Конспект уроку із зарубіжної літератури на тему: І.А. Крилов - видатний російський байкар. Байка "Вовк та ягня". для учнів 6 класу

Про матеріал
Конспект уроку з вивчення творчості І.А. Крилова містить роздатковий матеріал ( QR-код), що дає змогу розвивати інформаційну компетентність учнів, урізноманітнює творчу діяльність учнів.
Перегляд файлу

Тема: І. А. Крилов – видатний російський байкар.  Байка « Вовк і Ягня» для 6 класу

Мета: ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:

  • ознайомити учнів з творчістю видатного російського байкаря  І.А.Крилова; поглибити поняття «байка»; удосконалювати навички аналізу байки; розкрити зміст та художні особливості байки «Вовк і Ягня»; розвивати увагу, пам’ять, образне мислення, уміння висловлювати свої думки;

ФОРМУВАННЯ КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:

  • Ключові компетентності, які формуються на уроці
  • Уміння вчитися: розвивати активну пізнавальну діяльність;

Комунікативні:  розвивати навички спілкування у колективі; інформаційні: вміння находити потрібну інформацію та подавати її; загальнокультурні:  прагнути до літературної освіти, розвивати естетичний смак, толерантність, світогляд, прищеплювати любов до художнього слова.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Основні терміни й поняття: байка, мораль, алегорія

Міжпредметні зв’язки: українська література.

Обладнання:      виставка   книг; байка «Вовк і Ягня» у перекладі М.Терещенка; мультимедійний проектор, роздатковий матеріал QR-код;

http://qrcodes.com.ua/ - генератор для створення QR-код;

 

Епіграф до уроку                                                                     Сміючись, говорити правду

Античний афоризм

 

 ПЕРЕБІГ УРОКУ

                                                                                   

   І.  Організаційний момент

   ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

 

  • Літературний диктант „Правда-неправда". Якщо згодні з твердженням – ставте плюс (+), не згодні –  мінус (-).

1. Першим байкарем вважають Бабрія. (-)

2.  Байка – це розповідь, що виражає уявлення стародавніх людей про світ. (-)

3. Головні герої байки– люди, птахи, звірі, рослини. (+)

4. Джерелами виникнення байки є приказки, прислів'я, казки.(+)

5. Відображення одного предмета через інший називається алегорією.(+)

6. Автора байок називають оповідачем.(-)

7. Байка складається з двох частин: оповідної та повчальної.(+)

8. Байки завжди писались тільки віршованою мовою.(-)

9. Основоположником жанру байки є Езоп.(+)

 

ІІІ.  ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ. Мотивація навчальної діяльності.

(Учні у зошитах записують тему уроку)

Слово вчителя

 -  Діти, на минулому уроці ми познайомились з відомим засновником жанру байки  давньогрецьким байкарем Езопом.  Сьогодні ми помандруємо до Росії, батьківщини видатного байкаря І. Крилова.

 ІV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

Слово вчителя. Сьогодні у нас присутні на уроці « Театрали», «Дослідники тексту», «Бібліографи».

  • Учні попередньо отримали випереджальне домашнє завдання. Підготувати інформацію за даними QR-кодами.

 І.Крилов – видатний російський байкар.

Цікаві факти з життя І.А. Крилова

 

 

Після цього пропонують скласти сенкан на тему « І. Крилов», «Байка».

 

  • Інтерактивна вправа «Сенкан»

 

  • Слово надається «Дослідникам тексту».

                                            Групова робота

  1. Учні отримують закодовані посилання

Текст байки «Вовк та ягня» Езопа  та  ілюстрована аудіо книга текст байки І.А. Крилова

 

                           

 

( Читання тексту учнями )

 

  • Дослідницька робота  ( Обговорення змісту)
  1. Словникова робота ( запис у зошит)
  • Про що розповідається в байці? (про трагічну долю Ягня, якого з’їв Вовк).
  • Назвіть головних персонажів байки. (Вовк та Ягня).
  • Де відбувається дія? (На березі річки, але пейзаж відсутній).
  • Чи є у байці описи героїв? (Немає. Це дає змогу зосередити увагу читачів на вчинках персонажів, тобто на дії ).
  • Який прийом вигортав Езоп, щоб розкрити характери героїв? (Діалог).
  • Які слова вживає автор для характеристики мови персонажів? (Вовк – став звинувачувати, зауважив, сказав; Ягня – відповіло).
  • Які репліки героїв допомагають розкрити характери їхніх вчинків? (Вовк сильний, він приступливо дошкуляє бідному Ягняті, шукає привід, аби звинуватити його, Ягня ж боязливе).
  • Як ви гадаєте, чи був привід для суперечки? (Ні. Ягня не могло чинити погано, бо взагалі стояло внизу. Вовкові хотілося їсти. І суперечка створена штучно).
  • Який фінал твору? (Трагічний).
  • Чим зумовлений трагізм? (Вчинком Вовка який не був справедливим).
  • У чому криється мораль?
  • Сприйняття творів інших видів мистецтва. Розгляд ілюстрацій до твору.
  • Слово «Театралам»

Інсценізація байки «Вовк та ягня».

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

  • Робота з епіграфом.  

Як ви розумієте зміст античного афоризму, що є епіграфом уроку? (За допомогою сміху байкар намагається показати людям їхні вади з метою їх викорінення).

  •     Рефлексія «Продовжить речення»

 

  На уроці я дізнався ....

  Мені було складно ...

  Я зміг навчитися ...

  Мені здалося незвичайним ...

  Я захотів дізнатися ..

 

 V. Домашнє завдання

    - Ви всі сьогодні дуже прекрасно попрацювали на уроці, і додому вам залишається тільки вивчити напам'ять байку "Вовк і Ягня" у перекладі Терещенка.

 

 

doc
Додав(-ла)
Анурина Елена
Додано
30 січня 2021
Переглядів
1054
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку