомити дітей з правильною артикуляцією звука "Щ".
Вчити правильно відтворювати звук ізольовано та в складах.
Вправляти у називанні слів з відтворенням рухів рук, називанням слів відповідно до
положення звуку в слові.
Закріпити вміння утворювати зменшувальну форму предметів.
Розвивальна мета: розвивати пам’ять, логічне мислення, увагу, артикуляційну
моторику та дрібну (за допомогою кінезіологічних вправ).
Виховна мета: виховувати активність, бажання правильно говорити.
Обладнання:
Демонстраційний матеріал: презентація, таблиця складів, малюнки із зображенням предметів зі звуком «Щ»
Роздатковий матеріал: картки до завдання: "Знайди слова зі звуком "Щ", камінчики
марблс.
Тип заняття: ознайомлення з новими знаннями.
Змістові лінії:
мовленнєва лінія |
розвиток усного і писемного мовлення учнів, їхнє вміння користуватися мовою як засобом спілкування, пізнання, впливу |
діяльнісна змістова лінія |
здатність докладати власних зусиль для досягнення результату, виконувати мисленнєві операції і практичні дії, володіти уміннями й навичками самоконтролю та самооцінки |
Компетенції учнів на занятті:
інформаційна |
Аналізувати мовні явища, розвивати грамотність учнів
|
соціальна і громадянська |
Формувати навички роботи в групі, співпрацювати з іншими на результат |
здоров’язбережувальна |
Дбати про здоров’я дітей
|
Хід заняття:
І. Організаційний момент
1.Налаштування учнів на заняття
Зустріч з казковим героєм
2. Виконання артикуляційних вправ ( «парканчик», «хоботок», «гірка», «годинник»,
«лопатка», «гойдалка», «чашечка», «конячка», «грибок», «маляр»)
II.Основна частина
1. Ознайомлення з артикуляцією звука "Щ"
2. Дидактична гра: "Знайди слова зі звуком "Щ"
3. Вправа: "Чарівний потяг" (промовляння слів ланцюжком)
4. Дидактична гра: "Відшукай слова" (називання слів відповідно до положення звуку в
слові"
5. Ігрове завдання: «Знайди слова зі звуком "Щ"» (камінчики марблс)
6. Визначення наявності звука в слові
7. Ігрове завдання: "Повтори, що сказали ящірки" (відтворення відкритих і закритих
складів)
8. Вправа: "Назви слова та відтвори рухи руками" (кінезіологічна вправа)
Фізхвилинка
III.Заключна частина
1. Дидактична гра: "Скажи ласкаво" (зменшувальна форма слів)
2. Підсумок заняття