Конспект уроку математики у 3 класі з теми "Порівняння трицифрових чисел. Запис трицифрових чисел сумою розрядних доданків".

Про матеріал
Даний конспект стане у нагоді вчителям 3 класів, що працюють за підручником Г. Лишенка.
Перегляд файлу

Урок № 47                Клас: 3    

Тема.  Порівняння трицифрових чисел. Запис трицифрових  чисел сумою розрядних доданків.

 

Мета. Закріплювати знання усної та письмової нумерації трицифрових чисел. Формувати вміння порівнювати трицифрові числа, записувати їх сумою розрядних доданків. Продовжити роботу над формуванням умінь розв’язувати складені задачі, творчо працювати над задачами вивчених типів. Вдосконалювати обчислювальні навички. Розвивати логічне мислення, увагу. Виховувати пізнавальний інтерес до математики. Поглиблювати знання дітей про професії.

 

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: таблиця розрядів, індивідуальні картки, презентація.

           

Формувати предметні компетенції:

Мовленнєві:

  • вміння зв'язно  відповідати;
  • спілкування рідною мовою.

Діяльнісні:

  • здатність працювати з підручником, іншими джерелами;
  • уміння контролювати свою діяльність та оцінювати власні навчальні досягнення.

Формувати ключові компетентності:

Мотиваційні:

  • розвиток творчих здібностей;
  • розвиток здатності до навчання.

 

Методично-дидактичне забезпечення уроку: мультимедійна презентація до  уроку, картки для роботи в картки для опорної схеми,  ноутбук, підручник Г. Лишенко Математика. 3 клас – К.: "Генеза", 2020.

 

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

   1. Привітання гостей.         

      — Привітайте наших гостей і подаруйте їм вашу щиру посмішку.

   2. Емоційне налаштування дітей.

Вчитель                        Діти

Сидимо               -       рівно!

Пишемо              -       красиво!

Слухаємо            -       уважно!

Відповідаємо      -       чітко!

 

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

   1. Усний рахунок. Гра «Листопад»

       Оберіть відповідне число.

           7 од. ІІ розряду, 4 од. І розряду – 74.

           4 од. ІІІ розряду та  1 од. І розряду – 401.

           1 од. ІІ розряду та 4 од. І розряду – 14. 

           4 од. ІІ розряду та 1 од. І розряду – 41.  

   

   2. Каліграфічна хвилинка.

      — Назвіть найменше двоцифрове число. (10)

      — Пропишіть це число.

    3. Математичний диктант за завданням 501 (с. 86)

      — Запишіть цифрами числа.

       Учитель диктує числа з підручника. Один учень працює за закритою дошкою. Самоперевірка виконаної роботи.

       135 – 1 сот., 3 дес., 5 од.

       446 – 4 сот. 4 дес., 6 од.

       580 – 5 од. ІІІ розряду, 8 од. ІІ розряду

       27 – 7 од. І розряду і 2 од. ІІ розряду.

       308 – наступне число після 307.

       284 – попереднє до числа 285.

       907 – 7 од. і 9 сот.

       630 – 6 сот. і 3 дес.

       529 – 5 сот., 2 дес., 9 од.

 

     Диференційоване завдання:

 Група В – підкреслити однією рискою найменше число, двома – найбільше.

 Група А – визначити кількість одиниць ІІІ, ІІ, І розряду в найменшому та найбільшому числах.

  

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 

     Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з трицифровими числами. Будемо читати і записувати їх, визначати кількість одиниць кожного розряду та розкладати на розрядні доданки. Дізнаєтесь як правильно порівнювати трицифрові числа. А також будемо розв’язувати задачі та приклади.

     

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

    1. Підготовча робота. Робота за підручником.

        а) Гра «Склади намисто» (с. 86, завдання 504)

     — Запишіть числа у порядку зростання (хлопці), а дівчата – у порядку спадання.

            Самоперевірка:

       82, 93, 104, 247, 284, 308, 410, 803, 999, 1000.    

       1000, 999, 803, 410, 308, 284, 247, 104, 93, 82.

    — Як ви їх визначили? (За найбільшим розрядом - сотнями)

       

  2. Пояснення нового матеріалу.

       Метод «Уподібнення»

Трицифрові числа порівнюють так, як і двоцифрові. Спочатку дивимось на цифри сотень. Більшим буде число, в якому цифра сотень більша.

Якщо цифра сотень однакова, то тоді порівнюємо десятки, а якщо цифра десятків також однакова, то дивимось на цифру одиниць.

 

    3. Колективна робота на дошці (с. 86, завдання 503)

     — Порівняйте числа.

  ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА 

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 

   1. Гра «Шифрувальник». Робота в парах (на картках)

Ось вам, люба дітвора,

           «Телефон» — цікава гра.

          Бачиш букви? Бачиш цифри?

          Приклади – це ключ до шифру!

          Хто розв’яже — розшифрує,

          Хто до нас телефонує?

 

Р

А

О

Г

М

Н

450

900

600

95

455

405

 

400 + 500

=

 

100 – 5

=

 

400 + 50

=

 

700 – 100

=

 

400 + 5

=

 

900 – 300

=

 

450 + 5

=

 

 

Отже, наступне завдання нам підготував агроном.

Діти, а хто такий агроном?

 

    2. Вправа «Щоденні 5». Робота зі словом.

Агроном – спеціаліст сільського господарства, який планує проведення сільськогосподарських робіт, відповідає за розвиток та ріст рослин, вивчає родючість ґрунту, прораховує погодні та кліматичні умови, забезпечуючи тим самим хорошу врожайність. Адже справжні професіонали цієї справи вміють розбиратися у видах ґрунтів, етапах росту і розвитку рослинних культур, принципах роботи сільськогосподарської техніки та бути готовими працювати в лабораторії.

    3. Робота над задачею (с. 86, завдання 505)

       Аналіз задачі за питаннями вчителя. Складання короткої умови. Повторення одиниць маси.

              Пшениці – 24 ц         

              Жита - ?, у 4 рази ˂  }

              Кукурудзи - ?, у 5 разів ˂                  

 

— Про що задача?

— Чи можна одразу відповісти на питання задачі? Чому?

— Що відомо про жито?

— Чи можна дізнатися скільки зібрали жита?

— Що відомо про кукурудзу?

— Чи можемо дізнатися, скільки було кукурудзи? (Ні) Чому?

— Можемо знайти, скільки було пшениці і жита разом?

— На скільки дій задача? Який тип задачі? (Кількаразове зменшення числа)

       Запис розв’язання задачі з коментуванням на дошці

         Розв’язання

1) 24 : 4 = 6 (ц) — зібрали жита;

2) 24 + 6 = 30 (ц) — жита і пшениці разом;

3) 30 : 5 = 6 (ц)

 Відповідь: 6 ц кукурудзи зібрали.

      Виконання творчого завдання (усно)

 

4. Коментоване письмо (с. 86, завдання 502)

     — Запишіть числа сумою розрядних доданків.

 

5. Робота над задачею з буквеними даними (с. 87, завдання 506) (резервне)

        Аналіз умови задачі.

      Посіяли — а кг

      Зібрали — ?, в 9 разів ˃

      Залишили — 90 кг  

      Продали — ?      

— Поясніть за схемою, про що дізнаємося кожною дією.  

— Давайте складемо вираз до задачі.

     (а • 9 90)90 (кг)

   

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

     1. Вправа  «Гронування»

  • Мені вдалося сьогодні …
  • На уроці мені найбільше сподобалося…
  • Я вчився…
  • Я дізнався…
  • Мені було складно…

 

 

VІІ. Домашнє завдання

           № 508, № 509



 

 

 

       

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
7 лютого 2021
Переглядів
3230
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку