Ознайомити учнів з одиницею вимірювання – грамом та співвідношенням між грамом і кілограмом; вчити обчислювати одиниці вимірювання маси; розвивати увагу, пам'ять, математичні навички, логіку; виховувати бажання вчитися.
Тема. Міри маси. Грам. Задачі на дві і три дії. (№456-553)
Мета. Ознайомити учнів з одиницею вимірювання – грамом та співвідношенням між грамом і кілограмом; вчити обчислювати одиниці вимірювання маси; розвивати увагу, пам'ять, математичні навички, логіку; виховувати бажання вчитися.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: презентація, індивідуальні картки, наочний матеріал.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.
№ 1
3 дм 4 см…. 43 см
2) За 1 хвилину кравчиня прошиває шов довжиною 27 м, а її учениця – у 3 рази коротший. Якої довжини шов прошиває учениця за 1хв.?
№ 2
1) Скільки всього десятків у числі 1000? Всього сотень?
2) Накресли два такі відрізки, щоб перший був на 2 см 7 мм коротший, ніж другий.
А 300 м В С 200 м Д
- Скільки всього десятків у числі 576?
Кіт на прізвисько Матроскін
Сир на ринку продавав.
30 гривень та ще 40
Наш господар вторгував.
От задача всім проста:
Скільки гривень у кота?
( учні записують число 70 і дають йому характеристику.)
- До яких чисел ми віднесемо це число?(До двоцифрових)
- Скільки у ньому десятків?(сім)
- А одиниць(нуль).
(Один учень виконує біля дошки)
(600, 675, 605, 705, 205, 5, 45.)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Робота зі схемою (ілюстрація на дошці )
- Подивіться на малюнок і визначте масу кавуна.
- Чи завжди достатньо кілограмових гир, щоб зважити кавун?
- Є гирі масою менші за 1 кг. Масу невеликих предметів вимірюють грамами.
1 кг = 1000 г
- А масу великих вантажів можна вимірювати центнерами.
1 ц = 100 кг
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
Перевірка.
Маса цукерки 15 г. Яка маса двох таких цукерок?
Розв’язок:
15 * 2 = 30 (г)
Відповідь: 30 г маса двох цукерок.
У хлопчика 5 монет по 2 к. і 4 монети по 5 к. Скільки всього копійок у хлопчика?
Відповідь: 30 к.
Ціна одного метра тканини b грн.. Всього тканини a м. Вартість всієї тканини c грн..
Поясніть, про які величини дізнаємось, обчисливши такі вирази: b * c, c : b, c : a.
V.Підбиття підсумків.
VІ. Домашнє завдання
- Відкрийте щоденники та запишіть домашнє завдання.
Сторінка 84 № 552, 553.
1