Конспект уроку. "Іван Франко. Лірична драма "Зів'яле листя""

Про матеріал

Урок з української літератури для 10 класу за ліричною драмою І.Франка "Зів'яле листя" побудований з використанням різних технологій: проблемне навчання, особистісно орієнтоване, інтерактивне..

Вивчення теми спирається на слухове, візуальне запм'ятовування.

Перегляд файлу

Українська література 10 клас

 

Тема: Іван Якович Франко. Лірична драма «Зів’яле листя»

 

Мета: поглибити знання про Івана Франка, його поетичну творчість; з’ясувати історію створення збірки «Зів’яле листя»; вдосконалювати вміння виразного читання поетичних творів, розвивати естетичні смаки учнів; виховувати в учнів шанобливе ставлення до інтимних почуттів, чистоту і благородство почуттів, розуміння неперевершеної краси інтимної лірики І.Франка..

 

Тип уроку: комбінований,

  особистісно орієнтований,

  з елементами інтерактивного спілкування.

 

Обладнання: повідомлення «Загальна характеристика поетичної збірки», відеопроектор, комп’ютер, слайди «І.Франко «Зів’яле листя»», музичний фільм «Пісня моя», вазони із жмутками зів’ялого листя.

 

Форми роботи:    повідомлення,

виразне читання напам’ять,

проблемні запитання,

очікувані результати,

демонстрація слайдів.

 

Методи навчання: наочні,

   словесні,

   практичні.

 

Етап роботи над твором: продуктивно-творчий


Хід уроку

І. Організаційний момент

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

 

Демонструється відеоролик Віталія Козловського «Знаєш»

 

Запитання до учнів:

  • Чи знайома вам ця пісня? Чи є вона сьогодні популярною?

 

  • Ми добре знаємо виконавця, а чи знаємо автора слів цієї пісні?

 

 

  • Як ви гадаєте, чому популярний український естрадний виконавець ХХІ століття черпає наснагу із поезії кінця ХІХ століття?

 

Власне про це сьогодні і буде наша розмова.

  

ІІІ. Оголошення теми та мети

 

Демонструється слайд №1 (заголовок ― тема уроку)

Учні записують тему уроку

 

Про що б ви хотіли довідатись на сьогоднішньому уроці? (висловлюються очікувані результати)

 

Отже, мета нашої сьогоднішньої співпраці ― з’ясувати, у чому полягає безсмертність збірки І.Франка «Зів’яле листя»

 

ІV. Сприйняття і осмислення матеріалу

 

Демонструються слайди №2-3

 

Тож послухаємо інформацію, що дає загальноприйняту характеристику збірці «Зів’яле листя»

 

Повідомлення учня «Загальна характеристика збірки «Зів’яле листя»

 

Демонструються слайди №4-5

 

Завдання учням: висловіть, будь ласка, свою точку зору. Чому автор «маскує своє обличчя»?

 

Демонструється слайд №6

 

 

Запитання до учнів:

Які ж чуття вклав поет у вірші збірки?

 

Що стало причиною появи тих чуттів і врешті решт самих віршів?

Івана Яковича Франка?

 

Демонструється слайд №7

 

Запитання до учнів:

Назвіть тих жінок, що надихали великого поета до створення цих легких, ніжних віршів.

 

Демонструється слайд №8

 

Отже, ми все з’ясували для того, щоб тепер послухати безсмертні творіння душі Івана Яковича Франка

 

Демонструються слайди №9-10

 

В цей час учнями читаються вірші напам’ять

«Не боюсь я ні бога, ні чорта»

«Я не жалуюсь на тебе, доле»

«Зелений явір, зелений явір»

«Тричі мені являлася любов»

«І ти прощай! Твого ім’я...»

 

Демонструється фільм «Пісне моя»

 

Після кожного вірша чи пісні запитання до учнів:

 

«Епілог»

Чим для автора є зів’ялі листочки?

Чому вірш має назву «Епілог»?

 

«Чого являєшся мені у сні» у виконанні Анатолія Солов’яненка

Яка основна думка вірша?

 

«Ой ти, дівчино, з горіха зерня»

У якому стилі написаний вірш?

 

«Як не бачу тебе»

Який художній засіб застосований автором для зображення безмежного розпачу ліричного героя? (антитеза)

«Червона калино, чого в лузі гнешся?

Що спільного між цим віршем та віршем «Зелений явір, зелений явір?

Чому автор вдається до персоніфікації у даних творах?

 

V.Підсумки уроку

 

Зверніться до очікуваних вами результатів і скажіть, чи досягли ви їх? Якщо ні, то чому? Відповіді учнів

 

Чи заслуговує збірка «Зів’яле листя» на таку увагу збоку сучасних підлітків? Чому?

 

Чому твір названий автором «лірична драма»?

 

Чи варто так кохати, щоб потім страждати усе життя?

 

Чи знайшлось місце для збірки «Зів’яле листя» у вашому серці?

 

Чи відігравали якусь роль на сьогоднішньому уроці ці букети зів’ялого листя?

 

VІ. Оцінювання навчальних досягнень учнів

 

VІІ. Домашнє завдання:

 

1.Написати твір-роздум «Збірка «Зів’яле листя» і моє розуміння істинного кохання» з використанням цитат із віршів збірки»(обсяг приблизно сторінка).

2.Вивчити напам’ять поезію із збірки за власним вибором, аргументувати свій вибір

 

 

1

 

doc
Додано
21 жовтня 2018
Переглядів
1832
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку