Конспект уроку "Координатна площина"

Про матеріал
сформувати уявлення учнів про координатну площину, уміння будувати координатну площину, записувати координату точки, будувати точку за її координатою, відшукувати точку на координатній площині;
Перегляд файлу

Тема:  Координатна площина

Мета:        предметна компетентність: сформувати  уявлення учнів про координатну площину, уміння будувати координатну площину, записувати координату точки, будувати точку за її координатою, відшукувати точку на координатній площині;

                   Ключові компетентності : спілкування державною мовою -чітко та грамотно застосовувати в мовленні математичні терміни; уміння вчитися впродовж життя -визначити мету, обрати методи і засоби для досягнення поставленної мети.

         Тип уроку: урок засвоєння нових  умінь і навичок.

Обладнання: комп’ютер, проєктор

Хід уроку

  1.     Організація учнів до уроку. Повідомлення теми уроку
  • Доброго ранку, дорогі діти!
  1. Актуалізація знань учнів
  1.                                                                          Фронтальна робота

Отже, приступаємо. Ми починаємо працювати над темою «Координатна площина»

Повторимо правила.

  •      Всі числа ми умовно ділимо на...
  •      За допомогою якого символу позначають від’ємні числа?  додатні числа?
  •      Які прямі називаються паралельними ?
  •      Які прямі називаються перпендикулярними ?
  •      Які числа називаються невід'ємними?
  •      Які числа називаються недодатними?
  •      Що називають координатною прямою

ІІІ. Формування умінь і навичок

Слово вчителя

Сьогодні ми на уроці з’ясуємо ,що називають координатною площиною, як знайти координати точки на координатній площині.

ІV.  Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1 Прямокутна система координат (називається дві взаємно перпендикулярні координатні прямі,що перетинаються в початку відліку – точці О. При цьому прямі називаються координатними осями( Ох горизонтальна, Оу – вертикальна, т О – початок координат)

2 Розташування  додатніх та від’єних чисел, числа 0

3 Координатна площина  ( називають площину, на якій задано систему координат)

4 Чверті на координатній площині

5  Координати точки

V. Осмислення нового матеріалу

1 Побудова точок на координатній площині .

2 На координатній площині визначити координати  точки

3 Робота з підручником с 267 № 1532 (1), 1534,1536

4 Індивідуальна робота картки для дітей

Гуска
1) (- 3; 9), (- 1; 10), (- 1; 11), (0; 12), (1,5; 11), (1,5; 7), (- 0,5; 4), (- 0,5; 3), (1; 2),

(8; 2), (10; 5), (9; – 1), (7; – 4), (1; – 4), (- 2; 0), (- 2; 4), (0; 7), (0; 9), (- 3; 9).

2) Крило: (1; 1), (7; 1), (7; – 1), (2; – 3), (1; 1).

3) Око: (0; 10,5).

Лисиця

 1) (- 3; 0), (- 2; 1), (3; 1), (3; 2), (5; 5), (5; 3), (6; 2), (7; 2), (7; 1,5), (5; 0), (4; 0),

(4; – 1,5), (3; – 1), (3; – 1,5), (4; – 2,5), (4,5; – 2,5), (- 4,5; – 3), (3,5; – 3), (2; – 1,5),

(2; – 1), (- 2; – 2), (- 2; – 2,5), (- 1; – 2,5), (- 1; – 3), (- 3; – 3), (- 3; – 2), (- 2; – 1),

(- 3; – 1), (- 4; – 2), (- 7; – 2), (- 8; – 1), (- 7; 0), (- 3; 0).

2) Око: (5; 2).

 

VІ. Домашнє завдання параграф  34 № 1533 (1) рівень А № 1535 рівень Б

VІІ. Підсумок уроку

1 Що називають прямокутною системою координат?

2 Що називають координатною площиною?

3 Чому дорівнюють координати початку координат

4 Я сьогодні дізнався …

5 Мені сподобалося на уроці … 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Самікова Ірина Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
21 лютого 2022
Переглядів
512
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку