Конспект уроку літературного читання
в 2 класі ( для дітей ЗІР з мовними порушеннями ( алалія)
Тема . Ганна Чубач «Біла чапля». Вироблення вміння шукати відповіді на питання до казки.
Мета. Виробляти вміння шукати правильну відповідь на запитання до казки . Вчити сприймати на слух усне мовлення співрозмовника, реагувати на усне мовлення, повторювати за вчителем жести, рухи, наслідувати міміку, визначати персонажів казки. Розвивати органи артикуляції, фомувати артикуляційне дихання.
Обладнання. Кубики Зайцева, логопедична лялька, відео казки, картки із зображенням персонажів до казки.
Хід уроку
І Вправи на розиток фонематичного слуху
Відгадай , хто так говорить? ( Ква-ква-ква) (звукозапис)
ІІ Вправи на розвиток мовленнєвого дихання
ІІІ Артикуляційна гімнастика
ІV І Повідомлення теми уроку.
-Сьогодні ми будемо читати казку Ганни Чубач «Біла чапля»
V Робота над казкою « Біла Чапля»
1.Читання казки вчителем
2. Розгляд і обговорення ілюстрацій до казки.
- Відшукай Чаплю. Розглянь її крила , шию, ноги…
- Покажи равлика, його хатку, …
- Хто не повірив Чаплі? ( покажи, спробуй повторити)
- Чому Чапля відлетіла в ирій?
3. Перегляд відео з обговоренням подій у казці.
https://www.youtube.com/watch?v=RkFrjsvQ6JQ&list=LL&index=1
Біла чапля (Веселі Хтосики)
VI Рефлексія . Розвиток великої і дрібної моторики.
Руханка під Пісеньку про Чаплю
https://www.youtube.com/watch?v=B7lwKgoZDQg&list=LL&index=2
VII Підсумок уроку
- Про кого читали у казці?
- Хто сподобався найбільше?
- Коли тобі було весело на уроці?