Цей конспект уроку контрольної тематичної роботи №5 для 5 класу на тему " Фонетика. Орфоепія. Орфографія (ІІІ частина)" розроблений згідно до нової програми, з урахуванням різних тестових завдань, як закритої так і відкритої форми, а також завдання на співставлення.
Клас ___________ Дата __________
Урок № 71
Контрольна робота №5
з теми «Фонетика. Орфоепія Орфографія» (ІІІ частина)
Мета: перевірити рівень навчальних досягнень з розділу «Фонетика. Орфоепія Орфографія»; з’ясувати можливі недоліки в опануванні мовної теорії; удосконалити вміння логічно мислити, порівнювати, узагальнювати, робити висновки.
Форма проведення тематичного оцінювання: виконання завдань тестового характеру.
Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Ознайомлення з темою, метою і завданнями уроку
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань. Проведення інструктажу щодо виконання завдань тестового характеру
ІV. Виконання тестових завдань
І варіант
1. Літеру и на місці пропуску треба писати в кожному слові рядка (1 бал)
А ст..хати, хв..лястий, пш..ниця
Б чов..н, гр..міти, нев..димка
В ш..рокий, шел..стіти, ч..ревики
Г сх..лятися, кр..хкий, м..нулий
2. Правильну вимову відображає фонетичний запис слова (1 бал)
А вузько [вуз΄ко]
Б легко [легко]
В солодкий [солоткий]
Г вернешся [вернеишс΄а]
3. Уподібнення приголосних відбувається за вимови кожного слова рядка (1 бал)
А боротьба, злість
Б граєшся, швидкий
В зсунути довідка
Г вуздечці, клавіатура
4. Чергування приголосних відбувається за зміни обох слів рядка (1 бал)
А сопілка, калина
Б веселка, допомога
В муха, вітер
Г молоко, вікно
5. Спрощення в групах приголосних відбувається в усіх словах рядка (1 бал)
А кіс…лявий, учас…ник, шіс…сот
Б тиж…невий, корис…ний, аген…ство
В проїз…ний, капос…ний, очис…ний
Г пес…ливий, зап’яс…ний, радіс…ний
6. Апостроф на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка (1 бал)
А різдв..яний, під..єднати, ластів..я
Б тьм..яний, суб..єктивний, пів..їдальні
В торф’яний, пір’я, бар..єр
Г св..ященик, розв..язати, безвір..я
7. Знак м’якшення на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка (1 бал)
А полтавс..кий, балкон..чик, здаєт..ся
Б брин..чати, сіл..ський, внучен..ці
В сім..десят, малесен..кий, зірон..ці
Г на стеблин..ці, черкас..кий, дз..обати
8. Прийменник у треба писати в реченні (1 бал)
А Мивідпочивали (у,в) Алушті.
Б Для смаку (у,в ) узвар, слід додати мед.
В (У,В) своїм краї, як (у,в) раї.
Г (У,В) Одесі тепло.
9. Установіть відповідність між літерою , яку треба писати на місці пропуску, та словами (1 бал)
Літера |
Слово |
А. о |
1. ш..потіти, леб..диний, ож..ледь |
Б. е |
2. пів..яйця, бур…ян, подвір…я |
В. знак м’якшення |
3. ш…рочинь, тр…мати, х…ленький |
Г. апостроф |
4. кр…пива, м…рока, ч…рнило |
|
5. лял…ці, сіл…ський, сяд…те |
1-Б, 2-Г, 4-А, 5-В
10. Поставте іменники любов, лінь, радість в орудному відмінку однини, складіть з ними ремення, підкресліть граматичні основи. (3 бали)
ІІ варіант
1. Літеру и на місці пропуску треба писати в кожному слові рядка (1 бал)
А ст..хати, пш..ниця, нев..димка
Б кр..хкий,, гр..міти, хв..лястий
В ш..рокий, шел..стіти, ч..ревики
Г сх..лятися, чов..н, м..нулий
2. Правильну вимову відображає фонетичний запис слова (1 бал)
А вузько [вузко]
Б солодкий [солоткий]
В легко [лехко]
Г вернешся [вернеишс΄а]
3. Уподібнення приголосних відбувається за вимови кожного слова рядка (1 бал)
А граєшся, швидкий
Б боротьба, зсунути
В довідка, злість
Г вуздечці, клавіатура
4. Чергування приголосних відбувається за зміни обох слів рядка (1 бал)
А сопілка, веселка
Б калина, допомога
В муха, вітер
Г молоко, вікно
5. Спрощення в групах приголосних не відбувається в усіх словах рядка (1 бал)
А, учас…ник, шіс…сот, радіс…ний
Б хворос…няк, корис…ний, аген…ство
В проїз…ний, хвас…ливий, очис…ний
Г пес…ливий, зап’яс…ний, кіс…лявий
6. Апостроф на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка (1 бал)
А подвір…я, об…ємний, мр…яка
Б р…ябий, темр…ява, б…є
В кров…ю, міжгір…я, п…явка
Г цв…яшок, п…ятдесят, бр…язкати
7. Знак м’якшення на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка (1 бал)
А вуз…кий, кишен…ці, годит…ся
Б тюр…ма, промін…ці, лял…чин
В пот…мяніти, млин…ці, стіл…чик
Г корін…чик, бат…ко, виход…те
8. Прийменник в потрібно поставити на місці обох пропусків у рядку (1 бал)
А Відпочили (у,в) аквапарку, гуляли (у,в) саду
Б сидіти (у,в) вагоні, співати (у,в) хорі
В знімки (у,в) фотографа, вітрина (у,в) магазині
Г зима (у,в) Карпатах, дуб (у,в) лісі
9. Установіть відповідність між літерою , яку треба писати на місці пропуску, та словами (1 бал)
Літера |
Слово |
А. о |
1. Юл…чин, військо, пісен…ка |
Б. е |
2. ст…блина, ш…потіти, бер…гиня |
В. знак м’якшення |
3 солов…їний, Лук…ян, пір…їна |
Г. апостроф |
4 в…шневий, пр…краса, пр…звище |
|
5. р…пуха, г…нчар, б…рсук |
1-В, 2-Б, 3-Г, 5-А
10. Поставте іменники тінь, роль, радість в орудному відмінку однини, складіть з ними речення, підкресліть граматичні основи. (3 бали)
V. Організований збір зошитів
VІ. Відповіді вчителя на запитання учнів
VІІ. Домашнє завдання
Контрольна робота №5
з теми «Фонетика. Орфоепія Орфографія» (ІІІ частина)
І варіант
1. Літеру и на місці пропуску треба писати в кожному слові рядка (1 бал)
А ст..хати, хв..лястий, пш..ниця
Б чов..н, гр..міти, нев..димка
В ш..рокий, шел..стіти, ч..ревики
Г сх..лятися, кр..хкий, м..нулий
2. Правильну вимову відображає фонетичний запис слова (1 бал)
А вузько [вуз΄ко]
Б легко [легко]
В солодкий [солоткий]
Г вернешся [вернеишс΄а]
3. Уподібнення приголосних відбувається за вимови кожного слова рядка (1 бал)
А боротьба, злість
Б граєшся, швидкий
В зсунути довідка
Г вуздечці, клавіатура
4. Чергування приголосних відбувається за зміни обох слів рядка (1 бал)
А сопілка, калина
Б веселка, допомога
В муха, вітер
Г молоко, вікно
5. Спрощення в групах приголосних відбувається в усіх словах рядка (1 бал)
А кіс…лявий, учас…ник, шіс…сот
Б тиж…невий, корис…ний, аген…ство
В проїз…ний, капос…ний, очис…ний
Г пес…ливий, зап’яс…ний, радіс…ний
6. Апостроф на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка (1 бал)
А різдв..яний, під..єднати, ластів..я
Б тьм..яний, суб..єктивний, пів..їдальні
В торф’яний, пір’я, бар..єр
Г св..ященик, розв..язати, безвір..я
7. Знак м’якшення на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка (1 бал)
А полтавс..кий, балкон..чик, здаєт..ся
Б брин..чати, сіл..ський, внучен..ці
В сім..десят, малесен..кий, зірон..ці
Г на стеблин..ці, черкас..кий, дз..обати
8. Прийменник у треба писати в реченні (1 бал)
А Мивідпочивали (у,в) Алушті.
