Конспект уроку "Лабораторна робота № 3. Вимірювання розмірів малих тіл різними способами."

Про матеріал
Загальні вимоги до уроку: проведення уроку на основі сучасних наукових досягнень, передового педагогічного досвіду, закономірностей навчального процесу; проведення уроку на основі методик гуманних дидактичних концепцій; особистісна спрямованість, тобто забезпечення учням умов для самореалізації та ефективної навчально-пізнавальної діяльності з урахуванням їхніх інтересів, потреб, нахилів, здібностей та життєвих настанов; оптимальне поєднання і системна реалізація на уроці дидактичних принципів; встановлення між предметних зв'язків, які усвідомлюються учнями; зв'язок із раніше засвоєними знаннями, навичками, уміннями, опора на досягнутий рівень розвитку учнів; актуалізація, стимулювання й активізація розвитку всіх сфер особистості учня: мотиваційної, пізнавальної, емоційно-вольової, фізичної, моральної тощо; логічність, вмотивованість і емоційність усіх етапів навчально-пізнавальної діяльності учнів; ефективне застосування сучасних дидактичних засобів, особливо — комп'ютерних; тісний зв'язок із життям, першою чергою — з особистим досвідом учня; формування практично необхідних знань, навичок, умінь, ефективної методики навчально-пізнавальної діяльності; формування мотивації навчально-пізнавальних дій, професійного становлення, потреби постійної самоосвіти;
Перегляд файлу

Лабораторна робота № 3. Вимірювання розмірів малих тіл різними способами.

Мета:

              Освітня . Формувати практичні навички вимірювання розмірів малих тіл різними способами.

Розвиваюча. Розвивати навички самостійної роботи учнів і творче

мислення.

           Виховна .  Виховувати культуру проведення навчального досліду та вміння взаємодії в групах під час виконання лабораторної роботи.

Тип уроку. Урок удосконалення знань, умінь і навиків.

Прилади  та матеріали:  лінійка, горох, пшоно, моток дроту,олівець, книжка, мікрофотографія розмірів атома.

Інструкція з правил техніки безпеки.

Презентація 

  Наука починається з того часу,

коли починають вимірювати.

Д.І.Менделєєв                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Хід уроку                                                                                                                  

1.Організаційний момент.

2.Актуалізація опорних знань.

    Аналіз лабораторної роботи.

                     Вправа на перевірку вивченого матеріалу «Так – ні».                        

            1.Об’єм рідини можна виміряти мензуркою . (Так)

            2.Основна одиниця довжини - метер. (Так).

            3.Площа вимірюється в сантиметрах.(Ні).

            4. Об’єм тіла неправильної форми можна виміряти лінійкою. (Ні).

            5.Процес  життя йде в напрямі від минулого до майбутнього.(Так).

            6.Час можна вимірювати тільки годинником.(Ні)

            7.Метроном – це прилад для вимірювання довжини.(Ні)

            8.Для особливо точних вимірювань часу застосовують атомні годинники.(Так)

            9.Мензурка- це прилад для вимірювання шляху.  (Ні)

            10.1 год =120 с. (Ні)

            11. 360 хв = 6 год.(Так)

            12. 1800 с = 0,5 год. (Так)

3. Інструктаж вчителя з дотримання правил ТБ.

 4.  Виконання лабораторної роботи і обробка результатів.       

 5. Аналіз результатів і підведення підсумків уроку.

           Метод  «Мікрофон»

  • Що ми робили на уроці?
  • Чи досягли ми мети уроку?
  • Які одержали значення діаметру гороху? Дроту? Атома?
  • Які одержали значення товщини сторінки підручника?

  6.Домашнє завдання.

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, Розробки уроків
Додано
26 лютого 2019
Переглядів
1701
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку