Конспект уроку із зарубіжної літератури в 6-му класі на тему: "ДЖЕК ЛОНДОН. «ЖАГА ДО ЖИТТЯ».ОСОБЛИВОСТІ СЮЖЕТУ ТА ІДЕЇ ОПОВІДАННЯ, ПРОБЛЕМАТИКА ТВОРУ"

Про матеріал

Мета: дати короткі відомості про життя та творчість відомого американського

письменника Джека Лондона; познайомити з історією створення «Північ-

них оповідань»; розкрити особливості сюжету та ідеї, проблематику твору, пояснити суть заголовка оповідання «Жага до життя»; розвивати навички виразного читання та переказу художнього твору, уміння виділяти ключові епізоди.

Виховувати в учнів вольові якості, почуття доброти і любові до життя.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

Джек Лондон. «Жага до життя».Особливості сюжету та ідеї оповідання, проблематика твору

 

F:\фото клас\Изображение 002.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок  засвоєння нових знань з використанням

інтерактивної вправи «Асоціативний кущ», переказу

 «ланцюжком», роботи зі словником синонімів

 

 

 

 

Тема. Джек Лондон. «Жага до життя».Особливості сюжету та ідеї оповідання.

           Проблеми життя і смерті, дружби й зрадництва у творі.

Мета: дати короткі відомості про життя та творчість відомого американського

письменника Джека Лондона; познайомити з історією створення «Північ-

них оповідань»; розкрити особливості сюжету та ідеї, проблематику твору, пояснити суть заголовка оповідання «Жага до життя»; розвивати навички виразного  читання та переказу художнього твору, уміння виділяти ключові епізоди.

Виховувати в учнів вольові якості, почуття доброти і любові до життя.

Тип уроку:урок засвоєння нових знань та формування на їхній основі вмінь і на-

        вичок.

Обладнання уроку: портрет письменника, ілюстрації до твору(у підручнику),

словник синонімів, карта світу.

Епіграф: «Не кожний опір біді нагороджується порятунком від загибелі, та заги-

бель завжди починається із втрати волі»(Л.Леонов).

Випереджальне завдання: прочитати оповідання Джека Лондона «Жага до

                          життя», з’ясувати значення слів «жага», «любов».          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                     Хід уроку

І.Мотивація навчальної діяльності.

  1.Робота з епіграфом.

          Як ви розумієте ці слова?

          Якою ви уявляєте справжню людину? Складання «асоціативного куща»:

                              вимоглива                                               вольова

                                                             Людина

                              смілива                                                    сильна  духом

           Назвіть літературних героїв, які мають такі риси характеру та проявили

      силу волі  в боротьбі з долею. (Прометей, Геракл, Робінзон Крузо, Дік Сенд).

  2.Слово вчителя. Сьогодні на уроці ми познайомимося із життям сильних та

     мужніх людей:один з них – людина, що реально існувала, знаменитий аме-

риканський письменник Джек Лондон, інший – безіменний герой його услав - 

     ленного оповідання.

ІІ.Робота над новою темою.

    1.Повідомлення теми, мети уроку.

    2.Робота з підручником:опрацювання статті, що розповідає про життя та твор-

чість Джека Лондона. Завдання: прочитайте статтю, знайдіть відповідь на

такі запитання:

Яке справжнє прізвище письменника?

Що ви дізналися про дитинство та юність письменника?

Які скарби знайшов Джек Лондон на Клондайку?

Назвіть твори, написані Джеком Лондоном. Що стало основою їх написання?

    3. Слово вчителя про «Північні оповідання» Джека Лондона.

    4.Бесіда за запитанням.

 

    Які враження справив на вас  твір, прочитаний вдома?

    До якої збірки входить оповідання «Жага  до життя»?

    Що таке сюжет твору? Що таке ідея?

 

 

    Чи згодні ви з автором, який назвав оповідання «Жага до життя»?

     Чому Джек Лондон не дав імені головному герою?

     Чи пов’язане це з ідеєю твору і як?

     Назвіть головні проблеми твору.

    5.Виділення ключових епізодів твору та переказ «ланцюжком» змісту опові-

дання.

Ключові епізоди:

               Товариш пізнається в біді

               Голод і золото

               Смерть Білла

               Битва з вовком

               Китобійне судно «Бетфорд»

ІІІ.Етап рефлексії.

     І.Слово вчителя. Існує декілька варіантів перекладу оповідання: «Любов до жи-

ття», «Жага до життя». Який із варіантів перекладу оповідання здається вам

 таким, що більш влучно розкриває  головну думку твору?

     2.Робота зі словником. Пояснення значення слів: жага, любов.

               Жага –бажання, жадання, темперамент,снага, жар, жагучість, запальність,

 пристрасть.

               Любов – захоплення, захопленість, відданість, пристрасть, слабкість до…,

інтерес.

     3.Повторне тлумачення суті заголовка.

     4.Формулювання теми та ідеї твору.

              Висновок: У найскладніших умовах людина не безпомічна, все залежить

 від її витримки, сили чи безсилля, щедрості або скупості. Людина повинна

 бути господарем своєї долі. Щоб вижити в цьому світі, треба боротися за

 життя, любити людей, природу, все, що тебе оточує.

ІҮ.Домашнє завдання. З’ясувати роль описів природи в тексті оповідання; про-

читати оповідання О.Довженка «Воля до життя»,визначити спільні та відмінні риси    цих оповідань.

 

 

doc
Додано
4 лютого 2018
Переглядів
4147
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку