Тема: Таблиця віднімання і додавання числа 9. Периметр
Мета: Ознайомити учнів з прийомами додавання і віднімання числа 9 із переходом через розряд; формувати поняття про периметр многокутника
Конспект уроку
з математики
у 2 класі
Автор: Алексеєнко Галина Деонисівна
вчитель початкових класів
ЗОШ І-ІІІ ступенів №4
м.Білгорода -Дністровського
Кваліфікаційна категорія
«Спеціаліст вищої категорії»
педагогічне звання
«Учитель-методист»
Тема: Таблиця віднімання і додавання числа 9. Периметр
Мета: Ознайомити учнів з прийомами додавання і віднімання числа 9 із переходом через розряд; формувати поняття про периметр многокутника
Обладнання: Таблиця усних обчислень; схеми задач, казковий персонаж
Хід уроку
І. Організація класу
В путь щасливу і широку
Всіх виводить школа нас.
До уроку! До уроку!
Дзвоник вже покликав вас!
Девіз уроку:
Міркуємо – швидко,
Відповідаємо – правильно,
Лічимо – точно.
Пишемо – гарно.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Повторення і закріплення вивченого
Колові приклади:
9-1 8-1
4+6 10-7
5+1 6-2
3+6 7-2
У сім’ї їжачка вивелося 5 дитинчат, а в сім’ї хом’ячка – 6. Скільки дитинчат вивелося в сім’ї їжачка і хом’ячка разом?
1 тарілка – 5 яблук
2 тарілка - ?, на 6 яблук більше
Змініть запитання задачі так, щоб її можна було розв’язати двома діями.
Чебурашка, крокодил Гена і Шапокляк чекали поїзда 3 години. Скільки годин чекав поїзда кожен із них?
IV. Каліграфічна хвилинка. Написання цифри 9
V. Вивчення нового матеріалу
- Подивіться, хто до нас завітав на урок? ( Десяток)
Ваш друг Десяток буде допомагати то тих пір, поки ви не навчитеся розв’язувати ось такі приклади.
11-9=
12-9=
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9
11 – це 9 і … 13, 14, 15, 16, 17, 18
Хлопчика недарма назвали Десяток. Десяток немає права брати більше ніж 10 предметів. А віддаючи, завжди намагається залишити собі 10. А тепер Десяток допоможе вам швидше розв’язати приклад, записаний на дошці.
11-9= 11 -1 - 8 =
Десяток забрав лише одну одиницю, але нам треба відняти 9. Скільки ще ми повинні забрати?
12-9=12-2- 7 =
Діти на дошці за допомогою Десятка поюснюють і розв’язують приклади.
Решта учнів записують у зошитах .
Первинне закріплення.
Фізхвилинка
VІ. Ознайомлення з периметром чотирикутника
1. На дошці таблиці.
5 см
4см
2см 1 см 3 см 3см
6 см
3см
довжин
5+3+6+3 = 17 (см)
VІІ. Розвиток математичних знань
Колективно складаємо короткий запис:
Дівчат – 11 ?
Хлопців - ?, на 4 менше
Розв’язуємо задачу за допомогою кружечків.
?
2) 11 + ?
1) 11 - 4
1) 11 – 4 = 7 (хлопц.) – було в ансамблі;
2) 11 + 7 = 18 (діт.)
2. Самостійна робота (№193)
VІІІ. Підсумок уроку
IX. Домашнє завдання
№194, №195, вивчити правило, повторити таблиці додавання і віднімання числа 9.