Б Для смаку (у,в ) узвар, слід додати мед.
В (У,В) своїм краї, як (у,в) раї.
Г (У,В) Одесі тепло.
9. Установіть відповідність між літерою, яку треба писати на місці пропуску, та словами (1 бал)
Літера |
Слово |
А. о |
1. ш..потіти, леб..диний, ож..ледь |
Б. е |
2. пів..яйця, бур…ян, подвір…я |
В. знак м’якшення |
3. ш…рочинь, тр…мати, х…ленький |
Г. апостроф |
4. кр…пива, м…рока, ч…рнило |
|
5. лял…ці, сіл…ський, сяд…те |
10. Поставте іменники любов, лінь, радість в орудному відмінку однини, складіть з ними ремення, підкресліть граматичні основи. (3 бали)
Контрольна робота №5
з теми «Фонетика. Орфоепія Орфографія» (ІІІ частина)
ІІ варіант
1. Літеру и на місці пропуску треба писати в кожному слові рядка (1 бал)
А ст..хати, пш..ниця, нев..димка
Б кр..хкий,, гр..міти, хв..лястий
В ш..рокий, шел..стіти, ч..ревики
Г сх..лятися, чов..н, м..нулий
2. Правильну вимову відображає фонетичний запис слова (1 бал)
А вузько [вузко]
Б солодкий [солоткий]
В легко [лехко]
Г вернешся [вернеишс΄а]
3. Уподібнення приголосних відбувається за вимови кожного слова рядка (1 бал)
А граєшся, швидкий
Б боротьба, зсунути
В довідка, злість
Г вуздечці, клавіатура
4. Чергування приголосних відбувається за зміни обох слів рядка (1 бал)
А сопілка, веселка
Б калина, допомога
В муха, вітер
Г молоко, вікно
5. Спрощення в групах приголосних не відбувається в усіх словах рядка (1 бал)
А, учас…ник, шіс…сот, радіс…ний
Б хворос…няк, корис…ний, аген…ство
В проїз…ний, хвас…ливий, очис…ний
Г пес…ливий, зап’яс…ний, кіс…лявий
6. Апостроф на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка (1 бал)
А подвір…я, об…ємний, мр…яка
Б р…ябий, темр…ява, б…є
В кров…ю, міжгір…я, п…явка
Г цв…яшок, п…ятдесят, бр…язкати
7. Знак м’якшення на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка (1 бал)
А вуз…кий, кишен…ці, годит…ся
Б тюр…ма, промін…ці, лял…чин
В пот…мяніти, млин…ці, стіл…чик
Г корін…чик, бат…ко, виход…те
8. Прийменник в потрібно поставити на місці обох пропусків у рядку (1 бал)
А Відпочили (у,в) аквапарку, гуляли (у,в) саду
Б сидіти (у,в) вагоні, співати (у,в) хорі
В знімки (у,в) фотографа, вітрина (у,в) магазині
Г зима (у,в) Карпатах, дуб (у,в) лісі
9. Установіть відповідність між літерою, яку треба писати на місці пропуску, та словами (1 бал)
Літера |
Слово |
А. о |
1. Юл…чин, військо, пісен…ка |
Б. е |
2. ст…блина, ш…потіти, бер…гиня |
В. знак м’якшення |
3 солов…їний, Лук…ян, пір…їна |
Г. апостроф |
4 в…шневий, пр…краса, пр…звище |
|
5. р…пуха, г…нчар, б…рсук |
10. Поставте іменники тінь, роль, радість в орудному відмінку однини, складіть з ними речення, підкресліть граматичні основи. (3 бали)