Конспект уроку інформатики для 3 класу на тему "Переміщення в текстовому документі. Виділення частин тексту. Змінювання та вдосконалення текстів"

Про матеріал

Поширений конспект уроку інформатики для 3 класу на тему: "Переміщення в текстовому документі. Виділення частин тексту. Змінювання та вдосконалення тексту" за новою програмою.

Перегляд файлу

Гремяцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новгород-Сіверської районної ради Чернігівської області

 

 

 

 

 

«Переміщення в текстовому документі. Виділення частин тексту.  Змінювання  та вдосконалення текстів»

Конспект уроку інформатики у 3 класі

Результат пошуку зображень за запитом "mo word"

 

Розробила:

учитель інформатики

Гусарь Олена Артурівна

 

 

 

 

2018


 «___»__________ 20___ року

Урок № 24. Переміщення в текстовому документі. Виділення частин тексту.  Змінювання  та вдосконалення текстів.

Цілі:

  • навчальна:познайомити учнів із способами переміщення в текстовому документі, виділенням частин тексту та його змінюванням;
  • розвивальна:  розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку:

  • засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Microsoft Office Word 2007 (2010).

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом

Доброго дня, діти.

  • Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми познайомимось із способами переміщення в текстовому документі, виділенням частин тексту та його змінюванням.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Працюючи з текстами потрібно обов’язково вміти переміщуватись в текстовому документі, виділяти текст та змінювати його.

Не забувайте про правила поведінки на уроці.

Сергій, Віталій і Михайло сховали м’яч, ракетку та воланчик. Сергій не ховав ракетку, Михайло не ховав ані ракетки, ані м’яча. Хто що заховав?Михайло заховав воланчик, Віталій — ракетку, Сергій — м’яч.

У павука 4 пари ніг, а в козеняти — 2 пари ніг. Наскільки більше ніг у павука, ніж у козеняти? На 4 ноги

Осел, козел і кінь одержали від господаря ласощі: морк-ву, буряки та капусту. Що отримав кожний, якщо оселобрав для себе не буряки і не капусту, а козел теж обрав не капусту? Осел обрав моркву, козел — буряки, кінь — капусту

Молодці! Продовжуємо працювати.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  • Повторення раніше вивченого матеріалу
  1. Яке призначення електронних бібліотек?
  2. Як відкрити потрібний нам документ?
  3. Як називається програма для перегляду документів?

IV. Вивчення нового матеріалу

Фрагмент тексту – це деяка послідовність символів тексту. Для роботи з фрагментом його потрібно виділити.

Для того, щоб виділити одне слово потрібно натиснути по ньому 2 рази лівою клавішею миші. Область виділення зафарбується світло-блакитним кольором.

Для того ж щоб виділити ціле речення потрібно затиснути клавішу CTRL та лише один раз лівою клавішею миші.

При виділенні одного рядка ведемо вказівник миші на ліву границю аркуша та тиснемо один раз лівою клавішею миші.

Виділення кількох рядків дуже схоже з попереднім способом коли ми виділяли один рядок. Просто при виділенні кількох рядків не потрібно відпускати ліву клавішу, а мишку потягнути в потрібному напрямку.

Найбільш універсальним способом є виділення довільного тексту котре використовується постійно майже більшою кількістю користувачів. Встановлюємо вказівник миші в потрібне місце, тиснемо 1 раз ЛКМ. У вказаному місці з’являється курсор. На наступному кроці затискаємо ЛКМ та тягнемо до кінцевої точки виділення та відпускаємо затиснуту клавішу.

При потребі можна виділити весь текст. Для цього використаємо керуючу клавішу CTRL та букву А (латинську).

Подумайте та скажіть як користувач виділив даний текст?

  • Довільне виділення тексту.
  • Виділення слова дворазовим натисненням ЛКМ.
  • Виділення рядків методом затиснення ЛКМ та перетягування вказівника миші.
  • Виділення речення методом натиснення клавіши CTRL та ЛКМ.

Погляньте на продемонстровані клавіші та вкажіть, що вони означають?

  • Забій (BackSpace) – видалення
  • Видалення символів, що розміщена праворуч від курсора.
  • Enter – клавіша переходу в новий рядок
  • Ctrl+A – виділення всього тексту.

V. Фізкультхвилинка

А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)

VІ. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

  • Практичне завдання

Відкрийте на робочому столі файл «3 клас - виділення фрагментів». Визначте погані риси людини та за допомогою виділення і клавіші видалення приберіть з документу негативні риси.

  • Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Ця зарядка дозволить зняти напругу і зміцнити очні м'язи.

Так само, як в іграх на розвиток дрібної моторики, в цій вправі нам на допомогу приходять віршики-потішки. Малюки набагато охочіше виконують вправи, в яких простежується певний ритм і форма. Можна використовувати такий вірш:

 

Сидимо в автобусі ми,

Дивимось на всі боки.

(дивимося вправо-вліво не повертаючи голови)

Дивимося вгору, дивимось униз

А автобус наш стоїть, що ж це він притих?

(замружуватися)

Внизу річка - глибоко,

(відкриваємо очі і дивимося вниз, на кінчик носа, не опускаючи голови)

Вгорі пташки - високо.

(дивимося вгору, на точку між бровами)

Двірники - туди-сюди

Витирають личенько.

(швидко моргаємо)

Колеса закрутилися,

Вперед ми покотилися.

(Здійснюємо кругові рухи очима)

 

Поясніть малюкові і покажіть на своєму прикладі, як виконувати цю вправу, не обертаючи головою.

VII. Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями
  1. Як у тексті позначається виділений фрагмент?
  2. Які способи виділення фрагментів тексту існують у текстовому процесорі Word?
docx
Додано
5 березня 2018
Переглядів
1773
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку