Конспект уроку інформатики для 8 класу з теми "Лазарус. Типи величин. ПР Налаштування готового проекту" (російська мова викладання)

Про матеріал
Конспект відкритого уроку інформатики для 8-х класів з теми "Лазарус". (Типи величин. Практична робота "Налаштування готового проекту"). Архів містить детальний конспект уроку, мультимедійну презентацію з теоретичною частиною та завданнями, а також роздатковий матеріал.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Учитель информатики Херсонской специализированной школы І-ІІІ ступеней №54 Олейник С. В.2018-2019 учебный год. Величины числового, текстового и логического типа, операции над ними

Номер слайду 2

Зачем учить программирование ?«Everybody in this country should learn how to program a computer… because it teachers you how to think»Steve Jobs

Номер слайду 3

Величины числового, текстового и логического типа, операции над ними. ТЕМА:

Номер слайду 4

Цели урока

Номер слайду 5

Форма и ее объекты

Номер слайду 6

Назовите элементы1) Form2) Label3) Edit4) Button5) Panel

Номер слайду 7

Укажите соответствие1) Form2) Label3) Edit4) Button. А) Поле ввода и вывода данных. Б) Форма для создания проекта. В) Кнопка, активирующая обработчик события. Г) Выделенная область (панель)5) Panel. Д) Текстовое поле (надпись)

Номер слайду 8

Укажите соответствие6) Font7) Color8) Text9) Width. М) Надписи элементов (кроме Edit)Е) Надпись элемента Edit Ж) Цвет объекта. З) Настройка шрифтов10) Height11) Caption. И) Высота объекта. К) Ширина объекта

Номер слайду 9

I n t e g e rgealrsitbytboeoan1) Целые числа2) Текст (строковые)3)Целые от 0 до 2554)Вещественные5) Логические15234

Номер слайду 10

Отсканируйте QR-код

Номер слайду 11

Типы данных1) Integer2) Real3) Byte4) String. А) ‘Hallo, world!’Б) -2573, 512, 23, -314 В) true, false. Г) -5,2; 100,25; -514,234; 78; 3,125) Boolean. Д) Целые числа от 0…255

Номер слайду 12

Алгоритм решения задач

Номер слайду 13

Алгоритм

Номер слайду 14

Задача. Найти площадь прямоугольника

Номер слайду 15

Анализ данных{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Данные. Переменная. Тип. Объяснение. Входящие   Исходящие   Промежуточные   

Номер слайду 16

Математическая модель. S:=a*b;

Номер слайду 17

Блок-схема. Составьте блок-схему к задаче

Номер слайду 18

Блок-схема

Номер слайду 19

Ввод и вывод данных. Преобразование форматов!String. String. Integer. Real. Integer. String. Real. String. Str. To. Int. Str. To. Float. Float. To. Str. Int. To. Str

Номер слайду 20

Программа. Vara, b, s: Integer;a:=Str. To. Int (Edit1. Text);b:=Str. To. Int (Edit2. Text);s:=a*b;Edit3. Text:=Int. To. Str(s);Объявление переменных. Код обработчика события

Номер слайду 21

Работа закомпьютером

Номер слайду 22

Домашнее заданиеhttps://inform54.wordpress.com/category/lazarus/;повторить теоретические основы темы; (стр. 181-194);задача: «Найти среднее арифметическое двух введенных чисел».

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QR Code

Перегляд файлу

 

 

Конспект урока з Інформатики, проведеного у 8 класі

учителем інформатики Олійник С.В.

 

Урок №19                                     31.01.19

 

Тема: Величини числового, текстового та логічного типу, операції над ними.

Практична робота №11 «Налаштування готового проекту»

 

Тип уроку: комбінований.

Цілі уроку:

  • навчальна: закріпити розуміння типів основних числових величин і їх особливостей; закріпити знання по роботі з формою в програмі Lazarus; формувати вміння розв'язувати математичні задачі за допомогою комп'ютера;
  • розвиваюча: розвивати вміння систематизувати і аналізувати інформацію, використовувати на практиці знання з області математики; розвивати пізнавальний інтерес до програмування; розвивати творчу складову і логічне мислення;
  • виховна: виховувати інформаційно освіченої людини і усвідомлене ставлення до формування інформаційної та комунікаційної компетентності.

Інструменти: дошка, комп'ютери, мультимедійний проектор, відео, презентація, online-завдання з доступом через QR-Code.

 

Учні повинні знати:

  •    поняття мови програмування і його основних елементів;
  •    відмінність між змінними і константами;
  •    поняття об'єкта і його властивостей;
  •    структуру програми;
  •    функціонал елементів графічного інтерфейсу програми Lazarus.

 

Учні повинні вміти:

  •    створювати новий проект;
  •    додавати на форму об'єкти Label, Edit, Button;
  •    налаштовувати властивості цих об'єктів;
  •    визначати тип змінної;
  •    зчитувати дані з об'єкта Edit;
  •    виводити дані в об'єкт Edit;
  •    прописувати обробник подій для кнопки Button.

 

Структура уроку.

1. Організаційний момент. (2 хв.)

2. Мотивація навчальної діяльності. (8 хв.)

3. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)

4. Практична робота. (20 хв.)

5. Підведення підсумків уроку. (3 хв.)

6. Домашнє завдання. (2 хв.)

 

Хід уроку

1. Організаційний момент

Перевірка наявності зошитів, перевірка відсутніх.

 

2. Мотивація навчальної діяльності.

Відео «як я став програмістом» (https://www.youtube.com/watch?v=NOVaNe3jx6c) з розповіддю відомих людей про те, як вони писали свої перші програми, з якими труднощами їм довелося зустрітися і чому вони вибрали для себе саме цю професію.

Посил - програмування є одним із способів творчого самовираження і далеко не всі види програмування вимагають від учнів неймовірно глибокого пізнання в сфері фізики і математики. Хоча, досягти максимальних висот в даній професії без таких знань неможливо.

3. Актуалізація опорних знань.

Для того, що б стати успішним в будь-якій сфері, необхідно поєднувати практичні навички і знання теоретичних основ. На минулих уроках ми з вами познайомились з деякими елементами формі та їх властивостями, а також вивчили основні команди для введення і виведення даних в програмі Lazarus. Давайте згадаємо, що ми вже знаємо і вміємо.

(опитування на знання елементів форми з використанням презентації).

Робота виконується на листочках, які після збираються на перевірку.

Чудово! Ви добре запам'ятали основні елементи форми. Тепер давайте перевіримо, чи так добре ви пам'ятаєте типи даних, які можуть зустрітися вам в програмах зі строгою типізацією даних. (кросворд)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теоретичні основи запам'ятали добре, а чи зможете також швидко визначити, до якого типу відносяться дані?

(онлайн завдання знайти пару з доступом через QR-Code)

QR Code

Чудово!

Перш ніж приступити до вирішення завдання, давайте згадаємо, які існують етапи рішення задачі за допомогою комп'ютера (учні називають етапи).

Ну, а тепер давайте приступимо до вирішення завдання.

4. Практична робота №11

 Задача: «Розрахувати площу прямокутника». Розв’язати задачу в цілих числах.

 

Вхідні дані

Вихідні дані

1

10 15

150

2

2  25

50

 

  1. Прочитати умову.
  2. Виокремити вхідні та вихідні дані.

  1. Побудувати математичну модель задачі.

  1. Побудувати графічний алгоритм (блок-схему).

(учні складають блок-схему з окремих єлементів)

D:\ШКОЛА 54\0 календарные планы\2018-2019 учебный год\Календарные\ОТКРЫТЫЙ УРОК 31.01.19\фото\photo_2019-02-01_18-07-07.jpg

  1. Скласти програму.

Учні створюють форму, вводять код програми та виконують її налагодження.

 

5. Підведення підсумків уроку

Рефлексія

Учням пропонується відзначити рівень володіння матеріалом, розмістивши смайлики на числовій прямій.

 

 

6.Домашнє завдання.

  1. https://inform54.wordpress.com/category/lazarus/ подивитись відео та повторити основні команди;
  2. повторити у підручнику стр. 181-194;
  3. задача: «Знайти середнє арифметичне двох чисел».

 

 

 

Похожее изображение

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________________________

1)                                6)

2)                                7)

3)                                8)

4)                                9)

5)                              10)

                                  11)

 

______________________________

1)                                6)

2)                                7)

3)                                8)

4)                                9)

5)                              10)

                                  11)

 

______________________________

1)                                6)

2)                                7)

3)                                8)

4)                                9)

5)                              10)

                                  11)

 

______________________________

1)                                6)

2)                                7)

3)                                8)

4)                                9)

5)                              10)

                                  11)

 

______________________________

1)                                6)

2)                                7)

3)                                8)

4)                                9)

5)                              10)

                                  11)

 

______________________________

1)                                6)

2)                                7)

3)                                8)

4)                                9)

5)                              10)

                                  11)

 

______________________________

1)                                6)

2)                                7)

3)                                8)

4)                                9)

5)                              10)

                                  11)

 

______________________________

1)                                6)

2)                                7)

3)                                8)

4)                                9)

5)                              10)

                                  11)

 

1

 

zip
До підручника
Інформатика 8 клас (Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.)
Додано
30 квітня 2020
Переглядів
1064
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку